Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Становлення молодіжних товариств у міжвоєнний період

Становлення молодіжних товариств у міжвоєнний період

Назва:
Становлення молодіжних товариств у міжвоєнний період
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,29 KB
Завантажень:
152
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Становлення молодіжних товариств у міжвоєнний період


Одним із пріоритетних напрямів діяльності культурно-освітніх організацій упродовж 20-30 років ХХ століття на Волині було просвітництво, що ставило основним завданням підвищення загальноосвітнього і культурного рівня, ліквідацію неписьменності, боротьбу за рідну школу, мову навчання в ній. Головними ж засобами для досягнення цієї мети були: бібліотечна справа, організація масових культурно-освітніх заходів, громадська періодика, видавнича діяльність, усна, пропаганда, безпосередня участь в організації шкіл, а також більш радикальні заходи - організація акцій непокори, протесту, шкільних плебісцитів тощо.
Самостійних польських молодіжних організацій на терені Волині до початку 30-х років не було. Всі вони засновувались як відділення товариств, центри яких знаходились у Варшаві, і свою діяльність проводили згідно статутів матірних організацій або діяли як підсекції дорослих організацій.
У 20-ті роки серед значної частини української молоді поширюються прорадянські, прокомуністичні настрої. Вони у деякій мірі базувалися і на патріотичних почуттях, що були підсилені наявністю української державності в особі УРСР, широкомасштабною, хоча й тимчасовою, політикою українізації, яку проводили більшовики в Україні з метою зміцнення своєї влади. Однак реалізація такої лінії поведінки стикалася з величезними труднощами через те, що молодіжний ліворадикальний рух лише почасти був українським, у ньому, зокрема, поєднувалися і українські, і польські, і єврейські елементи, які вважали вирішення українського національного питання справою другорядною і вимагали відстоювати ідею загальнопольської революції. Перемога української національної ідеї в західноукраїнському ліворадикальному русі в цілому та молодіжному зокрема носила тимчасовий характер і тривала доти, доки в Радянській Україні мали вплив на розвиток подій націонал-комуністи і не була згорнута "українізація".
Однак, аналізуючи діяльність українських молодіжних організацій і товариств національно-демократичного спрямування звертає на себе увагу той факт, що їх організаційна і виховна діяльність регламентувалася відповідними польськими законодавчими актами, а вони самі знаходилися під постійним контролем адміністративних структур Польщі, які не вибачали навіть найменших порушень
З другої половини 30-х років молодь, розчарувавшись у легальних методах діяльності, або зовсім відходить від активної роботи в молодіжних організаціях, або переходить на позиції ОУН.
Уряд держави з переважаючим сільськогосподарським виробництвом, якою була Польща в міжвоєнний період дедалі більше зацікавлювали проблеми села, яке відставало у господарському і культурному розвитку від міста, і метою організації праці з сільським населенням у Варшаві була створена Центральна організація Гуртків сільської молоді.
Можливість поповнення організації і перспектива її розвитку створювала співпраця Католицького товариства молодих жінок з загальнопольским Католицьким товариством жіночої молоді. Аналіз організаційної мережі останнього свідчить, що найбільш діяльними були молодіжні товариства, які виникали в районах поширення Католицького товариства молодих жінок.
Політична доктрина 20-30-х років, що включала перспективу залучення українців до громадської і державної діяльності в Другій Речіпосполитій з метою їхньої асиміляції, позначилась на розвитку українського молодіжного руху на Волині. Законодавчі акти польських молодіжних організацій передбачали участь у них молодого населення всіх регіонів держави.
Національне спрямування єврейських організацій, яскраво виражене в діяльності на терені Волині різного роду сіоністських організацій.
Характерним для єврейського молодіжного руху було те, що чинні на території Волині суспільні, професійні, політичні і культурні організації були, як правило, філіями загальнопольських і навіть міжнародних організацій. [3]
І все ж, досліджуючи громадське життя Волині, звертає на себе той факт, що молодіжних організацій було досить мало.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Становлення молодіжних товариств у міжвоєнний період

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок