Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> реферат безкоштовно: Волинська трагедія 1943 р в сучасній українській історіографії

Волинська трагедія 1943 р в сучасній українській історіографії / сторінка 6

Назва:
Волинська трагедія 1943 р в сучасній українській історіографії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,88 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Армія Крайова й українсько-польське протистояння в Західній Україні... – С. ..
Перші в умовах незалежності України спроби об’єктивного аналізу вітчизняної радянської та сучасної історіографії українсько-польських відносин на західноукраїнських землях у роки Другої світової війни, а також відповідної літератури української діаспори були здійснені вінницькими істориками С. Калитком, В. Лацибою, Ю. Попом, киянином І. Ільюшиним, волинським дослідником І. Кічиєм Калитко С.Л., Лациба В.П. Сучасна українська історіографія про українсько-польські відносини в Західній Україні в роки Другої світової війниСторінки воєнної історії України. Вип. . – К., 2002. – С. – 68; Калитко С.Л. Українська діаспора про українсько-польські відносини в Західній Україні в роки Другої світової війниПоляки на Хмельниччині: погляд крізь віки. – Хмельницький, 1999. – С. – 383; його ж. Українська історіографія українсько-польських взаємин на західноукраїнських землях в роки Другої світової війниНаукові записки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Серія Історія. – Вінниця, 2001. – Вип. . – С. – 247; Кічий І. Роздуми про книгу Антона Семенюка “На тему українсько-польських відносин: критичні зауваження”Збірник навчально-методичних матеріалів і наукових статей історичного факультету Волинського державного університету імені Лесі Українки. Вип. 3. – Луцьк, 1998. – С. – 157; Поп Ю.І., Калитко С.Л., Лациба В.П. Українська радянська та сучасна історіографія українсько-польського міжнаціонального конфлікту в роки Другої світової війниНаукові праці Кам’янець-Подільського державного педагогічного університету: історичні науки. – Кам’янець-Подільський, 2001. – Т. (9). – С. – 687..
Проаналізувавши фундаментальні колективні та деякі індивідуальні монографії українських істориків радянського часу, вінницькі автори справедливо констатували, що в історіографії взаємини між українським та польським населенням, протистояння на західноукраїнських землях у роки Другої світової війни пов’язувалися насамперед з темою спільної боротьби слов’янських народів проти німецької агресії, єдності трудящих різних національностей у війні з фашизмом, критикою і “викриттям” ОУН та її збройних формувань як безпосередньої агентури німецьких спецслужб, виконавців директив окупаційної влади, а також із засудженням діяльності українських та польських націоналістичних організацій, спрямованої на розпалювання міжетнічних конфліктів. На думку вінницьких науковців, радянська історіографія розглядала українсько-польське протистояння насамперед як спровоковану німецькими окупантами та їх агентурою акцію, спрямовану на збереження окупаційного режиму Калитко С.Л., Лациба В.П. Назв. праця. – С. ; Калитко С.Л. Українська історіографія українсько-польських взаємин... – С. – 244; Поп Ю.І., Калитко С.Л., Лациба В.П. Назв. праця. – С. 682 – 683..
Ознайомлення з працями дослідників української діаспори дало можливість С. Калитку дійти висновків про більш детальний аналіз ними вказаної проблеми і пошук глибинних причин польсько-українського конфлікту насамперед у польській політиці на західноукраїнських землях, спрямованій на спольщення українського населення, про розгляд конфлікту як кульмінації протистояння українського населення польській експансії на цих теренах і спровокованість політикою польської правлячої еліти збройної боротьби частини українського суспільства, що мала негативні наслідки для обох народів Калитко С.Л. Українська історіографія українсько-польських взаємин... – С. ..
Історіографічний аналіз праць деяких сучасних українських істориків (Я. Грицак, М. Коваль, О. Лисенко, І. Муковський, В. Сергійчук) дав підстави С. Калитку, В. Лацибі, Ю. Попу зробити висновок про те, що попри певну розбіжність у поглядах, сучасні українські дослідники розглядають відносини між українцями та поляками у Західній Україні під час Другої світової війни у контексті польсько-українських взаємин, що склалися тут протягом тривалого часу, як прояв давнього польсько-українського антагонізму і суперечності з питання про державну належність краю.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Реферат на тему: Волинська трагедія 1943 р в сучасній українській історіографії

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок