Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Гетьман Пилип Орлик та його конституція

Гетьман Пилип Орлик та його конституція

Назва:
Гетьман Пилип Орлик та його конституція
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,93 KB
Завантажень:
638
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат
На тему: ”Гетьман Пилип Орлик та його конституція”.


План
1.Вступ
2.Гетьман Пилип Орлик(1710-1742).
3.Конституція Пилипа Орлика
4.Присяга Гетьмана Орлика
5.Висновок
6.Список використаної літератури
Вступ
“Помаранчева революція” докорінно змінила імідж України в світі: досі малознана, чий образ був суттєво спотворений тринадцятилітнім періодом політико-правової невизначеності, культурно-економічної стагнації, зрощенням владних структур із криміналізованим бізнесом, вона вкотре проявила волю до самоствердження. Нова влада чітко визначила свої орієнтири — розбудова незалежної, вповні демократичної, соціально-спрямованої держави як невід'ємної складової європейського співтовариства. Тобто, “європеїзація України” є наріжним завданням її цивілізованого поступу.
Цікаво, що зазначена проблема не вперше постала перед українством. Пригадаймо двох найвеличніших його керманичів — Богдана Хмельницького та Івана Мазепу! В тіні цих харизматичних політичних діячів — постать не менш видатного українця: гетьмана у вигнанні Пилипа Орлика.
Вірний соратник і сподвижник І. Мазепи П. Орлик, зважаючи на досвід попередніх володарів булави, був глибоко переконаний, що без чужоземної допомоги Україні не визволитися з-під Росії. Лише військова коаліція західноєвропейських держав супроти Росії могла стати, на думку П. Орлика, вирішальною підоймою відродження Козацької республіки. Як справедливо зауважував ще в 1918 році український історик В. Різниченко, “життя Орлика — се одна безперервна європеїзація українського питання, як питання державно-межинародного...” Навіть тоді, коли політична європейська кон'юктура складалась надзвичайно зле для України і прихильники та друзі Орлика, бачачи марність його зусиль, покидали гетьмана один за одним, перебігаючи до царя, — він і тоді продовжував вірити і боротись за свою ідею, забутий, сам-один на чужині. “І власне цей незгасний ідеалізм, — підкреслює дослідник А. Єнсен, — робить такою симпатичною особу Орлика.” Мабуть, мав рацію В. Різниченко, коли в своїй монографії, присвяченій гетьману-емігранту, стверджував: якщо “...ми тепер дочекались часу, що українська справа... зробилась... європейською проблемою, то в великій мірі завдячуємо сьому Пилипові Орликові, котрий своєю невтомною працею, своїми заходами спопуляризував в Європі українську справу, підготувавши сим грунт до тієї постановки українського питання, в якому ми його бачимо тепер”.
А тому звернення до постаті П. Орлика — послідовного поборника незалежності України, одного з провідних творців першої в Європі демократичної “Конституції” — є актуальним і в суто політичному, і в науковому розрізах.
Гетьман Пилип Орлик(1710-1742).
За Мазепою до Бендер пішли близько 50 провідних представників старшини ,майже 500 козаків із Гетьманщини та понад 4 тис. запорожців. Ці „мазепинці”,як їх часом називають історики,були першою українською політичною еміграцією.У 1710 р. вони обирають гетьманом у вигнанні Пилипа Орлика,що при Мазепі був генеральним писарем.Намагаючись завоювати собі підтримку,Орлик складае проект конституції-так званої Бендерської конституції. Нею він зобов`язувався обмежити гетьманські прерогативи ,зменшити соцільну експлуатацію,зберегти особливий статус запорожців і боротися за політичне і церковне відокремлення України від Росії у випадку якщо він здобуде владу на Україні.За підтримки Карла XII.
Орлик вступае в союз із кримськими татарами та Оттоманською Портою й на початку 1711 р. розпочинає спільний похід запорожців і татар проти росіян на Україні.Після кількох вражаючих успіхів цей похід провалився.Протягом наступних років Орлик із невеликою групою прибічників їздить від однієї європейської столиці до іншої в пошуках підтримки своєї справи .Врешті-решт гетьмана на вигнанні інтернували в Оттоманській імперії.Проте він не припиняв бомбардуватифранцузьких,польських,шведських і турецьких політичних діячів маніфестами про недолю України та разом із сином Григорієм планувати кроки ,спрямовані на звільнення вітчизни від „московського ярма”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Гетьман Пилип Орлик та його конституція

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок