Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Адміністративно-політичний лад України

Адміністративно-політичний лад України

Назва:
Адміністративно-політичний лад України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,73 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
План
Вступ
Адміністративно-політичний лад України
Економічний розвиток у першій половині ХІХ ст.
Нові явища в соціальній структурі феодального суспільства
Західноукраїнські землі у І-й половині ХІХ ст.
Висновки
Література
Вступ
У тривалому визріванні об'єктивних передумов зміни феодалізму капіталізмом особливе місце посідає передреформене шістдесятиріччя. Воно характеризується дальшим розкладом феодально-кріпосницької системи, яку в 40—50-х роках XIX ст. охопила гли-5ока криза, що привела до падіння кріпосного права і встановлення капіталістичного ладу. Тут, як і всюди, економічна «структура капіталістичного суспільства,— писав К. Маркс,— виросла з економічні структури феодального суспільства. Розклад останнього звільнив елементи першого».
В умовах розкладу феодально-кріпосницької системи панівний клас дворян-поміщиків всіляко намагався зберегти свою владу. Царизм проводив політику, метою якої було зміцнення кріпосницьких порядків, забезпечення панівного становища поміщиків у господарському і полі-тичному житті. Водночас царизм змушений був рахуватися з інтересами буржуазії, що формувалася, і вживав заходів, які об'єктивно вели до роз-витку капіталістичних відносин (сприяння купецтву в заснуванні про-мислових підприємств, розвитку внутрішньої і зовнішньої торгівлі через чорноморсько-азовські порти тощо).
На кінець XVIII ст. більшість українських земель (80%) опинилася під владою Росії. Поза російськими кордонами залишались лише західні землі — Галичина, Північна Буко-вина, Закарпаття, які належали Австрійській імперії. Украї-на знову ввійшла в період своєї бездержавності й змушені була перебувати в ній протягом майже 150 років під владою чужих імперій.
Однак, втрачаючи свої права, незалежність, свій устрій, свою церкву, навіть своє ім'я, Україна зберігала ідею незалежності прагнення суверенності. Ця ідея не згасала в найтяжчі ча-си і стала підвалинами національного відродження кінця XVIII — початку XX ст.
Адміністративно-політичний лад України
В кінці ХVІІІ ст. відбувся третій поділ Польщі (1795), який звільнив основну частину Правобережної України від польського гніту. Україна стала у всьому підзвітна адміністративному управлінню самодержавної Росії. Після ліквідації Гетьманщини (1764) її історично сформовані частини - Правобережна, Лівобережна, Слобідська, Південна або Степова, Україна спочатку були поділені на намісництва, а потім – на губернії.
На всій території України губернії (їх було 9) були підзвітні генерал-губернаторам. Отже, всі дев’ять губерній, а саме: Харківська, Чернігівська і Полтавська; Київська, Подільська і Волинська; Катеринославська, Херсонська і Таврійська – входили у Малоросійське, Київське і Новоросійсько-Бесорабське генерал-губернаторства.
Одночасно генерал-губернатор поєднував у собі військову та цивільні владу, був повноправним керівником дорученого йому ре-гіону, владу цивільну підсилював військовою, зміцнюючи, таким чином, військово-феодальний деспотизм .
У всіх сферах суспільно-економічного життя не тільки україн-ського, а й інших народів тогочасної Росії політика царизму мала яскраво виражену великодержавницьку спрямованість. В Україні її ревними провідниками у першій половині XIX ст. були генерал-губернатори: М.Р.Воронцов (Новоросія), М.А.Долгоруков (Лівобе-режна Україна), Л.Г.Бібіков (Правобережжя).
Привілейовану частину українського населення складало дво-рянство. Російський уряд робив все, щоб цей прошарок процвітав, особливо на Лівобережжі. Основна маса населення були селяни і городяни, серед яких 5,5 млн., або 40% від загального числа жителів України, були кріпаками.
Встановлено, що дворянство за своєю суттю не було однорід-ним: 61,5 тис. з них відносилося до спадкового, 58,5 - до особових. Вважалося, що спадкові дворяни є вищим елітарним прошарком на-селення. Вони були володарями найвищих посад в губернії, тобто політичною елітою. Особові дворяни рекрутувалися з цивільних та військових чиновників і були підрядними щодо спадкових.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Адміністративно-політичний лад України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок