Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> ТЕРОР У ДІЯЛЬНОСТІ ЗАГАЛЬНОРОСІЙСЬКИХ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ ТА ОРГАНІЗАЦІЙ НА ПОЧАТКУ XX СТОЛІТТЯ [НА МАТЕРІАЛАХ ПІВДНЯ УКРАЇНИ)

ТЕРОР У ДІЯЛЬНОСТІ ЗАГАЛЬНОРОСІЙСЬКИХ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ ТА ОРГАНІЗАЦІЙ НА ПОЧАТКУ XX СТОЛІТТЯ [НА МАТЕРІАЛАХ ПІВДНЯ УКРАЇНИ)

Назва:
ТЕРОР У ДІЯЛЬНОСТІ ЗАГАЛЬНОРОСІЙСЬКИХ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ ТА ОРГАНІЗАЦІЙ НА ПОЧАТКУ XX СТОЛІТТЯ [НА МАТЕРІАЛАХ ПІВДНЯ УКРАЇНИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,45 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Є. П. Назарова
ТЕРОР У ДІЯЛЬНОСТІ ЗАГАЛЬНОРОСІЙСЬКИХ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ ТА ОРГАНІЗАЦІЙ НА ПОЧАТКУ XX СТОЛІТТЯ [НА МАТЕРІАЛАХ ПІВДНЯ УКРАЇНИ)
Насилля та політична боротьба завжди йшли пліч-о-пліч в історії людства. Особливо яскраво нам це демонструють політичні події на Півдні Україні початку XX сторіччя. Цього періоду поряд з українськими політичними партіями в регіоні існували загальноімперські політичні партії та організацій. Насильство займало важливе місце в діяльності російських політичних сил.
Проблема тероризму російських партій та організацій порушувалися в дослідженнях, присвячених конкретним політичним силам. Такі дослідники, як О. Лебеденко [1], Л. Петришина, А. Юрій
[2], В. Комін [3], В. Савченко [4], досліджуючи анархістський рух у Російській імперії та Україні, звертали увагу на місце тероризму в діяльності цієї сили. Роль політичного насильства в боротьбі за владу російських есерів висвітлили в своїх роботах А. Спиридович [5], А. Жуков [6], В. Сусоров [7], К. Морозов [8], Р. Городницький [9]. Терористична діяльність була притаманна не лише російських революційним силам, а й правим політичним партіям та організаціям. І. Омелянчук [10], С.Степанов [11], В. Волковинський [12], М. Скрипник [13], А. Самарцев [14], вивчаючи чорносотенний рух, звертали увагу і на політичне насильство в діяльності російських монархістів.
Серед комплексних досліджень варто відзначити роботи російського дослідника О. Будницького, присвячені вивченню ідейних витоків російського революційного тероризму [15; 16]. Значним кроком у дослідженні феномену тероризму в історії України стало видання в 2002 р. колективної монографії "Політичний терор і тероризм в Україні. ХІХ-ХХст. Історичні нариси", у рамках якої розглянуто окремі аспекти терору та тероризму в політичній боротьбі в Україні протягом ХІХ-ХХст. [17].
Однак, того ж часу поза увагою дослідників залишаються регіональні аспекти терористичної діяльності, що дозволяють визначити місце терору серед інших форм політичної боротьби російських політичних сил в Україні. У нашій науковій статті ми зробили спробу визначити роль терору в діяльності загальноросійських політичних партій та організацій у південноукраїнському регіоні на початку XX століття.
Сучасні дослідники наполягають на тому, що слід розрізняти такі поняття як тероризм та терор. Тероризм - це застосування чи погроза застосування недержавного насильства з метою викликати паніку, послабити і навіть скинути діючий уряд і домогтися політичних змін [18, с.124]. Під терором розуміють насилля заради ствердження інтересів пануючих верств, нав'язування їх волі, інтересів та цінностей, консервації існуючого ладу [17, с.17]. Тобто терор є легітимною формою насилля, а тероризм - протестним, нелегітимним. Вважаємо за доцільне використовувати поняття "терор" щодо діяльності всіх російських політичних сил на початку XX ст. як поняття, що позначає насилля, яке має політичну мету. Саме в такому значенні вживали поняття "терор" і політичні діячі досліджуваного періоду. Наприклад, один з ідеологів російських анархістів-комуністів І. Гогелія зазначав: "Якщо уряд санкціонує свої вироки шляхом білого терору, то чому народові не звернутися для захисту своїх інтересів до червоного, революційного терору!" [19, с.348]. Отже, тероризм і терор - це насилля з політичною метою. Під насильством слід розуміти будь-яку шкоду, що заподіяна особистості, чи будь-які засоби примусу щодо інших людей і соціальних груп [20, с.87].
У суспільній і політичній думці склалися три напрями теорій, що пояснюють джерела насилля. Перший поєднує концепції, що виводять насилля з природи людини. Згідно з ними, існують вроджені схильності, інстинкти, які підштовхують людину до насилля. До цього ж напряму можна віднести й філософські концепції, які пояснюють насилля притаманним людині прагненням до влади, панування [18, с. 127-128]. Для терористів характерне бачення світу в чорно-білих тонах, наявність надцінної ідеї. Прагнення врятувати й ощасливити масу в екстремістів поєднується з байдужістю чи жорстокістю до реальних людей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ТЕРОР У ДІЯЛЬНОСТІ ЗАГАЛЬНОРОСІЙСЬКИХ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ ТА ОРГАНІЗАЦІЙ НА ПОЧАТКУ XX СТОЛІТТЯ [НА МАТЕРІАЛАХ ПІВДНЯ УКРАЇНИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок