Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> реферат: Волинська трагедія 1943 р в сучасній українській історіографії

Загрузка...

Волинська трагедія 1943 р в сучасній українській історіографії / сторінка 2

Назва:
Волинська трагедія 1943 р в сучасній українській історіографії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,88 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Польська демократична громадськість мусить знати правду про Українську Повстанчу АрміюУкраїна. Наука і культура. – К., 1991. – Вип. . – С. ; Литвин В. Тисяча років сусідства і взаємодії. – К., 2002. – С. ; Сливка Ю. Українсько-польське протистояння періоду Другої світової війни: витоки та наслідки. – Львів, 2003. – С. ..
За останнє десятиліття українські науковці, отримавши доступ до раніше невідомих та недосяжних вітчизняних і зарубіжних архівних та історіографічних джерел, спрямували свої зусилля та увагу на дослідження історії українсько-польських відносин 30-40-х рр. ХХ ст., на публікацію і введення до наукового обігу нових документів і фактологічного матеріалу, з’ясування причин, перебігу і наслідків трагічних подій, що мали місце в історії обох народів; тривалого в часі українсько-польського протистояння, яке з особливою силою вибухнуло у роки Другої світової війни і часто переростало у збройні конфлікти з багатотисячними людськими жертвами Сливка Ю. Назв. праця. – С. . .
У цьому контексті слід зазначити, що за роки, які минули після проголошення державної незалежності України, новітня українська історіографія збагатилася цілою низкою серйозних документальних і мемуарних видань, збірників матеріалів, опублікованих за підсумками роботи авторитетних і представницьких всеукраїнських і міжнародних, зокрема спільних українсько-польських наукових конференцій і семінарів, першими монографічними дослідженнями і великою кількістю статей, кандидатськими і докторськими дисертаціями, рецензіями, довідково-бібліографічними виданнями, що є яскравим свідченням започаткування національної історіографії українсько-польських відносин у роки Другої світової війни як окремого і самостійного науково-дослідницького напрямку Див.: Здіорук С.І., Гриневич Л.В., Здіорук О.І. Покажчик публікацій про діяльність ОУН та УПА (1945 – 1998 рр.). – К., 1999; Лисенко О.Є., Марущенко О.В. Організація Українських Націоналістів та Українська Повстанська Армія: Бібліографічний покажчик публікацій 1998 – 2002 років. – К., 2002; їх же. Українсько-польські стосунки періоду Другої світової війни у вітчизняній історіографії: Бібліографічний покажчик. – Київ – Івано-Франківськ, 2003..
Характеризуючи сучасний стан дослідження українсько-польських відносин часів Другої світової війни, слід зазначити, що публікації, які з’явилися в незалежній Україні, базувалися донедавна переважно на джерельній базі вітчизняних архівів та опублікованих зарубіжних документах. При цьому українсько-польський конфлікт посідає у них далеко не першорядне місце, а відомості про українсько-польське протиборство, за словами С. Макарчука, є фрагментарними Макарчук С. Втрати населення на Волині в 1941 – 1947 рр.Україна-Польща: важкі питання. Т. . – Варшава, 2001. – С. .. І. Ільюшин пояснює таку ситуацію насамперед використанням документів українського або радянського походження і зазначає при цьому, що у стратегічних планах українських націоналістів боротьбі з польською АК відводилася роль третього фронту, а тому в матеріалах ОУН-УПА вона не знайшла такого відображення, як у документації польських підпільних структур, для яких боротьба з українським самостійницьким рухом на західноукраїнських землях фактично посіла перше місце Ільюшин І. Армія Крайова й українсько-польське протистояння в Західній Україні 1939 – 1945 рр. в світлі вітчизняної та зарубіжної історіографіїПроблеми історії України: факти, судження, пошуки. Вип. . – К., 2002. – С. . . Відтак з проблематики українсько-польських взаємин воєнної доби опубліковано лише кілька монографічних досліджень, а основну кількість напрацювань становлять тексти доповідей та повідомлень у збірниках матеріалів наукових конференцій та "круглих столів", статті у різноманітних періодичних виданнях (фахових наукових журналах, вісниках і збірниках праць тощо), а також збірки документів, підготовлені спільними зусиллями науковців двох країн.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Реферат на тему: Волинська трагедія 1943 р в сучасній українській історіографії

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок