Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> МІЖ СХОДОМ ТА ЗАХОДОМ: РЕГІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНИХ УПОДОБАНЬ В УКРАЇНІ

МІЖ СХОДОМ ТА ЗАХОДОМ: РЕГІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНИХ УПОДОБАНЬ В УКРАЇНІ

Назва:
МІЖ СХОДОМ ТА ЗАХОДОМ: РЕГІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНИХ УПОДОБАНЬ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,02 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
УДК 94(477):327
М. М. Бессонова
МІЖ СХОДОМ ТА ЗАХОДОМ: РЕГІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНИХ УПОДОБАНЬ В УКРАЇНІ
Унікальне географічне розташування України відігравало, відіграє й, без сумніву, буде відігравати важливу роль у її політичному житті. Можна визначити низку факторів, які привели до цього: історичний досвід існування між і"усередині" східних і західних держав; регіональний поділ по лінії Схід-Захід у сучасній Україні; закріплення цього поділу в зовнішньополітичних перевагах українців; місце України в сучасній світовій політиці. Аналізу цих питань і присвячена дана стаття, що заснована на різних джерелах: результатах опитувань громадської думки, політичних програмах кандидатів на останніх президентських і парламентських виборах, аналітичних записках та ін.
Ключові слова: зовнішньополітичні уподобання, відносини "Схід-Захід", зовнішня політика, опитування громадської думки
Політичний поділ світу на "Схід" та "Захід", пов'язаний з "холодною війною", є визначальним та цікавим аспектом для досліджень в історії міжнародних відносин. Можна із впевненістю стверджувати, що у вітчизняній та зарубіжній історіографії накопичено, переосмислено та узагальнено величезний масив інформації, що стосується цього періоду.
Проблематика "Схід-Захід" та аналіз суспільств, яких відносять до цих протилежних "сторін", є відносно новою темою у вітчизняній історіографії, хоча вже зараз вона має багато різноманітних тлумачень та напрямків. Втім вже сьогодні можна відзначити наявність значної кількості розробок в світлі дослідження проблеми "Схід-Захід", та її безпосереднього прояву на українському ґрунті [1-3]. Також слід відмітити, що цей напрям наукових пошуків не є виключно історичним, і можна навести багато прикладів соціологічних, політологічних, філософських розробок. Необхідно виокремити і групу прикладних робіт тією чи іншою мірою пов'язаних з так званою електоральною географією. Цей напрям політико-географічних досліджень є доволі новим для України, втім, останнім часом, він стає дуже популярним, бо, в першу чергу має практичне значення. Наробки з виявлення територіальних особливостей та закономірностей поведінки населення під час виборчого процесу та результати вивчення еволюції електоральної поведінки стають об'єктом великої уваги передвиборчих штабів учасників чергових перегонів. До сьогоднішнього дня появилося вже кільканадцять серйозних дисертаційних досліджень, присвячених проблематиці електоральної поведінки населення України та регіональних особливостей національного електорального простору, в основному у суміжних науках [4-11]. Втім, в контексті проблематики даної статті хотілося б відмітити ряд аналітичних записок Національного інституту стратегічних досліджень (далі - НІСД), в яких узагальнено значною мірою наявні розробки з електоральної географії [12; 13]. Слід відзначити, що окрім означених робіт, також існує велика кількість різноманітних публікацій історичного та публіцистичного характеру, які стосуються теми даної статті, та які аналізуватимуться та згадуватимуться автором в процесі розкриття теми дослідження.
Дана стаття є спробою розглянути основні виміри існування України між "Сходом" та "Заходом", тобто проаналізувати ситуацію, в якій наша держава опинилася після розпаду "східного блоку" та проголошення незалежності. З цією метою пов'язані наступні дослідницькі завдання: виявити історичні корені виникнення та закріплення „внутрішнього поділу" України на Схід та Захід; визначити вплив внутрішнього поділу Схід-Захід на його зовнішній вимір (Україна „між Заходом та Росією"); узагальнити зовнішньополітичний контекст та виявити прояви впливу історичного минулого на зовнішньополітичні уподобання в Україні. Методологія дослідження полягає у порівняльній характеристиці програмних засад та інтерпретацій зовнішньополітичних поглядів основних учасників останніх президентських та парламентських перегонів, а також виявлення тенденцій щодо наявності еволюції зовнішньополітичних уподобань українських виборців. Джерела дослідження - це програми політичних партій, що брали участь у парламентських виборах 2006 та 2007 років, програми кандидатів у президенти виборів 2004 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МІЖ СХОДОМ ТА ЗАХОДОМ: РЕГІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНИХ УПОДОБАНЬ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок