Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> реферат українською: Волинська трагедія 1943 р в сучасній українській історіографії

Загрузка...

Волинська трагедія 1943 р в сучасній українській історіографії / сторінка 5

Назва:
Волинська трагедія 1943 р в сучасній українській історіографії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,88 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 

Великий внесок у становлення і розвиток сучасної вітчизняної історіографії проблеми зробили міжнародні наукові семінари “Українсько-польські стосунки в роки Другої світової війни”, які працювали у 1996-2001 рр. почергово у Луцьку і Варшаві та об’єднали провідних українських і польських істориків. Головне завдання семінарів, зазначає І. Ільюшин, полягало у пошуку спільних підходів до оцінки минулого, у визначенні тих питань, з яких позиції українських і польських фахівців співпадають, а з яких є помітні розходження, що потребують подальших досліджень Ільюшин І.І. Волинська трагедія 1943 – 1944 рр. – С. .. Важливе джерелознавче та історіографічне значення мають наукові збірники “Україна-Польща: важкі питання”, що побачили світ за результатами засідань семінарів Україна-Польща: важкі питання. Т. – 5. – Варшава, 1998 – 2001. і видання яких триває, а також публікація деяких документів і матеріалів всіх десяти семінарів, зокрема протоколів узгоджень і розбіжностей сторін, вміщених у журналі “Науковий вісник Волинського державного університету імені Лесі Українки. Серія “Історичні науки” Документи і матеріали міжнародних наукових семінарів “Українсько-польські відносини в роки Другої світової війни”Науковий вісник Волинського державного університету імені Лесі Українки. Серія “Історичні науки”. – Луцьк, 2000. – № . – С. – 158..
Історіографічна оцінка семінарів і наукових збірників “Україна-Польща: важкі питання”, їх громадсько-політичного і наукового значення зроблені у статтях Л. Баженова, Р. Грицьківа, С. Заброварного, В. Колесника, М. Кучерепи, В. Макара. У них відзначено, що українсько-польські семінари істориків вже стали певною епохою у співробітництві науковців обох країн, а томи серії “Україна – Польща: важкі питання” з огляду на їх фактологічну і методологічну цінність є оригінальним виданням, здійсненим на високому науковому рівні, яке не має аналогів у світі. Це видання було першою спробою комплексного дослідження українсько-польських відносин у роки Другої світової війни, виступає їх справжньою сучасною енциклопедією і свідчить про пошук консенсусу у вирішенні складних питань спільної історії і взаємин обох народів Баженов Л. Важкі питання українсько-польського діалогу істориків (1991 – 2002 рр.)Наукові записки Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Серія: Історія. – Тернопіль, 2002. – Вип. . – С. – 132; Грицьків Р. Історіографічне значення матеріалів міжнародних семінарів “Україна – Польща: важкі питання” у дослідженні історії Української Повстанської Армії періоду Другої світової війниУкраїнський визвольний рух. Збірник . – С. – 203; Заброварний С. Діалог по лінії Варшава – ЛуцькУкраїнський альманах. – Варшава, 2002. – С. – 130; Колесник В., Кучерепа М. Назв. праця. – С. – 104; Макар В. Україна – Польща: важкі питанняІсторико-політичні проблеми сучасного світу. Т. . – Чернівці, 2001. – С. – 80; Український історик. – 2001. – Т. . – Ч. – 4. – С. – 244..
З цього приводу слід відзначити думку І. Ільюшина про зближення під час роботи українсько-польських семінарів істориків позицій фахівців обох країн у багатьох спірних питаннях, насамперед стосовно оцінки УПА і АК як рівноправних національно-визвольних рухів двох сусідніх народів, що в умовах окупації намагалися відтворити свою державність, ролі Німеччини та СРСР у використанні та розпалюванні українсько-польського антагонізму, а також розуміння обома сторонами його причин. До питань, які далі зумовлюють розбіжності і непорозуміння, різні інтерпретації, тлумачення й оцінки, І. Ільюшин відносить, серед інших, трактування характеру і мотивів українсько-німецької та польсько-радянської співпраці у роки війни, оцінку форм і методів боротьби проти поляків на Волині і в Східній Галичині, застосованих ОУНСД) і командуванням УПА з метою виключення будь-якої можливості повернення цих етнічних українських земель до складу післявоєнної Польської держави; інші мотиви вжитих українськими націоналістами радикальних заходів Ільюшин І.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Реферат на тему: Волинська трагедія 1943 р в сучасній українській історіографії

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок