Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Державотворчі процеси 1994-2001 рр.

Державотворчі процеси 1994-2001 рр.

Назва:
Державотворчі процеси 1994-2001 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,66 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Державотворчі процеси 1994-2001 рр.


ПЛАН
Вступ
1. Основні українські державотворчі процеси 90-х років ХХ ст.
2. Головні події 1994-2001 років в державотворенні
Висновки
Використана література
Вступ
Історія держави і права України, багатовікової боротьби її народу за створення своєї національної державності показує, що ця боротьба відбувалася у виключно складних умовах. Доводилося постійно протидіяти прагненню агресивних сусідів запровадити на території України колоніальний режим, ліквідувати не тільки паро-стки української національної державності, але навіть таке держав-не утворення, як українська козацька республіка і держава Богдана Хмельницького.
Українська національна державність бере початок від могут-ньої середньовічної східнослов'янської держави — Київської Русі.
Ідея розбудови української національної державності розвива-лася одночасно із формуванням української народності. Вже Дани-ла Галицького сучасники не без підстав називали "українським королем".
У боротьбі з підступними намірами Литви та Польщі, зазіхан-нями кримського хана формувалася й міцніла козацька держава — Запорізька Січ. Вона й до сьогоднішніх днів зберігається у пам'яті народній як символ української державності, яскравий взірець ук-раїнської державної ідеї, зразок самореалізації народної волі.
Новий спалах боротьби та, на жаль, тільки тимчасові перемоги у відродженні української національної державності почався після Лютневої демократичної революції 1917 p. Важливою віхою на цьому шляху стало проголошення Української Народної Республіки у листопаді 1917 p. Але процес розбудови незалежної демократичної держави був припинений тоталітарним радянським режимом. Сім десятиріч Україна входила до складу колишнього Союзу РСР. її державність в цей період мала переважно формальний характер.Лише у 1991 p. Україна остаточно стала незалежною держа-вою. Перебудовуються державні структури, формується нове де-мократичне право, прийнято Конституцію суверенної України. На політичній карті світу з'явилася нова незалежна країна європейсь-кого рівня, визнана майже 140 державами.
Останньою віхою державотворчих процесів називають період 1994-2001 рр.
1. Основні українські державотворчі процеси 90-х років ХХ ст.
Здобувши незалежність, народ України розпочав активну дія-льність по створенню своєї демократичної правової держави.
Незалежність України відкрила широкі можливості для ство-рення власного демократичного державного апарату, без втручання в цей процес сторонніх сил, з усуненням залишків командно-адміністративної системи управління.
До 1996 року розбудова державного апарату першу стадію практично пройшла. Її можна умовно визначити такими подіями: проголошенням незалежності України 24 серпня 1991 p., підписан-ням 8 червня 1995 p. Президентом України Л.Кучмою і головою Верховної Ради України О.Морозом Конституційного договору, покликаного усунути кризовий стан влади в країні.
На першій стадії створення нового державного апарату України одним з важливих моментів стало прийняття Закону від 14 лютого 1992 р. про внесення змін і доповнень у Конституцію України. Було зроблено спробу більш чітко розмежувати повноваження між зако-нодавчою, виконавчою і судовою владою. Були також затверджені символи України як незалежної держави: Державний герб, Дер-жавний прапор і Державний гімн.
За Конституцією єдиним органом законодавчої влади в Укра-їні є Верховна Рада — представницький орган, депутати якого обираються населенням на основі загального, рівного і прямого виборчого права при таємному голосуванні. Верховна Рада право-мочна розглядати і вирішувати будь-які питання, не віднесені до компетенції органів державної виконавчої або судової влади. Ті ж них які не є такими, вирішуються виключно всеукраїнським рефе-рендумом. Порядок призначення, підготовки, проведення рефере-ндуму, порядок визначення його результатів передбачено Законом України від 3 липня 1991 р. "Про всеукраїнський і місцеві рефе-рендуми".
Склад Верховної Ради — 450 народних депутатів, правовий статус яких визначався Законом України "Про статус народного депутата України"*.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Державотворчі процеси 1994-2001 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок