Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> СПРОБА ДЕЗІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ У 1917-1918 рр. (НА МАТЕРІАЛАХ ПІВДНЯ УКРАЇНИ)

СПРОБА ДЕЗІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ У 1917-1918 рр. (НА МАТЕРІАЛАХ ПІВДНЯ УКРАЇНИ)

Назва:
СПРОБА ДЕЗІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ У 1917-1918 рр. (НА МАТЕРІАЛАХ ПІВДНЯ УКРАЇНИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,93 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Г.Ф. Турченко
СПРОБА ДЕЗІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ У 1917-1918 рр. (НА МАТЕРІАЛАХ ПІВДНЯ УКРАЇНИ)
Після Лютневої революції 1917 р. в Росії розгорнувся національно-визвольний рух поневолених народів, які вимагали відновлення своїх суверенних прав. Росія стояла перед перспективою втрати свого впливу на постімперському просторі. В цих умовах знов завирували пристрасті навколо того, хто має більше прав на історичний регіон, який офіційна Росія називала Новоросією, а в українському середовищі сприймався як Південь України. В дискусію були втягнуті різні політичні партії, національні і соціальні групи суспільства. Вона стала істотним фактором політичної боротьби в Україні, а разом з тим й українсько-російського протистояння. Даний курс Тимчасового уряду був продовжений більшовиками, які прийшли до влади внаслідок перевороту в Петрограді. Ця історія цікава одним несподіваним поворотом: противники визнання українського характеру Новоросії перемогли на полі бою, але змушені були визнати аргументи переможених і погодитися з їх точкою зору, що Південь є невід'ємною частиною України. Тим самим була поставлена під сумнів і повнота їхньої перемоги. Цей неординарний випадок належного висвітлення в історичній літературі не одержав. У даній статті ставиться завдання зробити певні історичні узагальнення з політичної за своєю суттю дискусії та оцінити її результати.
Для визначення національного характеру південноукраїнського регіону важливо знати, як самоідентифікувало себе його населення і як його самооцінка проявлялася в конкретних умовах революції 1917 р.
Цей рік увійшов в історію українського народу його спробою відродити Українську державу. Масовий національно-визвольний рух після ліквідації царського режиму охопив усі українські етнічні території, які входили до складу Російської імперії, у тому числі і південноукраїнський регіон - Катеринославську, Херсонську і Таврійську губернії.
Як відомо, представники українського руху вважали південні губернії українською територією, а її населення - повноправним суб'єктом Української революції. Після Лютневої революції у регіоні розгорнули діяльність усі українські національні партії. Найвпливовішими серед них були Українська партія соціалістів-революціонерів і Українська соціал-демократична робітнича партія. Вони виступали за надання автономії Україні, перебудову Росії на федеративних засадах і глибокі соціально-економічні перетворення. В той же час у Катеринославі діяли досить авторитетні в українському середовищі групи соціалістів-федералістів, а в Одесі - самостійників.
У березні-квітні на Півдні України сформувалася густа мережа українських національно-культурних, професійних і громадсько-політичних організацій. До складу Української Центральної Ради, яка очолювала державотворчий процес, під час Українського національного конгресу 6-8 квітня 1917 р. від південноукраїнських губерній увійшли, зокрема, І. Луценко, Л. Мазуренко, Микитенко, І. Романченко, С. Шелухін (Херсонська губ.); Ф. Сторубель, Ф. Дубовий, В. Біднов, К. Герасимів, П. Курявий, П. Тушкан, М. Кузьменко (Катеринославська губ.); прапорщик Кущ і матрос Пеліщенко - від Одеського військового округу [1.-С.64]. Вони представляли весь український політичний спектр регіону.
Важливою подією в житті Катеринославщини був український губерніальний з'їзд, що проходив 21-22 травня 1917 р. У роботі з'їзду брали участь 435 делегатів, які представляли різні території і соціальні групи населення. Вони виступили за республіканський устрій у Росії, національно-територіальну автономію України, формування українських військових підрозділів, українізацію армії та Чорноморського флоту, безкоштовне навчання українською мовою в усіх школах України. Аналогічні події відбувалися і на Херсонщині. В середині квітня в Одесі відбулося українське віче, на якому з промовами виступили С. Шелухін, В. Чехівський, В. Голубович. Віче поставило перед українською громадою завдання домагатися територіальної автономії України в межах етнографічної більшості українського населення з цілковитим забезпеченням прав інших національностей, включення Херсонщини в межі майбутньої автономної України як краю, що був "передвічне українським" [2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: СПРОБА ДЕЗІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ У 1917-1918 рр. (НА МАТЕРІАЛАХ ПІВДНЯ УКРАЇНИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок