Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> ЧИ БУДЕ ВИЗНАНО ОУН-УПА ?

ЧИ БУДЕ ВИЗНАНО ОУН-УПА ?

Назва:
ЧИ БУДЕ ВИЗНАНО ОУН-УПА ?
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,97 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ЧИ БУДЕ ВИЗНАНО ОУН-УПА ?
Минає 60 років від початку героїчної боротьби Української Повстанської Армії (УПА) під проводом Організації Українських Націоналістів (ОУН), що в період 2-ї світової війни та повоєнні роки, вела запеклу, збройну боротьбу з коричневим німецьким та червоним російським окупантом України. Але вже 11 років як, ще живі, бійці ОУН-УПА домагаються від своєї, вже незалежної Української держави, якій вони присвятили все своє життя, лише одного - визнання їх, на державному рівні, учасниками бойових дій і третьою воюючою стороною в Другій світовій війні.
Міжнародна організація ветеранів 2-ї світової війни, визнала бійців ОУН-УПА воюючою стороною й прийняла їх у своє членство. А от Українська влада ще й досі вагається, з цим питанням, визнавати чи не визнавати ОУН-УПА?. Парадоксальним виглядає те, що держава, яка століттями виборювала свою незалежність, тепер стоїть перед дилемою: визнавати чи не визнавати тих, що клали своє життя в боротьбі за цю ж незалежність. Показовим є те, що Міжнародна організація ветеранів Другої світової війни, визнаючи та приймаючи до своїх лав ОУН-УПА керувалась міжнародно-правовими документами, зокрема Женевською конвенцією 1947р. Згідно з нею, збройні формування, що мали військову структуру і діяли на своїй етнічній території, по закінченню воєнних дій вважаються військовополоненими, а не членами, так званих, "банд формувань", як це трактувала колись московська окупаційна влада і як досі ще вважають деякі можновладці від політики в нашій державі.
З часу проголошення незалежності України, на урядовому та парламентському рівнях, створювались не поодинокі комісії по вивченню діяльності ОУН-УПА. Проте їх висновки були далекі від об'єктивності. "Науковці", "політики" та "експерти" - члени цих комісій, внаслідок ще недавньої своєї приналежності до, так званої, "керівної й спрямовуючої сили", так і не позбулись ідеологічних штампів та історично-політичних міфів, творцями яких вони були за часів СРСР. Доволі сумнівним є й те, чи будуть об'єктивними, щодо діяльності ОУН-УПА, висновки тепер вже створеної Урядової комісії. Присутність в ній такого "наукового" експерта як Кульчицький, який нещодавно наважився заперечувати факт голодомору в Україні та тих, хто наполегливо, ще й зараз, відстоює інтереси не незалежної України а Москви, не дає підстав думати інакше. Кепським є і те, що до складу зазначеної Урядовій комісії не залучені дійсно науковці, постаті, такі як професори Шаповал, Сергійчук, Дашкевич та інші, що знані своїми чисельними науковими дослідженнями та працями у питаннях діяльності ОУН-УПА.
Не виключено, що висновки сьогоднішньої Урядової комісії не стануть більш об'єктивними від тої комісії, що була створена Постановою Президії Верховної Ради України 1 лютого 1993 року. У довідці цієї комісії, її автори обмежилися переліком документів, підготованих колишніми службами НКДБ, КДБ, копіями архівних документів ОУН-УПА та трофейних документів німецької імперської канцелярії. При цьому, жодних з названих архівних матеріалів, автори оригіналів цих документів не бачили і не знають, де вони знаходяться і чи взагалі вони насправді існують.
У своїй довідці, її автори зробили спробу розділити матеріали, що стосуються діяльності ОУН-УПА, на чотири підрозділи, а саме:
а) матеріали щодо діяльності ОУН в період до 1939 року, які характеризують її тільки як антирадянську і антикомуністичну організацію;
б) документи 1939-1941 рр., в яких домінують матеріали, що відображають нелегальну діяльність ОУН проти радянської влади та її співпрацю з фашистською Німеччиною.
в) матеріали періоду 1941-1944 рр., що відображають створення і діяльність військових формувань українських націоналістів з позиції їх боротьби з радянськими партизанами, Червоною Армією і взаємостосунків із армією і спецслужбами Німеччини.
г) в документах післявоєнного часу 1945-1955 рр. йдеться про дії органів Радянської влади по подоланню збройного опору ОУН-УПА. Тут кримінальними справами, програмними документами, відповідними наказами і інструкціями ОУН-УПА викривлено й тенденційно відображено діяльність ОУН-УПА щодо цивільного населення Західної України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ЧИ БУДЕ ВИЗНАНО ОУН-УПА ?

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок