Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ЗМІНИ В ПОЛЬЩІ ТА УКРАЇНІ ПРОТЯГОМ 1999-2007 РР.

СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ЗМІНИ В ПОЛЬЩІ ТА УКРАЇНІ ПРОТЯГОМ 1999-2007 РР.

Назва:
СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ЗМІНИ В ПОЛЬЩІ ТА УКРАЇНІ ПРОТЯГОМ 1999-2007 РР.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,79 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 94:342.827.1(477+470)"1990"
М. В. Дєдков, П. М. Жижиян
СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ЗМІНИ В ПОЛЬЩІ ТА УКРАЇНІ ПРОТЯГОМ 1999-2007 РР.
Стаття присвячена суспільно-політичним змінам в Україні та Польщі протягом 1999-2007 рр. Особлива увага приділена процесам трансформації політичних систем Польщі та України. Завдяки аналізу результатів парламентських виборів, що проходили в Польщі та Україні протягом означеного періоду виявлено головні особливості суспільно-політичних змін в обох країнах. Ключові слова: суспільно-політичний, трансформація, парламенські вибори, політика.
Українсько-польські двосторонні стосунки в кінці ХХ ст. на початку ХХІ ст. стали одним з імперативів побудови нової геополітичної парадигми в регіоні Центрально-Східної Європи. Тому аналіз змін у внутрішньополітичному житті обох країн є надзвичайно важливим для розуміння розвитку зовнішньополітичних стратегій цих країн.
Крім того, важливими для вивчення проблеми є публікації різноманітних наукових установ, які спеціалізуються на вивченні проблем зовнішньої політики, таких як Інститут політики (м. Київ) [1]. Проблем внутрішньополітичного життя України торкається у своїй монографії В. Малярчук [2]. Питанням впливу внутрішньополітичних факторів на двосторонні стосунки присвячена зокрема стаття В. Гевко «Українсько- польські міжпарламентські взаємини» [3]. Цікавим теж для вивчення цього питання є творчий доробок польського дослідника українського походження В. Балюка, зокрема, його монографія [4].
Метою цієї публікації є встановлення основних рис суспільно-політичних змін в Україні та Польщі протягом 1999-2007 рр.
Протягом 1999-го 2007-го років суспільно-політичне життя в Україні та Польщі зазнає значних змін. Причини і наслідки цих змін багато в чому подібні, але є й суттєві відмінності.
Так, на парламентських виборах у 2001-му році у Польщі, перемогла нова політична сила, яка взявши естафету у революційної «Солідарності» розпочала «мирне будівництво». Приблизно в той же час, але трохи пізніше, у 2002-му році в Україні відбуваються парламентські вибори. Перед цими виборами була впроваджена мажоритарно-пропорціина виборча система [5, с.265], покликана створити передумови для інституалізацп суспільно-політичного життя. Ця подія практично заклала підвалини для формування нової політичної структури, де вперше провідну роль у парламенті стали відігравати саме політичні партії, як повноцінні суб'єкти політичного процесу.
Особливістю парламентської передвиборчої кампанії у Польщі 2001-го року була фактична відсутність ідеологічних суперечностей стосовно зовнішньої політики Польщі. Адже зовнішньополітичні орієнтири РП були визначені задовго до цього. Тому-то зовнішня політика і не була основною темою передвиборчих програм партій та блоків. В Україні ж, навпаки, дискусія навколо зовнішньополітичного курсу держави займала далеко не останнє місце у передвиборчій кампанії.
Як ми вже зазначали вище, в Україні парламентські вибори відбулися в 2002 р. Результати виборів до Верховної Ради засвідчили відсутність консенсусу в українському суспільстві щодо пріоритетних питань зовнішньополітичного спрямування держави. Адже до парламенту потрапили політичні сили, програмні засади яких щодо зовнішньої політики України суттєво відрізнялися (див. таблицю 2) [6].
За результатами парламентських виборів у Польщі 2001 р. впевнену перемогу здобув блок партій Союзу Лівиці Демократичної-Унії Праці, набравши 41,4% голосів виборців (див. таблицю 1) [1, с.49].
Серед програмних положень виборчого блоку „Блок Віктора Ющенка «Наша Україна» варто відзначити найголовніші: вихід з СНД, вступ до сОт, повна інтеграція України до ЄС, активний розвиток військового та військово-технічного співробітництва з НАТО, інтеграція до політичних структур НАТО, активна участь у миротворчій діяльності ООН, поглиблення співпраці з партнерами у блоці ГУУАМ, розширення участі України у роботі міжнародних та європейських організацій.
Найближчий конкурент „Нашої України" - комуністична партія України серед своїх основних завдань у сфері зовнішньої політики називала відродження на новій основі Союзу рівноправних братніх народів як добровільного об'єднання суверенних соціалістичних держав, активний вплив України на поглиблення інтеграційних процесів у СНД, входження до системи колективної безпеки країни СНД; крім того комуністи виступали проти реалізації планів включення України до військових структур НАТО.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ЗМІНИ В ПОЛЬЩІ ТА УКРАЇНІ ПРОТЯГОМ 1999-2007 РР.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок