Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> УСРР в умовах нової економічної політики (1921-1928 pp.)

УСРР в умовах нової економічної політики (1921-1928 pp.)

Назва:
УСРР в умовах нової економічної політики (1921-1928 pp.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,95 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УСРР в умовах нової економічної політики (1921-1928 pp.)
УСРР — соціалістична держава. Економічна політика уряду була спрямована на ліквідацію приватних підприємств, поміщицького і капіталістичного землеволодіння. Методи проведення цієї політики були різноманітними: націоналізація; фізичне знищення капі-талістів і поміщиків, насильницьке впровадження колгоспів, радгоспів, комун, в яких земельна власність — спільна; продовольча диктатура; репресії.
Навесні 1921 p., виправдовуючи жорстокість при проведенні соціалістичної економічної політики, В.Ленін назвав таку політику "воєнним комунізмом".
"Воєнний комунізм" — явище тимчасове, надзвичайне, породжене війною, —так пояснювали свої дії В. Ленін і більшовики в 1919-1921 рр.
Сутність політики "воєнного комунізму"
Продовольча диктатура.
Заборона підприємницької діяльності, торгівлі.
Націоналізація землі, скасування приватної власності.
Скасування товарно-грошових відносин
Введення замість грошей карток на продовольчі та Інші товари для працюючих.
Зрівнювальна система оплати праці (через картки).
Організація державними органами влади "трудових армій" для примусової, безкоштовної праці.
Репресії, спрямовані проти ворогів влади більшовиків.
Така політика викликала невдоволення не тільки усередині країни, але й за кордоном. Тим більше, що більшовики, які встановили свою владу, пропагували ідею про неминучість в найближчому май-бутньому світової революції і створення світової соціалістичної держави.
Отож, досягнення в сфері міжнародних відносин як УСРР, так і РРФСР були незначними.


Міжнародне становище УСРР (1921-1922 pp.)
УСРР до квітня 1922 р. — самостійна держава, що веде незалежну міжнародну політику.
В квітні 1922 р. РРФСР — головний союзник УСРР — отримує право укладати і підписувати міжнародні договори від імені України (і інших радянських республік).
Продовжує діяти укладений ще в 1919 р. і підтверджений договорами 1920-1921 pp. воєнно-політичний союз між РРФСР і УСРР.
Згідно з умовами цих договорів військові сили, фінансова система, управління економікою, шляхи сполучень, пошта, телеграф були спільними і підпорядковувались об'єднаним наркома-там.
УСРР підписує мирні договори, встановлює дипломатичні відносини з обмеженим колом країн Литвою, Латвією, Естонією (1921 p.), Туреччиною, Німеччиною (1922 p.).
В грудні 1922 р. було створено нову державу — СРСР — Союз Радянських Соціалістичних Рес-публік, до складу якого увійшли РРФСР, Україна, Білорусія, Закавказька Федерація (яка, в свою чергу, складалася з Арменії, Азербайджану, Грузії).
Внутрішнє становище УСРР в 1921 р було надзвичайно тяжким. Уряд неодноразово використовував регулярну армію для придушення повстань робітників і селян.
Внутрішнє становище УСРР (1921—1922 pp.)*
Економіка УСРР знаходиться у зруйнованому стані. Випуск промислової продукції становить лише 10 % від довоєнного обсягу.*
Сільське господарство також зруйновано. Посівні площі скоротилися в 1,5 рази, відбулося різке падіння врожаїв. Починається голод.*
Зростає невдоволення політикою уряду, спалахують повстання.*
Починається реалізація плану ГОЕЛРО** ГОЕЛРО — Державна комісія з електрифікації Росії.. В ньому передбачено будівництво електростанцій, заводів на теренах України. План ГОЕЛРО потребує надмірних матеріальних витрат.
На X з'їзді РКП(б), який відбувся в березні 1921 p., В.Ленін оцінив внутрішній стан РРФСР як катаст-рофічний. Аби виправити становище, що склалося в країні, була запропонована і схвалена постано-ва "Про заміну продрозверстки натуральним податком"*** Натуральний податок — податок продукцією сільського господарства, який сплачували селяни державі за користування землею.*. Це рішення започаткувало нову економічну політику (неп), яку більшовики запроваджуватимуть у 1921-1928 рр.


Сутність нової економічної політики (непу)*
Скасування воєнного комунізму.*
Введення замість продрозверстки натурального податку.*
Відновлення товарно-грошових відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: УСРР в умовах нової економічної політики (1921-1928 pp.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок