Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Причини Великої Вітчизняної війни

Причини Великої Вітчизняної війни

Назва:
Причини Великої Вітчизняної війни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,08 KB
Завантажень:
492
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
22 червня фашистська Німеччина напала на СРСР. Проти СРСР виступили Італія, Фінляндія, Угорщина, Румунія також блакитна дивізія Іспанії, частина військ Словаччини, добровільні з Франції та Голландії.
Причини війни:
намагання Німеччини встановити світове панування;
захоплення СРСР – це плацдарм для агресії проти Закавказзя, Ірану, Персидської затоки, Індії, для захоплення стратегічних джерел сировини, нафти, вугілля, кольорових металів та родючих земель України, Кубані, Дону.
Знищити соціалістичну державу для того, щоб підірвати комуністичний рух у всьому світі та все в державі;
Репресивні дії сталінського керівництва які послабили СРСР.
План “Барбаросса” передбачав вже восени 1941 року вийти на лінію Архангельськ-Волга та розчленувати територію СРСР між Німеччиною та її союзниками. Війна за характером загарбницька з боку Німеччини та визвольна з боку СРСР.
Періодизація:
22. 06. 41 – 18. 11. 1942 – оборонні бої відступи та поразки червоної армії, створення передумов для перемог радянських військ (битва під Мінськом (28 червня), Смоленська битва (10липня – 10 вересня), Оборона Києва (середина липня).);
19.11.42 – кінець 1943 – корінний перелом в ході війни;
початок 1944 – 9 травня 1945 – завершальний період, капітуляція Німеччини;
9.05.45 – 2.09.45 – капітуляція Японії, закінчення війни.
Проти СРСР у першому періоді війни виступили 3 групи армій:
“Північ” під командуванням Фельдмаршала Леєба. Вона наступала із східної Прусії через Прибалтику на Ленінград. Їх противниками з боку СРСР Північний фронт під командуванням генерала Попова який утримував лінію від Баренцового моря до Ленінграду. Північно-західний фронт під командуванням генерала Кузнєцова, який охороняв Прибалтику і південні підступи до Ленінграду.
Західний напрям з боку Німеччини група армій “Центр” під командуванням фельдмаршала фон Бока. Виступала з території Польщі на Москву, Західний фронт з боку СРСР під командуванням генерала Павлова який обороняв Білорусь.
Південний напрям з боку Німеччини група армій “Південь” під командуванням Рунштеда, який наступав на Київ, Донбас, Крим. З боку СРСР Південно-західний фронт під командуванням генерала Кирконоса який обороняв Україну. Південний фронт під командуванням генерала Черевиченко який обороняв Молдову та Одесу.
На передодні війни співвідношення між німецькими та радянськими військовими силами переважувала на користь СРСР.
Німеччина | СРСР
танки 2434 | 17000
Біля 3000 тис. літаків | 8000
190 дивізій | 170
Загальні заходи СРСР по організації фронту:
22 червня по радіо виступив міністр закордонних спав Молотов, який заявив про початок війни між Німеччиною і СРСР, о загальній мобілізації усіх чоловік віком від 23 до 36 років. Не підлягали мобілізації території Сибіру та Далекого Сходу. За родин місяць було мобілізовано майже 5,5 мільйонів чоловік.
23 червня була створена Ставка Головного командування під керівництвом маршала Тимошенко. З часом вона була перейменована в Ставку верховного головнокомандувача на чолі із Сталіним.
24 червня 1941 року було створено Рад. інформбюро.
29 червня 1941 видається директива партійним та радянським органам які знаходяться в прифронтовій зоні з наказом скласти план евакуації та оборони.
30 червня створюється Державний комітет оборони на чолі із Сталіним, який об’єднав в своїх руках державну, господарчу і військову владу в країні.
На початку липня формуються дивізії народного опору а також нищівних батальйонів, за роки війни в яких, налічувалось біля 2 млн. чоловік.
Заходи направлені на мобілізацію населення для будівництва оборонних споруд.
І період війни.
Від Баренцового моря до Чорного моря протягнувся фронт. Не дивлячись на перевагу радянських військ в озброєнні та силах Німеччина знаходилась на більш високому рівні. Її економіка заздалегідь була переведена на воєнний лад, була проведена військова реформа. Радянські війська у надзвичайно важливих умовах послаблені сталінськими репресіями дезорганізовані договором 1939 року з Німеччиною не могли дати рішучого та організованого опору ворогу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Причини Великої Вітчизняної війни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок