Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Проголошення акту відновлення української державності

Проголошення акту відновлення української державності

Назва:
Проголошення акту відновлення української державності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,29 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Проголошення акту відновлення української державності
План
1. Проголошення акту відновлення української державності
2. Фашистський терор і посилення руху опору
3. Боротьба оун і упа проти радянських партизанів
4. Успіхи оун і упа в боротьбі з окупантами
5. Звільнення україни від німецько-фашистських окупантів
6. Втрати україни у другій світовій війні

ОУН і раніше й сьогодні вважає, що єдиним шляхом до визволення України (як і всіх інших народів) є національно-визвольні революції. Знаменитий філософ Мераб Мамардашвілі в інший час і за інших обставин зазначав, що людину не можна звільнити ззовні. Люди, відпущені на волю, є всього лише вільновідпущенниками з волі пана.
Тому з початком війни Німеччини проти СРСР похідні групи ОУН Бандери поступово проникали в Україну слідом за німецькою армією. У них налічувалося від 3 до 5 тис. осіб, розділених на три великі групи: "Північ", "Центр" і "Південь". Група "Північ" повинна була досягти
Києва та області. "Центр" мала на меті Харків та область. Група "Південь" повинна була дістатися Одеси і Криму. Спеціальна група, що складалася з 15 чоловік, мала завдання якомога скоріше досягти першого важливого українського міста — Львова, головного центру Західної України, і проголосити там незалежність Української держави. Щоб проникнути в Україну, всі засоби були добрі. Більшість оунівців мала підроблені документи або перепустки служби пропаганди вермахту. Німці на початку не могли розібратися, що роблять ці молоді люди, проникаючі в тилову зону фронту. А ці молоді люди створювали міліцію для наведення порядку і місцеве управління, що окупантам здавалося позитивною діяльністю.
Проте ці молоді люди належали саме до ОУН Бандери, і їхнім завданням було організувати в кожній місцевості, через яку вони проходили, саме українську владу.
Радянська влада покинула Львів увечері 29 червня після багатоденних боїв з українськими повстанцями, які атакували стратегічні точки й особливо тюрму, де було ув'язнено багато членів ОУН. ЗО червня на світанку український батальон "Нахтігаль" і кілька німецьких частин увійшли в місто.
Лідери ОУН добре знали хижацьку природу гітлерівського рейху, незважаючи на його "українофільські декларації". Такою ж ворожою до ідеї української самостійності була реакція керівників Радянського Союзу.
Напад Німеччини на СРСР був другою нагодою для спроби поновити українську державність і остаточно переконатись у справжньому ставленні Гітлера до "українського питання". Провід ОУН Бандери проголосив ЗО червня 1941 р. у Львові Акт відновлення української самостійної держави. Зрозуміло, що головною метою цього акту було відновлення Української суверенної держави. Цьому передували двомісячні переговори українських політичних угрупувань в травні-червні у Кракові. В них приймали участь 116 українських політичних громадських і воєнних діячів. Був створений Український Національний Комітет. А через тиждень у Львові відбулися Національні Збори, які проголосили Акт відновлення української державності. Цей акт був проголошений і львівською радіостанцією та опублікований у пресі.
У тексті проголошення було сказано, що "волею Українського Народу Організація Українських Націоналістів під проводом Степана Бандери проголошує відновлення Української Держави, за яку поклали свої голови цілі покоління найкращих синів України". В Акті проголошення містилося прохання до населення "не скласти зброї так довго, доки на всіх українських землях не буде створена Суверення Українська Влада".
Наступного дня з'явився другий важливий документ — Пастирський лист Митрополита Андрея Шептицького, яким Українська Греко-католицька Церква визнала Акт за початок відновлення Української Держави. 10 липня з'явився подібний документ Української Православної Церкви, підписаний єпископом Луцьким. Тимчасовий український уряд очолив Ярослав Стецько. Українську Національну Раду як предпарламент, очолив митрополит Андрей Шептицький, а Кость Левицький став його президентом. Правда, це не завадило німецьким властям вже 12 липня арештувати і вивезти до концтабору Ярослава Отецька, Степана Бандеру та інших керівників ОУН та уряду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Проголошення акту відновлення української державності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок