Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Скачати: Волинська трагедія 1943 р в сучасній українській історіографії

Загрузка...

Волинська трагедія 1943 р в сучасній українській історіографії

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"

Загрузка...Назва:
Волинська трагедія 1943 р в сучасній українській історіографії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,88 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Реферат на тему:
Волинська трагедія 1943 р в сучасній українській історіографії


Характерною ознакою і помітною особливістю сучасного етапу розвитку української історичної науки є суттєва активізація дослідження вітчизняними науковцями стану доволі непростих українсько-польських відносин у роки Другої світової війни, місця і ролі у них Організації українських націоналістів, Української повстанської армії, польських політичних інституцій та збройних формувань. Об’єктивне і неупереджене вивчення та осмислення цих актуальних у науковому і суспільно-політичному сенсі проблем – на цьому наголошується у спільній заяві Президентів України і Республіки Польща "До порозуміння і єднання" від 21 травня 1997 р. Спільна заява Президентів України і Республіки Польща “До порозуміння і єднання”З архівів ВУЧК-ГПУ-НКВД-КГБ. – 1997. – № . – № /2. – С. – 7. – необхідні для остаточного подолання складної українсько-польської історичної спадщини, негативного потенціалу, який накопичувався упродовж багатьох століть в історичній пам’яті та свідомості українців і поляків, упередженості і недовір’я між ними, а також заради утвердження історичної правди і справедливості, дружніх і партнерських відносин між обома країнами і народами, не затьмарених тінями минулого.
Історія українсько-польських відносин у роки Другої світової війни, яка стала кульмінаційною подією українсько-польських конфліктів у ХХ столітті Зашкільняк Л. Україна і Польща у ХХ столітті: між конфронтацією і союзомМіжнародний Науковий Конгрес “Українська історична наука на порозі ХХІ століття”. Чернівці, 16 – 18 травня 2000 р. Доповіді і повідомлення. – Чернівці, 2001. – Том. . – С. ., не може досліджуватися і без урахування діяльності ОУН і УПА, трагічного протистояння між УПА й Армією Крайовою на західноукраїнських землях, зокрема у 1943 – 1944 рр. на Волині. Вони викликали і продовжують викликати значний суспільний резонанс, контроверсійні оцінки і тлумачення у вітчизняній і польській історіографіях, громадсько-політичному житті обох держав і народів, заважаючи гармонійному розвитку добросусідських стосунків між ними.
Разом з тим, драматичний українсько-польський конфлікт 40-х рр. ХХ ст. становить важливий аспект історії власне ОУН і УПА, і без його висвітлення вона буде неповною. Дана обставина робить дослідження ролі і місця ОУН та УПА в українсько-польському протистоянні, боротьбі проти репрезентованого Армією Крайового польського підпілля, з’ясування причин, перебігу, мотивації учасників конфлікту, зокрема волинського, справою вкрай актуальною, назрілою і необхідною. Адже події 60-річної давності залишатимуться джерелом взаємних образ, кривд і звинувачень у всіляких гріхах доти, доки про них не буде сказано всієї правди і доки українська та польська сторони не зрозуміють їх глибинної сутності, не вироблять спільних чи близьких підходів до оцінок минулого, не наблизяться до такого його розуміння, яке найбільше відповідає історичній істині, буде вільним від стереотипів і враховуватиме різні погляди та позиції Ільюшин І.І. ОУН-УПА і українське питання в роки Другої світової війни (в світлі польських документів). – К., 2000. – С. , 5, 10.. На цьому акцентовано увагу і в згаданій спільній Заяві Президентів Л. Кучми і А. Квасьнєвського. Такий підхід, а також те, що за домовленістю між президентами складні питання спільної історії виведені зі сфери політики і передані на розгляд вченим, матиме велике значення для досягнення взаємопорозуміння українського і польського народів, відновлення історичної правди, у тому числі і про діяльність ОУН і УПА; дозволить виокремити осмислення непростих українсько-польських взаємин із застарілих емоційних й однобічних оцінок, покінчити, нарешті, з історичними фальсифікаціями, перекрученнями, тенденційним добором фактів та надмірною політизацією проблеми нашого спільного минулого, які дозволяють культивувати у польському суспільстві негативний образ українця і ворожість до українського народу Ковалевський З.
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Реферат на тему: Волинська трагедія 1943 р в сучасній українській історіографії

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок