Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Основні етапи скіфської історії

Основні етапи скіфської історії

Назва:
Основні етапи скіфської історії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,69 KB
Завантажень:
377
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
План
Перші згадки про скіфів у Північному Причорномор’ї
Розквіт степової Скіфії. Велика Скіфія
Занепад Великої Скіфії
Скіфська держава у IVст. до н.е. – ІІІст. н.е. Мала Скіфія
Загибель Малої Скіфії у ІVст. н.е.


Вступ
Актуальність теми полягає в тому що і сьогодні досить цікаво знати про історію тих народів які колись проживали на території нашої України, оскільки скіфи відзначалися багатими старожитностями – так званою тріадою – своєрідна зброя, кінське спорядження та звіриний стиль у мистецтві, досить важливо спостерігати розвиток скіфського суспільства, етапів їхнього існування. Скіфи залишили досить багату матеріальну культуру, зразки прикрас, зброї, аналогів яким немає у всьому світі. Ця своєрідність спостерігається у всіх витворах мистецтва.
Актуальність даної проблеми посилюється і в наш час оскільки зростає інтерес до скіфської історії яка ще не досить висвітлена. Це питання хвилює сучасних істориків, бо важливо з’ясувати вплив скіфів на інших народів і чи заклали вони якісь підвалини для зародження державності на теренах нашої Батьківщини.
Об’єкт дослідження – основні етапи скіфської історії
Предмет – зовнішня політики скіфських правителів та її вплив на навколишні племена і держави.
Хронологічні рамки дослідження охоплюють VІІст. до н.е. – ІVст. н.е.
Мета і завдання дослідження. Дослідження даної проблеми передбачає вивчення наступних завдань:
з’ясувати етапи скіфської історії;
простежити передумови зародження державності у скіфів;
висвітлити процес утворення Великої Скіфії дослідити період найвищого її розквіту;
розкрити внутрішню та вектори зовнішньої політики царя Атея;
з’ясувати значення зовнішньої політики правителів політичного об’єднання у Криму – Малої Скіфії;
з’ясувати причини загибелі Скіфії як держави.
В книзі “Історія в дев’яти томах” Геродот висвітлює проблему походження скіфів, їх територію розселення і місце проживання, побут, звичаї, культуру.


1. Перші згадки про скіфів у Північному Причорномор’ї
В І тисячолітті до н.е. в Азії та Східній Європі, від Монголії на Сході до Карпат на Заході, панівною формою господарства стає кочове скотарство. Разом з тим набувають великого поширення морфологічно близькі між собою, предмети озброєння, кінського спорядження, побутові речі та одяг. Стає характерним особливе прикладне мистецтво, виразною рисою якого є своєрідно зображення стилізованих тварин – так званий скіфський “звіриний стиль” [1; c.33].
Носіями цих нових близьких за своїм складом культур, які запроваджено називати культурами скіфського типу, були різні, але споріднені між собою іраномовні кочові племена, що широко розселилися в степах та нагір’ях Євразії: в Казахстані і Киргизії – сани, на схід від Каспію – масагети, в Поволжі та Південному Приураллі – савромати, а в Північному Причорномор’ї – скіфи. [1; c.33].
Скіфи – це грецька назва іраномовних кочовиків українських степів VІІ-ІІІст.до н.е. Їхня самоназва сколоти. Першу згадку про скіфів маємо в ассирійському джерелі, що датується близько 674 р. до н.е. У цей час Ассирія потерпала від нападів войовничих кінних стрілків з луків, які вдерлися у Закавказзя з півночі, з країни Ішкуза на чолі з царем Партатуа. Пізніше скіфи стали союзниками Ассирії в боротьбі з посталими мідійцями коли мідійці обложили ассирійську столицю Ніневію “Величезне скіфське військо на чолі з царем Мадієм сином Прототія розбило мідян. Скіфські кіннотники могутньою хвилею прокотилися через весь Близький Схід і зупинилися на кордоні Єгипту. Про ці драматичні події свідчить не лише численні близькосхідні письмові джерела, а й масове поширення типових скіфських наконечників стріл VІІ ст. до н.е. на землях від Кавказу до Східного кордону Єгипту. Наслідком такого грабіжницького походу було зруйнування урартської фортеці Тайшебаїні, рештки якої досліджені археологами на горбі Карміл–Блур під Єреваном. При розкопах було знайдено численні ранньоскіфські наконечники стріл, які стирчали у стінах спаленого укріплення [6; с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Основні етапи скіфської історії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок