Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Питання про зміну характеру української революції 1917-1920 рр. 

Питання про зміну характеру української революції 1917-1920 рр. 

Назва:
Питання про зміну характеру української революції 1917-1920 рр. 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,79 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Питання про зміну характеру української революції 1917-1920 рр. 


Питання про характер української революції 1917-1920 рр. є дуже важливим як в науково-теоретичному так і практично-політичному плані. Особливо це питання загострилося в сучасну історичну добу, коли на початку ХХІ століття в Україні існують різні точки зору: одні дослідники вважають характер революції незмінним, інші – що характер революції змінювався.
Раніше ця важлива проблема докладно висвітлювалася в роботах видатних лідерів української революції: М.Грушевського [1], В.Винниченка [2], П. Христюк [3] та інших діячів революції. Сьогодні ця проблема розглядається в ряді цікавих і змістовних монографічних робіт видатних дослідників І. Кураса, В. Кульчицького, В. Верстюка, В. Солдатенко [4, ] та інших. Але деякі аспекти проблеми, зокрема питання про зміну характеру та змісту української революції, вимагають, на наш погляд, своєї подальшої розробки. Тому в роботі зроблена спроба по-новому вирішити це питання.
Після перемоги Лютневої революції 1917 р. в Україні, на відміну від центру колишньої російської імперії, розвивалися поруч, доповнюючи і збагачуючи одна одну, дві революції: одна - соціальна, як складова части-на загальноросійської соціалістичної революції, друга - суто українська революція. Але, на наш погляд, українська революція, яка спочатку розпочалася як націо-нально-демократична, потім поступово, але невпинно, під впливом пода-льшого розвитку революційних подій, також змінювала свій характер та зміст. В зв'язку з цим і українські соціалістичні політичні партії, як УПСР і УСДРП, які відігра-вали провідну роль в таборі української революції, а також російські мен-шовики, есери та бундівці, також невпинно зсувалися вліво, розколювалися на правих і лівих, а останні, незабаром, перетворювалися в прокомуністичні та українські націонал-комуністичні партії. Тому і політичні гасла і вимоги цих партій еволюціонізували протягом революції від суто націонал-демократичних до ліворади-кальних, прокомуністичних.
В першій період розвитку української революції - від березня 1917 р. до квітня 1918 р. – державотворча діяльність українського табору завершилася проголошенням 7 листопада 1917 р. створення Української держави – Української Народної РеспублікиУНР), що мало дійсно всесвітньо-історичне значення. Але, на жаль, Центральна Рада з ряду важливих причин не здійснила радикальних соціально-економічних перетворень. Це призвело до того, що всередині як українських так і загальноросійських політичних партій посилився розкол на правих та лівих, які вимагали здійснення радикальних перетворень на користь широких трудящих мас.
29 квітня 1918 р. українськими правоконсервативними політичними силами був здійснений державний переворот, в наслідок якого була створена Українська держава П.Скоропадського. Почалась реставрація старого буржуазно-поміщицького ладу, проводилась консервативна, проросійська політика. Тому майже всі українські соціалістичні партії висту-пили проти Гетьманату, почали значно зсуватися вліво, проводити но-ву політику. Так, 14-15 травня 1918 р. у Києві відбувся нелегально V-й з'їзд УСДРП, який призвав до збройної боротьби проти гетьманату. 13-16 травня в Києві також нелегально відбувся ІV-й з'їзд УПСР, на якому ліві остаточно відкололися від правих, створили самостійну пар-тію „боротьбистів" і розгорнули збройну боротьбу проти гетьманського ладу [5, с.471,491]. Так виникла своєрідна, майже парадоксальна політич-на ситуація: ліві українські соціалісти розгорнули збройну боротьбу проти вже своєї української держави і блокувалися з більшовиками.
Ліві меншовики Харкова, Києва, Катеринослава, Одеси також визнава-ли реакційність гетьманської влади і закликали до рішучої боротьби проти неї. Таку ж позицію зайняли і ліві бундівці. [6, с.47-48;7,с.127] Ще більш сміливу тактику висували ліві російські есери, які закликали до рі-шучої збройної боротьби проти гетьманату, за відродження радянської влади, співробітничали з більшовиками.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Питання про зміну характеру української революції 1917-1920 рр. 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок