Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> П'ЯТИДЕСЯТНИКИ В УКРАЇНІ. РІК 1948-Й

П'ЯТИДЕСЯТНИКИ В УКРАЇНІ. РІК 1948-Й

Назва:
П'ЯТИДЕСЯТНИКИ В УКРАЇНІ. РІК 1948-Й
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,26 KB
Завантажень:
374
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 94(477)"1948":284.57
І. В. Саламаха
П'ЯТИДЕСЯТНИКИ В УКРАЇНІ. РІК 1948-Й
У статті досліджується діяльність п'ятидесятників в Україні у 1948 р. На підґрунті архівних матеріалів виявлено причини активізації діяльності п'ятидесятників у питанні про вихід з Союзу євангельських хрис- тиян-баптистів. Показано спроби заснувати незалежний Союз п'ятидесятників в Україні у 1940-і роки. Ключові слова: п'ятидесятники, євангельські християни-баптисти, протестанти
У 1944 р. в СРСР за ініціативою радянського керівництва було засновано Союз євангельських хрис- тиян-баптистів на чолі зі Всесоюзною радою євангельських християн-баптистів. Під дахом цієї організації планувалося об'єднати всі протестантські церкви Радянського Союзу та тримати їх під державним контролем. Але, найбільший опір такій політиці об'єднання чинили п'ятидесятники, які планували наприкінці 1940-х років заснувати власний церковний союз.
Наукове дослідження історії п ятидесятницьких церков в Україні проводилось істориками: В.Мельник [1], О.Назаркіною [2], В.Франчуком [3].
Автор даної статті поставив за мету дослідити спробу створення Союзу п'ятидесяників в Україні в 1948 р. та наслідки цього.
У жовтні 1944 р. було засновано Союз євангельських християн та баптистів з Всесоюзною радою євангельських християн та баптистів як керуючим органом. Було напрацьовано Положення про Союз євангельських християн та баптистів і прийнято систему уповноважених (потім їх перейменували на старших пресвітерів) у регіонах. Старшим пресвітером України було призначено О.Андрєєва [4, с.527].
У І945-1946 рр. до цього Союзу було приєднано менонітів, п'ятидесятників та інші протестантські церкви. Причому п'ятидесятників в Україні на цей час нараховувалось близько двадцяти п'яти тисяч осіб [5, арк.48].
З 18 по 25 серпня 1945 р. в м. Москві відбулась нарада, на якій були присутні керівники євангельських християн-баптистів, а також представники від християн віри євангельської (так себе йменували п'ятидесятники Західної України) - І.Панько і С.Вашкевич та представники християн євангельської віри (п'ятидесятники Східної України) - Д.Пономарчук і А.Бідаш.
Результатом цієї наради стало підписання угоди між євангельськими християнами-баптистами та п'ятидесятниками, яка залишилась в історії під назвою "Серпнева угода" чи "Московська угода". В ній було сказано про об'єднання п'ятидесятників із Союзом євангельських християн-баптистів [4, с.233-234].
Найскладнішим питанням при об'єднанні було питання з омовінням ніг (цей обряд є у п'ятидесятників, а у євангельських християн баптистів - немає) та з приводу заборони моління іншими мовами (у п'ятидесятників).
Д.Пономарчук і А.Бідаш після підписання угоди з євангельськими християнами-баптистами віруючим - п'ятидесятникам розповідали, що утримуватися від моління "іншими мовами" слід лише на відкритих службах, але на закритих (де присутні лише п'ятидесятники) - можливо. Також вони казали, що не слід зовсім відмовлятися від омовіння ніг, а проводити його на окремих зібраннях п'ятидесятників [6, арк.34].
З боку державної влади та керівництва євангельських християн-баптистів заборонялося п'ятидесятникам омовіння ніг та моління іншими мовами. Це викликало велике незадоволення серед віруючих - п'ятидесятників.
Також п'ятидесятники були незадоволені тим, що в об'єднаних церквах керівниками призначалися, в основному, представники євангельських християн-баптистів. Це також було політикою радянської влади. Вже у вересні 1945 р. уповноваженому Ради у справах з релігійних культів при Раді народних комісарів СРСР по УРСР Вільховому з м. Москви надійшла інструкція, в якій відносно п'ятидесятників зазначалось:
"...1. Всю роботу зі злиття п'ятидесятників із євангельськими християнами-баптистами... проводять пресвітери Всесоюзної ради євангельських християн-баптистів... З боку деяких п'ятидесятників можлива активна протидія..., що може призвести до розколу і заснуванню груп, які можуть об'єднатися на підґрунті цього. Спробам такого роду необхідно... перешкоджати.
...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: П'ЯТИДЕСЯТНИКИ В УКРАЇНІ. РІК 1948-Й

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок