Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКІ ЗЕМЛІ В 1921-1939 pp.

ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКІ ЗЕМЛІ В 1921-1939 pp.

Назва:
ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКІ ЗЕМЛІ В 1921-1939 pp.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,92 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКІ ЗЕМЛІ В 1921-1939 pp.
Як ви вже знаєте, доля західноукраїнських земель вирішувалась на Паризькій мирній конференції (1919 р.). В 1923 р. Рада Антанти остаточно погодилася на приєднання частини українських земель до Польщі, Румунії, Чехословаччини за умови додержання національних права українців.
Розділ західноукраїнських земель
Учасник розділу |
Приєднані території |
Чисельність українського населення
Польща | Східна Галичина, Західна Волинь, Холмщина, Полісся | 6 млн. чол.
Румунія | Північна Буковина і придунайські землі | 790 тис. чол.
Чехословаччина |
Закарпаття | 455 тис чол.
Незважаючи на те, що українська меншість складала понад 7 млн. чоловік, її права обмежувались всупереч рішенням Паризької мирної конференції. Це, в першу чергу, відбилося на правовому статусі західноукраїнських земель
Правовий статус західноукраїнських земель
Польща, Румунія, Чехословаччина проголосили себе унітарними державами.
Українському населенню було відмовлено у праві на самоврядування, автономний устрій і навіть культурну автономію.
На приєднані території було розповсюджено державний адміністративний устрій (Галичину, наприклад, було поділено на три воєводства: Львівське, Тернопільське, Станіславське).
Українці були позбавлені можливості обіймати адміністративні посади в державних органах влади, офіцерські посади в польській, чеській, румунській арміях.
Соціально-економічне становище українського населення, що опинилося на територіях, загарбаних Польщею, Румунією, Чехословаччиною, було тяжким. Головна причина—дискримінація українсько-го населення. Ось яскравий приклад. Наприкінці 20-х років 60% дорослого населення Закарпаття, 70% — Західної України, 80% — Буковини було або неписьменним, або малописьменним. Покажчи-ки по корінному населенню Польщі, Чехословаччини, Румунії були значно нижчими.
Національна дискримінація населення західноукраїнських земель
Заборона української мови в державних і адміністративних органах влади. Закриття українських шкіл, звільнення з роботи вчителів-українців.
Виселення українців із західноукраїнських земель в центральні райони Польщі, Румунії, Че-хословаччини. Колонізація західноукраїнських земель більш "надійним" польським, румунсь-ким, чехословацьким населенням.
Зміна українських географічних назв на польські, чехословацькі, румунські, примушування до відмови від українських імен та прізвищ на користь чужинних
Національна дискримінація надзвичайно тяжкою була в Румунії, де було закрито всі українські шко-ли, а українців не визнавали за націю.
В кращому становищі було Закарпаття, бо Чехословаччина була однією з демократичніших країн Європи того часу. Тому національне пригнічення не було таким тяжким, як у Польщі чи Румунії.
Характерні риси економічного стану західноукраїнських земель
Економічному розвитку західноукраїнських земель приділялося мало уваги, вони перетворю-вались в колонії Польщі, Чехословаччини, Румунії.
Західноукраїнські землі опинились у залежності від іноземного капіталу (французького, анг-лійського). Іноземці в союзі з урядом Польщі, Чехословаччини, Румунії хижацьки грабували багатства краю, гальмували його економічний розвиток.
Промисловість залишалася напівкустарною (підприємств з чисельністю працівників понад 20 чол. було 2% від загальної кількості).
Надзвичайно відсталими були райони Буковини і Закарпаття. Закарпаття перетворювалось в аграрний додаток Чехословаччини.
Значна кількість земель залишалася у власності поміщиків, держави, церкви. Селяни страж-дали від малоземелля
В середині 30-х років тяжкого удару по економіці західноукраїнських земель було завдано світовою економічною кризою Уряди Польщі, Румунії залишили без підтримки українські під-приємства, кооперативи і населення ("своїм" ту чи іншу допомогу було надано).
Відстала економіка зумовлювала і скрутне матеріальне становище населення. Розповсюдженими явищами були безробіття, низька заробітна платня, тяжкі умови праці, високі ціни на спожива-цькі товари першої необхідності, а також епідемії, висока смертність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКІ ЗЕМЛІ В 1921-1939 pp.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок