Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> ПРАВОВІ УТИСКИ КОНФЕСІЇ ЄВАНГЕЛЬСЬКИХ ХРИСТИЯН-БАПТИСТІВ У 20-Х - НА ПОЧ. 30-Х PP. XX СТ. (НА МАТЕРІАЛАХ ПІВДЕННОЇ УКРАЇНИ)

ПРАВОВІ УТИСКИ КОНФЕСІЇ ЄВАНГЕЛЬСЬКИХ ХРИСТИЯН-БАПТИСТІВ У 20-Х - НА ПОЧ. 30-Х PP. XX СТ. (НА МАТЕРІАЛАХ ПІВДЕННОЇ УКРАЇНИ)

Назва:
ПРАВОВІ УТИСКИ КОНФЕСІЇ ЄВАНГЕЛЬСЬКИХ ХРИСТИЯН-БАПТИСТІВ У 20-Х - НА ПОЧ. 30-Х PP. XX СТ. (НА МАТЕРІАЛАХ ПІВДЕННОЇ УКРАЇНИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,45 KB
Завантажень:
412
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Є. О. Голощапова
ПРАВОВІ УТИСКИ КОНФЕСІЇ ЄВАНГЕЛЬСЬКИХ ХРИСТИЯН-БАПТИСТІВ У 20-Х - НА ПОЧ. 30-Х PP. XX СТ. (НА МАТЕРІАЛАХ ПІВДЕННОЇ УКРАЇНИ)
Історичний досвід складних церковно-державних відносин для конфесії євангельських християн-баптистів засвідчив першочерговість вирішення проблеми свободи совісті та свободи релігії.
Баптисти відштовхуються у даному питанні від богословського розуміння онтологічної окремішності церкви та держави: церква та держава належать до різних світів, церква - до небесного, вічного; держава до земного, тимчасового. Тому є лише один засіб їхнього благополучного існування: відокремлення церкви від держави [1, с. 199-200].
В історіографії проблема реалізації принципу свободи совісті та правових утисків конфесії євангельських християн-баптистів у 20-х - на початку 30-х pp. XX ст. ще не стала предметом окремого дослідження. Спільною характерною рисою, притаманною доробку істориків, релігієзнавців, юристів, є акцент на проблемі церковно-державних відносин в контексті православних церков.
Перші праці, які висвітлювали правове становище релігійних громад з'явились у 1920-х pp. Переважно вони розкривали суть декрету «Про відокремлення церкви від держави і школи від церкви» [2;3].
З середини 1930-х і до середини 1950-х pp. проблематика правового положення баптистів не розглядалась. В дослідженнях протестантських конфесій взагалі та баптистів зокрема, відбувалася підміна власне наукового аналізу ідеологічною пропагандою. Багато фактів в дослідницьких роботах замовчувалось та спрощувалось, що обумовлювало політизованість зроблених висновків. Це було наслідком сумнозвісного принципу партійності, а по суті - партійної кон'юнктури. Дослідження переважно викривали «контрреволюційну сутність сектантства». Прикладами таких робіт є праці М. Галактіонова, М. Чудновцева, К. Нестеровського, А. Клібановата ін. [4-7].
В роботах кінця 50-х - 80-х pp. З.В. Калінічевої [8], П.І. Косухи [9], Л.Н. Мітрохіна [10; 11],
О. Подоляка [12], Е.Г. Філімонова [13] та ін. проблема правового становища конфесії євангельських християн-баптистів розглядалась побіжно. Про будь-які прояви правових утисків щодо конфесії не йшлося, навпаки підкреслювалась демократичність радянського законодавства та лояльність влади щодо віруючих.
В сучасній українській історіографії проблема правового становища віруючих в 1920-1930 pp. досліджується в розрізі проблематики церковно-державних відносин і розкрита такими дослідниками якО.М. Ігнатуша [14], A.M. Киридон [15; 16], В.О. Пащенко [17], В.І. Силантьев [18] та ін.
Однак робіт, які б акцентували увагу саме на конфесії євангельських християн-баптистів, не багато. Це передусім праці В.І. Любащенко [19], Р.А. Сітарчука [20], російських дослідників
М. Савельева [21], О.І. Нежного [22]. Важливими є наукові доробки С.Н. Савінського [23], Ю.Є. Решетнікова [24]. У них побіжно висвітлюються окремі аспекти правого становища конфесії ЄХБ.
У даній статті робиться спроба проаналізувати правове становище громад конфесії євангельських християн-баптистів у 1920-х - на початку 1930-х років на матеріалах південноукраїнського регіону. Дослідити питання практичної реалізації задекларованих владою прав віруючих у таких сферах як: реєстрація громад, утримання молитовних будинків, проведення обрядів, освіта та створення молодіжних організацій, проведення з'їздів, становище служителів культу та питання військової повинності.
У квітні 1917 р. провідні лідери євангельсько-баптистського руху П.В.Павлов та М.Д. Тимошенко виклали «Політичні вимоги баптистів». Вони включали пункти про необхідність відділення церкви від держави, свободи зібрань, союзів, слова та друку; державної реєстрації шлюбів; рівноправності громадян, незалежно від їхнього ставлення до релігії; свободи богослужінь та проповіді для всіх релігій [23, с.17].
Прийнятий на Україні 22 січня 1919 р. декрет «Про відокремлення церкви від держави і школи від церкви» в основному задовольнив вимоги баптистів (постійні протести викликав лише пункт про позбавлення релігійних громад прав юридичної особи), що пояснює доволі прихильне ставлення баптистів до радянської влади в перші роки її існування, а також те, що протягом подальших десятиліть радянського періоду вони апелювали саме до тексту цього Декрету, водночас критикуючи інші нормативні акти щодо діяльності релігійних організацій» [1, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРАВОВІ УТИСКИ КОНФЕСІЇ ЄВАНГЕЛЬСЬКИХ ХРИСТИЯН-БАПТИСТІВ У 20-Х - НА ПОЧ. 30-Х PP. XX СТ. (НА МАТЕРІАЛАХ ПІВДЕННОЇ УКРАЇНИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок