Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> САКРАЛЬНІ ЦЕНТРИ МИКОЛАЄВА (ДО ПОСТАНОВКИ ПИТАННЯ)

САКРАЛЬНІ ЦЕНТРИ МИКОЛАЄВА (ДО ПОСТАНОВКИ ПИТАННЯ)

Назва:
САКРАЛЬНІ ЦЕНТРИ МИКОЛАЄВА (ДО ПОСТАНОВКИ ПИТАННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,54 KB
Завантажень:
397
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
УДК 94(477)Котляр Ю.В.САКРАЛЬНІ ЦЕНТРИ МИКОЛАЄВА (ДО ПОСТАНОВКИ ПИТАННЯ)
У запропонованій статті розглядаються питання, пов'язані з існуванням на території Миколаєва трьох сакральних центрів, які в різні історичні епохи були основою духовно-енергетичного потенціалу регіону. Особлива увага приділена третьому - Адміралтейському центру, який вийшов на історико-духовну арену в другій половині ХІХ - на початку ХХ ст.
Ключові слова: Миколаїв, сакральний центр, духовно-енергетичний потенціал, регіон, історико-духовна арена.
В предложенной статье рассматриваются вопросы, связанные с существованием на территории Николаева трех сакральных центров, которые в различные исторические эпох были основой духовно-энергетического потенциала региона. Особое внимание уделено третьему - Адмиралтейскому центру, который вышел на историко-духовную арену во второй половине ХІХ - в начале ХХ ст.
Ключевые слова: Николаев, сакральный центр, духовно-энергетический потенциал, регион, историко-духовная арена.
In offered article the questions connected with existence in territory of Nikolayev of three sacral centers', which during different historical epoch formed a basis, spiritually- energy potential region are considered. The special attention is given the third - to the Admiralty's center which left on historically-spiritual arena in second half ХІХ - in beginning ХХ century.
Key words: Nikolayev, the sacral center, a spiritual-energy potential, region, historically- spiritual arena.На сьогоднішній день Україна переживає бурхливе, але не просте відродження духовної культури, при якому сакралізація тісно переплелася з десакралізацією. Священне та мирське пронизують сфери один одного. І важливу роль у цьому процесі відіграють категорії простору та часу. Феномен сакральності цих категорій походить із розуміння сакрального взагалі. «Сакральне - сама широчінь» (за визначенням М. Еліаде), що свідчить про важливість цього поняття для людської культури. Сакральне «є сильним і могутнім, тому що воно реальне; воно діяльне, тривале [...]. Священне розкривається у багатьох модальностях і на різних рівнях» [1].
Сакральний час, як і сакральний простір, протистоять буденності. Весь сакральний простір символічно мислиться як «центр світу», що організовує простір і наділяє його змістом. Центр простору, таким чином, зливається з місцем споконвічних одкровень, що лежать в основі суспільства. Оскільки ці сакральні місця є центром зустрічі космічних сил, вертикальною віссю світу, осередком, місцем прояву божественного, легко зрозуміти, що для різних народів і тим більше для різних культур, ці місця (і зв'язані з ними міфічні часи) різні. Усвідомлення і сприйняття людиною сакральності простору формується культурною спадщиною предків, яка на території України була, на жаль, фактично втрачена.
Нове прочитання досвіду минулого вбачає тогочасну культуру здатною до більш гармонійного співіснування з оточуючим її світом, опис якого постає набагато складнішим і незбагненнішим за домінуючу картину світу початку ХХІ ст. Така культура має назву архаїчної або ж традиційної, а її сутнісною ознакою, або ж вищим надбанням, називають - «сакральне» («священне»). Саме те, що характеризує традиційну культуру, - невластиве культурі сучасній, воно нею втрачене. В зв'язку з чим, людство або пережило більшість катастроф ХХ ст., або постало перед новими. Ось чому дослідження духовної «сакральної» спадщини набуває надзвичайно важливого значення для повернення гармонійності світу.
В останні роки спостерігається зростання наукового інтересу до сакрального в Україні. Паралельно існують спроби з відновлення значущості, повноцінного функціонування самого сакрального виміру в сучасному українському суспільстві. Особливо актуальною є спроба осмислити сакральну спадщину культури в Україні і на Миколаївщині зокрема. Оскільки, на глибокий жаль, українське суспільство в останні роки опинилося в ситуації постійної кризи, її успішне вирішення неможливе без осмислення власної духовної спадщини, пошуків у ній тих цінностей, які вже були одного разу виявлені нашими предками і засвідчили свою конструктивність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: САКРАЛЬНІ ЦЕНТРИ МИКОЛАЄВА (ДО ПОСТАНОВКИ ПИТАННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок