Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Україна на початку 20-х років. Варшавська угода та її наслідки.Ризький мир.

Україна на початку 20-х років. Варшавська угода та її наслідки.Ризький мир.

Назва:
Україна на початку 20-х років. Варшавська угода та її наслідки.Ризький мир.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,40 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
 
РЕФЕРАТ
З «Історії України»
На тему:
«Україна на початку 20-х років. Варшавська угода та її наслідки.Ризький мир.»
 
 


План.
Радянсько-польські відносини
Варшавська угода
Інтервенція польських військ
Наступ радянських військ на Варшаву
Ризький мир


Вступ
Але зусилля українців у боротьбі за власну державність, за відновлення територіальної цілісності своєї країни не були даремні. Рівень національної свідомості українського народу в 1917-1920 pp. значно виріс. Українці зро-били ще один крок на шляху свого перетворення на сучасну на-цію: декілька років поспіль вони мали власну державу. Ця обставина не могла минути безслідно. Досвід державотворен-ня 1917—1920 pp. міцно вкарбувався в їхню історичну пам'ять. Незважаючи на величезні втрати і страждання, які випали на долю цього народу, його прагнення до самозбереження як окремої національної спільноти не зникло. З цього прагнення ціл-ком природно народжувалося переконання, що нормальний розвиток неможливий без власного державного організму. Це було головною запорукою майбутнього відродження Української держави.
Радянсько-польська війна
Радянсько-польські відносини. Польська держава народилася восени 1918 р. Диктаторську владу «начальника держави» здобув Ю. Пілсудський. За умовами Версальського мирного договору Ні-меччина визнавала незалежність польських земель, що входили до складу дореволюційної Росії, а під час війни були окуповані кайзе-рівськими військами, і віддавала їй частину Верхньої Сілезії. В кор-дони Польської держави включалися також польські землі, що перебували у складі колишньої Австро-Угорщини.
Питання про східні кордони території, на якій Польща мала право запроваджувати свою адміністрацію, розглядалося на Па-ризькій мирній конференції вже після підписання Версальського миру.
8 грудня 1919 р. з'явилася «Декларація Верховної Ради союзних і об'єднаних держав з приводу тимчасового східного кордону Поль-щі». Лінія кордону накреслювалася від Гродно на Немирів, Брєст-Лнтовськ, на захід від Рави Руської, на схід від Перемишля до Кар-пат. Отже, за винятком частково полонізованих територій Підляш-шя, Посяння, Лемківщини і Холмщини, рекомендована Антантою лікія залишала Польщі землі, населені в основному поляками. Це ке влаштовувало польські правлячі кола, які мріяли відновити державу в кордонах Речі Посполитої XVIII ст., від Балтійського до Чорного морів. Вони претендували на всю Литву, Бєлорусь і Правобережну Україну.
У 1919 р. Пілсудський зайняв новну частину Бєлорусі і ук-раїнські землі по річки Збруч і Горинь. Уряд радянської Росії неод-норазово, але безуспішно звертався до польського уряду з пропози-ціями мирного врегулювання питання про кордон. Перешкодити просуванню польських військ .вій не міг, бо всі сили віддавалися боротьбі з арміями Колчака і Деннсіна.
Разом з тим Пілсудський не просувався надто далеко на схід, і не тільки тому, що не мав достатньої військової сили для ловно-масштабної війни з більшовицькою Росією. Починати війну пін вважав нерозумним з іншої причини: білогвардійська Росія була для Польщі таким же, якщо не серйознішим противником. У разі пе-ремоги білогвардійців Польщі довелося б обмежитися на сході етнографічним кордоном. У випадку перемоги більшовиків Антанта, цілком зрозуміло, не стала б відстоювати вигідний Росії етнографіч-ний кордон. На словах запевняючи Денікіна у підтримці, бо цього вимагали уряди Франції і Англії, польський уряд реально не допо-магав білогвардійцям- Пілсудський зосередив наявні у нього збройні сили в Галичині, щоб ліквідувати ЗУНР.
28 січня 1920 р. Раднарком Росії передав по радіо заяву про основи політики щодо Польщі, у якій запевняв польський уряд, що червоні війська не переступлять існуючої лінії Західного фронту. Це запевнення можна було зрозуміти так, що лінія фактичного роз-межування сил могла б стати основою при визначенні державного кордону в ході мирних переговорів. 6 березня X. Раковський від імені Раднаркому УСРР також запропонував польському урядові укласти мирний договір. Як у цій, так і в інших нотах Раковського не було згадки про те, Ідо УСРР претендує на західноукраїнські землі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Україна на початку 20-х років. Варшавська угода та її наслідки.Ризький мир.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок