Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> 10 років незалежності України

10 років незалежності України

Назва:
10 років незалежності України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,76 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
1991
Компартійно-радянський центр виніс у березні 1991 року на Всенародний референдум питання про доцільність дальшого існування СРСР. Голова ж Верховної Ради УРСР Л.Кравчук у цій ситуації запропону-вав одночасно із загальнодержавним референдумом провести в Україні опитування населення з таким формулюванням: "Чи згодні ви з тим, що Україна має бути у складі Союзу радянсь-ких суверенних держав на засадах Декларації про державний суверенітет України?". 70 відсотків тих, хто узяв участь в референдумі, відповіли «так» на питання союзного бюлетеня, 90 відсотків відповіли «так» на сформульоване Л.Кравчуком пи-тання. Так, не вступаючи у пряму конфронтацію з союзним центром, парламентарі! України заручилися підтримкою народу для прийнятої ними Декларації про державний суверенітет.
Крах путчу 19 серпня мав далекосяжні політичні наслідки. 24 серпня позачергова сесія Верховної Ради проголосила Акт незалежності України. На підтвердження Акта мав відбутися 1 грудня референдум, суміщений а виборами першого Президента України.
24 серпня Верховна Рада стала діяти як повноправний орган незалежної держави. Було визнано необхідним створити Збройні сили України, прискорити формування Конституцій-ного Суду. Урядові доручалося організувати перехід у влас-ність України підприємств союзного підпорядкування, запро-вадити в обіг власну грошову одиницю і забезпечити її кон-вертування. 30 серпня Л.Кравчук підписав Указ президії Вер-ховної Ради про заборону Комуністичної партії на території України. 1 грудня 1991 року відбулися референдум і вибори Президента України. У бюлетень було включено текст Акта, прийнятого Верховною Радою 24 серпня, і питання: «Чи підт-верджуєте ви Акт проголошення незалежності України?». У голосуванні взяли участь 31 мільйон 892 тисячі громадян. По-зитивну відповідь дали понад 90 відсотків тих, хто голосував. Президентом України було обрано Леоніда Кравчука, його кандидатуру підтримали 62 відсотки громадян, які взяли участь у голосуванні.
Схвалення Акта проголошення незалежності України вели-чезною більшістю населення республіки створило якісно нову ситуацію в Радянському Союзі.
8 грудня в Біловезькій Пущі було підписано знамениту уго-ду про створення Співдружності незалежних держав.
1992
Реакція світового співтовариства на результати Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року була несподівано дружною: протягом грудня неза-лежність України визнали 68 держав. А в 1992 році до них приєдналося ще 64 держави!
США визнали незалежність України пізніше, ніж найближ-чі сусіди в Європі. 23 січня 1992 року в МЗС України відбув-ся обмін нотами про встановлення дипломатичних відносин між двома країнами.
З 1 січня в Україні були запроваджені купони багаторазово-го використання. Вони розглядалися як попередники повно-цінної національної валюти — гривні. Півроку купони і рублі використовувалися одночасно, потім Україна вийшла з рубльової зони.
Україна виконала зобов'язання, проголошене у Декларації про державний суверенітет 16 липня 1990 року: не приймати, не виробляти і не набувати ядерної зброї. На початку травня 1992 року Україну залишив останній військовий ешелон з так-тичною ядерною зброєю.
15 січня Президія Верховної Ради видала Указ «Про Дер-жавний гімн України». Приймалася музична редакція гімну «Ще не вмерла Україна», автором якої був композитор М.Вербицький. А 28 січня синьо-жовтий прапор був затверджений як Державний прапор України. У лютому парламент затвердив тризуб як малий герб України.
У лютому було засновано Державну думу України як кон-сультативний орган. Однак опозиція парламенту виступила проти, і через дев'ять місяців б ліквідували.
У жовтні Рух організував кампанію протестів проти уряду В.Фокіна і добився його відставки. Після цього Л.Кравчук представив Верховній Раді як Прем'єр-міністра Л.Кучму.
У грудні Завершилося перетворення Народного руху з гро-мадсько-політичного об'єднання на політичну партію.
Надто тісно пов'язане з російською економікою, пародія господарство України змушене було плентатися у фарватері курсу, який прокладався за її межами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: 10 років незалежності України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок