Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Прийняття християнства Аскольдом у середині ІХ ст

Прийняття християнства Аскольдом у середині ІХ ст

Назва:
Прийняття християнства Аскольдом у середині ІХ ст
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,22 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Вступ
Актуальність проблеми. Близько 867р. відбулася подія, що до цього часу непокоїть, створює дискусії між багатьма дослідниками-істориками. В “Окружному посланні” Фотій засвідчує, що руси “проміняли еллінську і безбожну віру, якої раніше дотримувалися, на чисте християнське вчення”, додавши до цього, що “вони прийняли пастиря” і “з великою ретельністю виконують християнські обряди”. Це свідчення підтвердили ще кілька джерел “Життєпис Василія І”, а також кілька арабських джерел.
У цьому контексті значні науково-практичні інтереси ставить дослідження реальності і можливості прийняття християнства Київською Руссю, за сто років до Володимирового хрещення, Аскольдом.
Об’єктом дослідження є прийняття християнства Аскольдом у середині ІХ ст. Для цього треба вивчити всі можливі джерела, а також погляди на неї в давній і сучасній історіографії.
Для розкриття цієї проблеми треба розкрити такі питання:
Становище Русі на час правління Аскольда.
Джерела, які засвідчують правдивість проблеми.
а) грецькі джерела;
б) мусульманські джерела;
в) вітчизняні джерела.
Історіографія проблеми.
Питання щодо датування Аскольдового хрещення.
Практичне значення наукової роботи. Зібрати і дослідити матеріал та зробити висновки, які можуть бути використані для підготовки узагальнюючих праць.
Основний зміст роботи
У вступі обґрунтовано актуальність теми, окреслено хронологічні межі дослідження, його мету та завдання, наукову новизну і практичне значення.
У першому розділі міститься огляд становища Київської Русі на час першого прийняття християнства. Це потрібно для того, щоб зрозуміти кордони, могутність і міжнародне становище Русі, зв’язки з іншими країнами, зокрема з Хазарією та Візантією, зовнішню політику, яку проводив Аскольд. Це тісно пов’язане з проблемою хрещення Русі, оскільки показує чи мав Аскольд силу запровадити християнство, необхідність запровадження.
У другому розділі висвітлено більшість джерел, за якими можна констатувати сам факт хрещення Русі за Аскольда. Причому висвітлюються не лише вітчизняні, але й грецькі та мусульманські джерела. Зокрема грецькі: “Окружне послання” патріарха Фотія, “Життєпис Василія І” та ін.; мусульманські: свідчення Ібн-Хордаубег (автор кінця ІХ ст.), Ал-Масуді, Ал-Маразі.
У третьому розділі розглядаються різні погляди як істориків минулого так і сучасного, як і прихильників проблеми, так і вчених, які заперечували цей факт (А.Л.Шлепер, Ф.К.Брун, Д.І.Бягалій, Б.Д.Греков, В.В.Мавродін, М.В.Шевченко, М.Ф.Лавров, Л.Погонська-Василенко, В.М.Татищев, Б.О.Рибаков, М.Ф.Котлер).
В четвертому розділі показано різні гіпотези та доводи істориків щодо точної дати прийняття християнства Аскольда. Аналізуються дані різних джерел та фактів християнізації. Співставляються дати різних подій, які були у період хрещення Аскольда.


Розділ І
Становище Русі на час правління Аскольда.
Виникнення давньоруської держави було безпосередньо зв’язане з перемогою феодальних відносин. Хронологія цього процесу досить точно збігається з тим часом формування феодалізму у східних слов’ян: він охоплює майже все І тис. н.е. і завершується на середину ІХ ст. Правління Аскольда (загинув у 882р.) становить блискучу сторінку в історії ранньої Русі, коли молода держава вийшла на світову арену, здобувши загальне визнання, і ствердивши себе як невід’ємну частину середньовічної Європи. Титул Кагана, прийнятий Аскольдом, дорівнював імператорському (царському) і був переконливим виявом політичної претензійності київського володаря.
До часів Аскольда належить повідомлення арабських письменників про три центри Русі. Це автори так званої групи Ал-Бахі: Ал-Істахрі, Ібн-Хаукаль, анонімна книга “Худу-ал-Алам”, а також значно пізніший твір Ідрісі. За свідченням цих джерел, в середині або на початку другої половини ІХ ст. в Східній Європі існували три об’єднання східнослов’янських племен – Куявія, Славія та Арсанія (чи Артанія). Локалізація цих об’єднань можна вважати з’ясованою – попри численні гіпотези, висловлені в літературі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Прийняття християнства Аскольдом у середині ІХ ст

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок