Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Франcиско Франко та його диктатура

Франcиско Франко та його диктатура

Назва:
Франcиско Франко та його диктатура
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,54 KB
Завантажень:
295
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат
на тему:
Франcиско Франко та його диктатура
 


Франсиско Франко
Ім'я генералісимуса з іншого кінця Європи, , і далі залишалося в Радянському Союзі символом абсолютного зла. «Глава фашистського режиму», «кат іспанського народу», «кривавий диктатор», «найближчий поплічник Гітлера і Муссоліні» — тільки цими і подібними епітетами радянська преса нагороджувала іспанського «каудільо». Навіть далекі від комуністичної ортодоксії хлопчики-шестидесятники зачитувалися сповненим похмурої романтики Якось наприкінці 70-х у таборі гірських туристів на Кавказу турист-москвич хемингуэевским «По кому дзвонить дзвін», що оспівував ворогів Франко — іспанських республіканців і їхніх іноземних друзів. Але хто такий генерал Франко і «фашисты-франкисты»? У чому секрет політичного довголіття генерала, що керував своєю країною 39 років і якого «відправила у відставку» лише смерть? Чим насправді була франкистская Іспанія? Об'єктивних відповідей на ці питання в радянські часи не було і бути не могло.
Наймолодший генерал Європи
Франсиско-Паулино-Єрменгильдо-Теодуло Франко-и-Баамондэ народився 4 грудня 1892 року в приморському місті Эль-Фероль на північному-заході Іспанії. Незважаючи на те, що рідне місто Франко лежить у Галисии — національному районі, населеному галисийцами, чия мова ближче до португальського, ніж до іспанського, і батько, і мати майбутнього генералісимуса були чистокровними кастильцами, власне іспанцями.
Батько Франсиско, так само як і дід, і прадід, і прапрадід, був офіцером іспанського королівського військово-морського флоту. Поступив у військово-морське училище і старшого брата майбутнього каудільо, і сам він із трирічного віку був упевнений, що єдино можливе для нього майбутнє — кар'єру морського офіцера. Життя родини Франко не було занадто щасливе. Ексцентричний і марнотратний батько не ховав, що має коханок, і не приділяв багато уваги дружині і дітям, утім, як і питанням кар'єри. Усю родину тримала на своїх плечах мати, дуже ревна католичка і людина твердих моральних принципів. У конфлікті батьків маленький Франсиско був цілком на стороні матері. І хоча він назавжди залишив рідний дім чотирнадцятилітнім, майже всім сімдесят років, що йому випало ще прожити, залишався правовірним католиком і був, висловлюючи мовою радянських парткомів, «морально стійким». У дитячому віці майбутній «вождь іспанського народу» відрізнявся від ровесників серйозністю і винятковою дисциплінованістю. Саме ці риси дозволили йому досягти великих успіхів у навчанні і вже в 14 років одержати атестат про середнє утворення. Майбутній шлях був визначений давно — Військово-морська академія (приблизний аналог нашого військово-морського училища). Але саме в той рік, 1907-й, прийом різко скоротили, і малолітній абітурієнт практично не мав шансів на вступ. Тому Франко швидко переорієнтувався і надійшов у Піхотну академію в Толедо, що і закінчив через три роки в званні молодшого лейтенанта. Відтоді і до самої смерті життя Франсиско Франко нерозривно зв'язаний з армією, хоча і до флоту, своєї нездійсненої дитячої мрії, він зберіг особливе відношення.
У 1912 році молодого лейтенанта, по його власному бажанню, перевели в Марокко, де іспанці вели важку колоніальну війну, що остаточно завершилася тільки в 1934 році. Саме в Північній Африці, де пройшла велика частина його військової служби до 1936 року, Франко придбав бойовий досвід, зробив блискучу кар'єру і завоював беззастережний авторитет в армійської верхівки. Вже в 1913 році він став старшим лейтенантом в елітній Марокканській кавалерійській бригаді, а через два роки — наймолодшим, 23-літнім майором іспанської армії. На той час недолік професіоналізму і недбалість у виконанні своїх службових обов'язків середнім іспанським офіцером стали притчею в языцех. Франко разюче відрізнявся від більшості колег — усе його життя було присвячено найкращому виконанню своїх командирських обов'язків. Він скрупульозно готувався до кожної бойової операції свого підрозділу. До рук зовсім небагатого Франко, на відміну від більшості інших офіцерів, ніколи не прилипло ні копійки казенних грошей, і він придбав репутацію людини, здатною убити винного, якщо солдатська пайка хліба виявиться на кілька грамів легше, чим повинна бути.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Франcиско Франко та його диктатура

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок