Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Петро Перший – життя і діяльність

Петро Перший – життя і діяльність

Назва:
Петро Перший – життя і діяльність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,46 KB
Завантажень:
399
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Петро Перший – життя і діяльність


ЗМІСТ
Вступ
Спадок Петра. Початкові реформи.
Будівництво військо-морського флоту.
“Всепьянейший собор” – основна забава Петра І.
Зародження російської бюрократії.
“Суспільне благо”.


ВСТУП
Петро Перший – велика постать в історії Росії. Він поєднав у собі розум із доброзичливістю, жорстокість із гнівом. Він одночасно міг бути запальним і холоднокровним, транжирою і бережливим до скупості, жорстким і милосердним. Він, як ніхто інший, мав сукупність протилежних рис характеру. Все це був емоційний фон, на якому пройшла державна, дипломатична і воєнна діяльність Петра. Він був великим реформатором, який вмів повчати і наставляти. Погрожувати і карати. Відмічу, що кількість правопорушень, які карались смертю при Петрі значно зросли. Частина указів Петра словами Пушкіна “кажеться, писаны кнутом”.
Змістом свого життя цар поклав ідею служіння державі. Все, що він робив – це була служба Росії. Початком цієї служби Петро рахував не час вступу на престол (1682 р.), коли йому було десять років, і не рік усунення царівни Софії від регентства (1689 р.) і не дата смерті брата Івана (1696 р.), з яким він формально ділив владу, а участь в справі державного значення. В 1713 році у зв’язку з літньою компанією російських військ у Фінляндії відбулась цікава переписка між Петром і віце-адміралом Корнелієм Крюйсом. Віце-адмірал попереджував царя від участі у морських і десантних операціях, які завжди небезпечні для життя. На ці звернення цар відповів: “...я уже вящшие осьмнадцати лет служу сему государству (о чем пространно не пишу, пониже всем то известно), и в скольких баталиях, акциях и белаграх был, везде от добрых и честных офицеров прошен был, дабы не отлучался». Отже, сам Петро рахував, що почав службу “сему государству” 18 років назад, тобто в 1695 році.


1695 рік переломний в житті Петра. Залишились в минулому воєнні забави. Петро писав: Хоча в той час. Як трудились ми під Кожуховим в марсовій забаві, ніщо більш, чим гра, в голові не було, однак ця гра стала вісницею справжньої справи”. Продовженням марсових потіх, він мав на увазі Азовські походи – це перший самостійний крок його правління.
В розпорядженні істориків є думки і слова, які написані самим Петром, з яких випливає, що війна для нього є “суворою необхідністю”. На перше місце, Петро поставив “внутрішній розпорядок”, однак почав свою діяльність не з удосконалення цього розпорядку, а з “оборони”, з воєнної акції. Велику частку свого правління Петро провів у війнах. Він займав трон з 1682 по 1725 рік, тобто близько 43 роки, якщо виключити дитинство, забави і почали відлік часу реального правління з першого Азовського походу, то вийде що із 29 років такого правління цар тримав країну в стані війни 25 років. На це були “законні причини” (слова Петра).
В ХVІІ ст. велика територія російської держави фактично була відрізана від морських берегів і можливого використання дешевих шляхів сполучення. Єдиним нормам був Архангельск на Білому морі, але він здебільшого був скований кригами. Два моря – Балтійське на заході, і Чорне на півдні були закриті для торгівельних, культурних зв’язків Росії. Однак, країні був потрібен вихід до морів, невихід спричиняв застій у всіх сферах життя суспільства. Потрібні були зміни, особливо в організації збройних сил. Потрібна була регулярна армія. Петро Перший створив її не на пустому місці: старовинна організація збройних сил перебула значні міни ще до правління царя.
Стрілецьке військо, основний контингент армії, чим дальше, більше ставало поліцейською силою держави. У збройних силах підвищилось значення і вага, полки нового строю – рейтарські, драгунські і солдатські. Комплектування цих полків становило майбутню регулярну армію, яку ввів Петро. Потреби часу викликали зміни у створенні військово-морського флоту. Отже, Петро Перший дістав у спадок цілий комплекс починань в економічному, соціальному, політичному, культурному житті суспільства.
Петро почав грандіозне будівництво флоту після смерті Івана (старшого брата).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Петро Перший – життя і діяльність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок