Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Південний економічний регіон України в європейській та євроатлантичній інтеграції

Південний економічний регіон України в європейській та євроатлантичній інтеграції

Назва:
Південний економічний регіон України в європейській та євроатлантичній інтеграції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,38 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
УДК [94:334.012.82] (477.7)
Тодоров І.Я., Донецький державний університет
Південний економічний регіон України в європейській та євроатлантичній інтеграції
У статті розглянуті деякі політичні та правові засади взаємовідносин України з Європейським Союзом та Організацією Північноатлантичного Договору. Особлива увага приділена аналізу регіонального вшмру співробітництва. Доводяться перспективи України, пов 'язаяі з ухваленням в 2002 році Радою національної безпеки і оборони про вступ до НАТО. Розглянуто орієнтири, які випливають з затвердженого на Празькому самміті (2002 р.) Плані дій Україна-НАТО.
The paper considers political and legal basis of relations of Ukraine with European Union and the North-Atlantic Treaty Organization. The special emphasis is given to analyzing regional aspekts of Ukraine's cooperation with the Alliance. Prospects of Ukraine regarding to the decision of entering NATO taken by the Council of National Security and Defense in the year 2002 are shown. The guidelines stated in the Action Plan Ukraine-NATO, which was ratified by the Prague summit in 2002, -are discussed.Набуття Україною незалежності обумовило необхідність кроків з метою повернення своєї європейської і євроатлантичної ідентичності. Проте десять років в зовнішній політиці офіційно панувала так звана багатовекторність. Лише з початку XXI століття певне інституційне оформлення отримав проголошений курс на європейську і євроатлантичну інтеграцію. Не викликає сумнівів, що задекларований європейський і євроатлантичний курс має постійно знаходити наповнення в зовнішній і внутрішній політиці держави. Адекватне розуміння "європейськості" вимагає приділяти більше уваги ролі і місцю регіонів в усіх сферах життя держави.
Південний економічний регіон, до якого входять Миколаївська, Одеська та Херсонська області, заявив про себе як один з потужних локомотивів виходу України з десятиліття кризи і руйнації. Площа регіону становить 86,4 тис. кв. км (14,3% території країни). Істотні переваги його економіко-географічного положення визначаються близькістю моря, сусідством з вугільно- металургійними базами і наявністю судноплавних річок. Він посідає особливо важливе положення, бо це територія, через яку Україна здійснює експортно-імпортну діяльність з країнами Чорноморського і Середземноморського регіонів. Територією району течуть найбільші ріки України - Дніпро, Південний Буг, Дністер, Дунай, які беруть участь в подальшому транспортуванні продукції територією України, а також зв'язують підприємства нашої країни з західними сусідами. Для цього створена міжнародна поромна переправа Іллічівськ - Варна (Болгарія). Загалом господарство Причорноморського економічного району дає 10,4% національного доходу України. Промисловість виробляє 8,2%, сільське господарство — 12,4% валової продукції відповідної галузі. Транспорт і зв'язок забезпечують 21,2% валового продукту галузі, з них 15,8% припадає на Одеську область. Саме в контексті цього регіональна наповненість просування України до європейських і євроатлантичних структур заслуговує на ретельну увагу [1].
В останні роки вивчення проблем європейського вибору України ставали предметом чисельних студій політологів, економістів, істориків [2]. Але регіональний вимір європейської і особливо євроатлантичної інтеграції України практично не досліджувався. Крім того, динамічність кроків держави в європейському і євроатлантичному напрямку потребують негайного включення до наукового обігу нових документів і матеріалів, що з'явилися в останні місяці [3].
Метою репрезентованої роботи є з'ясування участі Миколаївської, Одеської та Херсонської областей у здійсненні українського державного курсу, спрямованого на інтеграцію в усі європейські та євроатлантичні структури. Досягненню цієї мети служать такі завдання: розгляд без- альтернативності євроатлантичного вибору щодо майбутнього України; показ економічного чинника співробітництва Миколаївської, Одеської та Херсонської з ЄС в цілому і з окремими країнами Європейської унії, зокрема, а також з країнами-кандидатами на вступ до ЄС та НАТО; розгляд регіонального виміру співпраці з Організацією Північноатлантичного Договору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Південний економічний регіон України в європейській та євроатлантичній інтеграції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок