Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> І Універсал

І Універсал

Назва:
І Універсал
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,10 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
на тему:
«І Універсал»


Всеукраїнський Національний Конгрес і збільшення
Центральної Ради
В Центральній Раді засідали індивідуальні діячі, пред-ставники партій та організацій. Всі вони в європейському ро-зумінні не мали безпосереднього мандату народу говорити від його імені, а без цього не можна було ввести в життя автономію чи схвалити будь-який тривалий закон. З цього здавали собі справу самі делегати, і тому на квітень 1917 р. був призначений Всеукраїнський Національний Конгрес де-легатів народу з усіх закутий краю; але треба сказати, що й вони не були представниками народу в повному того слова значенні, бо не були обрані демократично проведени-ми виборами.
Усе ж таки ці народні делегати були речниками волі поважної частини народу. 19 квітня з'їхалися до Києва близько 900 делегатів від населення різних міст України, від війська, флоту і т. д. До почесної президії Конгресу, крім проф. Грушевського, ввійшли: владика Димитрій, письм. М. Грінченко, О. Левицький; а до ділової президії ввійшли: С. Ерастов, голова, та В. Винниченко, С. Єфремов, барон Ф. Штайнгель, свящ. Погорілко, матрос Перепелиця, і був там також представник Петроградського Правління Суковким.
Наради Конгресу тривали три дні, було виголошено ряд важливих доповідей, як, напр., «Державне право і федера-тивні змагання України» — Дорошенко; «Федералізм та до-магання російської демократичної республіки» — Шульгин; «Права національних меншин та їх забезпечення» — Мату-шевський; «Про способи створення автономного ладу на Україні» — Крижанівський; «Автономія України в феде-ративній республіці» — Ткаченко; «Про територіальну автономію України» — Садовський; та «Про забезпечення національних меншин» — Понятенко.
Вже з тем доповідей видно, який був дух на Конгресі, тому цей Конгрес не пішов далі домагання національно-територіальної автономії України й інших народів Росії. Важливим його рішенням було доручення Центральній Раді органі-зувати в цілому краї Крайові Ради та поволі заводити укра-їнську владу на місцях. Іншим важливим рішенням було те, що границі між автономними республіками мають бути визначені на основі етнографічного принципу.
Головою нової Центральної Ради був обраний проф. Грушевський; заступниками були: С. Єфремов — соц.-федер., В. Винниченко — соц.-демокр., отже, всі три соціалісти. До Ради мали ввійти делегати від губерній, по чотири від Київської, Волинської, Подільської, Херсонської, Катеринославської, Харківської та Полтавської, а по три делегати від менших губерній. Від міст — по два представники: від Києва, Харкова, Катеринослава, Одеси і від українців у Москві та Петрограді. Політичні партії та організації одержали різне число представників, залежно від числа членства. Рада одержала право кооптувати 15 % свого скла-ду, головно з представників національних меншин.
З підсумків Конгресу, зроблених Грушевським і надру-кованих в «Новій Раді», виходить, що в краї не були прове-дені загальні вибори, тому й мандат делегатів не був основа-ний на демократичних засадах. Це відчували провідні члени Ради, напр. Винниченко; він боронив делегатів Конгресу тим, що загальні вибори були б на користь інтересів «бур-жуазії», і, якби так сталося, він був за насильне переобрання влади на взір більшовиків. І це непроведення загальних виборів в краї було ахіллесовою п'ятою Центральної Ради і відродження української державності.
Воно було причиною великої аномалії, що селянські маси, які становили 80 відсотків усього населення України, не мали в Центр. Раді своїх представників, що заступали б їхні інтереси. А шкода, бо по селах вешталися всякі агі-татори й були активні Селянські Спілки, що почали ділити десятини, зовсім не дбаючи про те, що каже робити Центральна Рада в Києві. Це понижувало її престиж в очах самого народу й анархізувало край, тим більше що всюди по селах браку-вало свідомих рук до праці
Не краще було й по більших містах, де українці були в меншості, тому там доходили до голосу московські і промосковські чорносотенці та всяких напрямків «соціалісти» і «демократи», бо ці слова були тоді в великій моді, і всі вони почали поборювати саму ідею автономії України і підривати довір'я населення до Центральної Ради в Києві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: І Універсал

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок