Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Українські національно-державні утворення 1917-1920 рр. Та проблеми формування їх кордонів

Українські національно-державні утворення 1917-1920 рр. Та проблеми формування їх кордонів

Назва:
Українські національно-державні утворення 1917-1920 рр. Та проблеми формування їх кордонів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,05 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Контрольна робота
З історії України за темою:
Українські національно-державні утворення 1917-1920 рр. Та проблеми формування їх кордонів


План
Вступ………………………………………………………………………………….3
Визначення кордонів УНР часів Центральної Ради……………………………4
Українська держава гетьмана П. Скоропадського та формування її
кордонів……………………………………………………………………………..10
Спроби врегулювання меж державної території УНР в 1919-1920 рр………15
Висновки……………………………………………………………………………18
Література…………………………………………………………………………...19
ВСТУП
Упродовж чотирьох днів лютого — з 23 по 27 (8-12 березня за н. ст.) 1917р. було покладено край багатовіковому монархічному режиму династії Романових. У цей час становлення нової влади виявилося набага-то складнішим. Зразу ж з'явилися два претенденти на владу: перший — Тимчасовий уряд — був органом російського промисло-вого, фінансового та аграрного капіталу; другий — Петроградська Рада робітничих і солдатських депутатів — являла собою асамблею радикально настроєної інтелігенції, робітників і солдатів. Органів влади на місцях вона не мала, але контролювала діяльність Тимчасо-вого уряду.
В Україні, куди звістка про падіння самодержавства прийшла на початку березня 1917р., намітилось, як і в Росії, кілька ліній стратегіч-ного розвитку. Одна з них — зміцнення буржуазного ладу шляхом підтримки економічної, соціально-політичної і воєнної політики Тим-часового уряду. Інша — партії соціалістичної орієнтації визначали курс на соціалістичний розвиток суспільства. Причому якщо меншо-вики, есери та інші обстоювали еволюційний перехід до соціалізму шляхом "визрівання" капіталізму, то більшовики і ліві есери вважали за можливе безпосередній перехід до соціалізму зразу після повален-ня влади капіталізму. Таким чином, даний відрізок історії України вельми цікавий і потребує детального розгляду.
Визначення кордонів УНР часів Центральної Ради
Особливістю України було те, що тут одразу визначилась третя стратегічна лінія — національно-визвольний рух. Він посилювався, з одного боку, завдяки прагненням національної буржуазії зберегти свої привілеї, посісти гідне місце в керівництві, а з іншого боку, через небажання мас миритися з шовіністичною політикою Тимчасового уряду, який виступав послідовним спадкоємцем політики царизму.
Реалізацією цього напряму стратегічного розвитку стало утворен-ня на початку березня 1917р. Української Центральної Ради (УЦР). її політичну платформу започаткували лідери трьох провідних на той час політичних партій —ТУП (Товариства українських поступовців), УСДРП (Української соціал-демократичної робітничої партії) та швидко зростаючої партії українських есерів — УПСР. До Централь-ної Ради ввійшли також представники інших політичних партій, груп, організацій, товариств, спілок, гуртків: військових, кооперативних, студентських, духовенства, українських наукового і педагогічного то-вариств, товариства українських техніків та агрономів тощо. Голо-вою ЦР заочно було обрано М. Грушевського.
Партії, політичні та громадські організації, що увійшли до ЦР, під-тримували політику Тимчасового уряду, але домінуючою ідеєю їх діяльності було надання Україні автономії. Соціальним орієнтиром Центральної Ради було селянство, за підтримки якого вона намага-лася, не пориваючи з Росією, утвердити українську державність.
Але після Лютневої революції в українському суспільстві відбува-лися й інші процеси, зокрема створення Рад робітничих і селянських депутатів. Тільки в березні 1917 р. їх виникло близько 170, влітку було понад 250, а восени стало понад 300. Ради були багатопартійними орга-нами, але в них швидко зростали авторитет і роль більшовиків.
Уся складність ситуації в Україні полягала в тому, що робітничі та селянські ради орієнтувалися на ті самі верстви населення, що й на-ціонально-визвольний рух. Згодом це мало неминуче призвести до кон-флікту між ними. Але весною—влітку 1917 р. події розвивалися в до-сить сприятливому для Центральної Ради руслі. У Києві та інших містах пройшли багатотисячні мітинги, збори, маніфестації, відбули-ся з'їзди та конгреси, які назвали Центральну Раду "єдиним компе-тентним органом" у вирішенні українських справ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Українські національно-державні утворення 1917-1920 рр. Та проблеми формування їх кордонів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок