Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> реферат на тему: Волинська трагедія 1943 р в сучасній українській історіографії

Загрузка...

Волинська трагедія 1943 р в сучасній українській історіографії / сторінка 17

Назва:
Волинська трагедія 1943 р в сучасній українській історіографії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,88 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Українсько-польскі відносини у першій половині 40-х рр.Україна і Польща в ХХ столітті: Проблеми і перспективи взаємовідносин. – Київ – Краків, 2002. – С. ; Ільюшин І.І. Антипольський фронт у бойовій діяльності ОУН і УПА (1939 – 1945 рр.)Укр. іст. журн. – 2002. – № . – С. ; Патриляк І. Деякі аспекти співпраці українського та польського антирадянського підпілля на території Закерзоння у 1945 – 1946 рр.Україна і Польща в ХХ столітті. – С. ; Сливка Ю. Назв. праця. – С. ; Стародубець Г.М. Назв. праця. – С. та ін.. У цьому контексті не викликає заперечень важливий висновок Ю.Сливки про зумовленість великих масштабів і жахливих наслідків міжнаціонального конфлікту психологічною підготовленістю українського та польського загалу до участі в ньому, а також про те, що у період Другої світової війни українці та поляки виявилися заручниками вкрай складних міжнаціональних взаємин, які формувалися протягом століть і були успадковані поколіннями ХХ ст. Сливка Ю. Назв. праця. – С. .
Окремими дослідниками при аналізі причин виникнення українсько-польського протистояння підкреслювалася негативна роль у ньому інтегрального націоналізму обох сторін – української та польської (І. Ільюшин, Я.Пеленський, І.Цепенда) Ільюшин І. Волинська трагедія 1943 – 1944 рр. – С. , 196; “Круглий стіл”: Українсько-польські стосунки (30 – 40-і роки ХХ ст.): Проблема оцінки причин і характеру конфліктів та пошуку шляхів порозумінняДепортації українців та поляків: кінець 1939 – початок 50-х років (до 50-річчя операції “Вісла”). – Львів, 1998. – С. ; Цепенда І.Є. Суспільно-політична ситуація на Волині в 1943 – 1944 рокахНауковий вісник Волинського державного університету імені Лесі Українки. Історичні науки. – Луцьк, 2001. – № . – С. ., висловлювалася думка про агресивне ставлення до польської національної меншини з боку носіїв ідеології українського інтегрального націоналізму (І.Патриляк) Патриляк І. Деякі аспекти співпраці... – С. . і вороже, зумовлене ідеологією ОУН, відношення українського самостійницького руху до поляків (Г.Стародубець) Стародубець Г.М. Назв. праця. – С. .. Стосовно цього слід зазначити, що прийнята ОУН(б) ідеологія інтегрального націоналізму розглядається як причина екстермінації (винищення) польського населення на західноукраїнських землях і більшістю сучасних польських дослідників. Це підтверджується також матеріалами міжнародного семінару українських і польських істориків, виступами окремих польських науковців, зокрема В. Філяра Філяр В. Хронологія подій на Волині в 1939 – 1944 рр.Україна-Польща: важкі питання. Т. . – С. ..
З протилежного боку виступив С.Заброварний, заявивши, що “сама ідеологія (націоналізм,тоталітаризм) ще сама в собі не може бути безпосередньою причиною конфлікту”, підтвердивши складність цього аспекту проблеми, контроверсійність поглядів на неї у сучасній вітчизняній історіографії Заброварний С. Назв. праця. – С. . .
Аналіз численних вітчизняних історіографічних джерел переконує, що у питанні про причини і джерела волинських подій сучасні українські історики не погоджуються з їх розглядом виключно у вузьких історичних рамках 1943–1944 рр., вважають некоректним і ненауковим вилучення цього епізоду українсько-польського протистояння із загального контексту подій Другої світової війни і складних відносин між нашими народами протягом тривалого історичного часу, особливо XX століття Ісаєвич Я. З хроніки трагічного протистояння. Замість передмовиЦарук Я. Трагедія волинських сіл 1943 – 1944 рр. Українські і польські жертви збройного протистояння. Володимир-Волинський район. – Львів, 2003. – С. ; Сливка Ю. Назв. праця. – С. .. Ю.Сливка цілком справедливо критикує такий підхід за його неспроможність з’ясувати витоки того чи іншого конфлікту, визначити справжні причини виникнення та мотиви й цілі його організаторів та учасників Сливка Ю.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Реферат на тему: Волинська трагедія 1943 р в сучасній українській історіографії

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок