Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Дослідження поселення сабатинівської культури Балабанівка І у 1997 р.

Дослідження поселення сабатинівської культури Балабанівка І у 1997 р.

Назва:
Дослідження поселення сабатинівської культури Балабанівка І у 1997 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,82 KB
Завантажень:
360
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 902.2: 908(477.73)
Требух О.О., Миколаївський державний університет ім. В.О.Су- хомлинського
Дослідження поселення сабатинівської культури
Балабанівка І у 1997 р.
Запропонована стаття присвячена археологічним дослідженням поселення сабатинівської культури Балабанівка І, проведених експедицією МДУ під керівництвом Ю.С.Гребенникова у 1997 році. У статті робиться аналіз залишків архітектурних споруд та матеріальних речей, зафіксованих під час розкопок. Дається визначення характеру та значення поселення для населення регіону в середині ІІ тис. до н. е.
This article is dedicated to the archeological research of the settlement of sabatynivs ka culture Bala- banivka I, which was made by the expedition of Mykolaiv State University under the leadership of U.S. Greben- nikov in 1997. In the article there is the analysis of remains of the architectural buildings and material thing which were fixed during the excavations. It includes the character and the meaning of the settlement for the population of the region in the middle of II millennium B.C.За доби пізньої бронзи регіон Надчорномор'я був заселений племенами сабатинівської археологічної культури (XIV-XII ст. до Р.Х.), які продемонстрували небувалий злет господарської діяльності в Степу, насамперед хліборобства, скотарства та ремісництва. Господарство саба- тинівців гармонійно поєднувало землеробство й скотарство, що надавало поштовху розвиткові різноманітних ремесел, промислів та влаштуванню побуту. В середині ІІ тис. до Р.Х. Степ змінює свій споконвічний вигляд і вкривається густою мережею поселень. Значні центри-осередки сабатинівської культури постають і в Степовому Побужжі, яке стає центром цієї культури.
На сьогоднішній день в Степовому Побужжі відомо більше двох сотень поселень сабатинів- ської культури. В більшості випадків вони відомі за зборами підйомного археологічного матеріалу, дещо менше - за проведеним на них розві- дковим шурфуванням, а лише на поодиноких пам'ятках проводилися широкомасштабні дослідження, серед них треба відмітити Виноградний Сад, Степове, Щуцьке І, ІІ, Ташлик І, ІІ, Бузьке І, !V, Кременчук, Балабанівка VH та інші. Більшість наукових даних, отриманих на підставі досліджених пам'яток цієї культури, на жаль, поки що не введено до наукового обігу. Це в цілому не дає змоги більш детальніше оцінити характер, рівень матеріальної культури, побуту та господарства сабатинівських племен. Однак цю проблему можна вирішити за рахунок своєчасного публікування археологічних досліджень, які проводяться в регіоні, а також введення до наукового обігу досліджень попередніх років.
У запропонованій статті автор подає матеріали розкопок поселення сабатинівської культури - Балабанівка І, проведених у 1997 р. археологічною експедицією Миколаївського державного університету під керівництвом к.і.н., доцента Ю.С.Гребенникова та за участю В.Б.Гребенникова, К.В.Горбенка, А.В.Майстренка та інших [1].
Метою даної публікації є ознайомлення широкого загалу науковців з основним комплексом артефактів поселення, визначення характеру, структури та значення поселення Балабанівка І для населення регіону, аналіз залишків архітектурних споруд та матеріальних речей, зафіксованих під час охоронних розкопок.
Поселення Балабанівка І як археологічна пам'ятка була відома ще у 1960-х рр., коли на її території співробітниками Миколаївського краєзнавчого музею проводилися розвідки. Під час цих робіт був отриманий незначний археологічний матеріал. Насамперед, це уламки керамічного посуду, який свідчив, що даний об'єкт належав до епохи сабатинівської культури [2]. Розкопки 1997 р. дозволили скласти більш повну картину щодо цього поселення та життя й побуту його мешканців.
Поселення Балабанівка І розташовувалося на схилі невеликої, водоносної в минулому балки, приблизно в 0,5 км вище від її впадіння у заплавну частину р. Південний Буг (сучасний Бузький лиман). Схил балки у давнину складався з суглинку жовтого кольору з домішками піску. Територія, що оточує поселення, містить пісок та різну супісь.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Дослідження поселення сабатинівської культури Балабанівка І у 1997 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок