Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Націоналізм і військо. Принцип легітимності

Націоналізм і військо. Принцип легітимності

Назва:
Націоналізм і військо. Принцип легітимності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,77 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Націоналізм і військо. Принцип легітимності


Націоналізм і військо
Сьогодні військовій тематиці присвячується чимало статей. Проблема розбудови Української Армії є актуальною і зачіпає не лише військовиків, а значно ширший загал суспільства. Для України проблема розбудови власних збройних сил – це і гіркий досвід історії, особливо часів УНР, коли нехтування політиками військового фактору призвело до втрати державності.
З виходом на політичну арену Націоналістичного Руху, нехай поки що добре не зорганізованого, неминуче буде викристалізовуватися система поглядів, ідеологічних засад у площині застосування їх до військової політики і практики.
Для націоналістів питання військового вишколу, плекання духу нації, практична праця над розбудовою українських військових формацій були завжди основними, а в різні історичні проміжки – пріорітетними. Одразу після поразки УНР, у добу становлення модерного українського націоналізму, саме члени ОУН – колишні військовики виступили з різкою критикою соціал-демократичного проводу УНР, який у справі творення українського війська практично нічого не зробив. Офіціоз ОУН "Розбудова Нації" відзначав, що верхівка УНР – "виправдовувала свої дії, спрямовані на демілітаризацію, а фактично розвал молодої держави, драгоманівським наївним розрахунком на "єдиний фронт" з московською революційною демократією".
З того часу питанням військової політики ОУН приділяла багато уваги. Вже на першому Конгресі Українських Націоналістів (1929) окремим розділом постанови Конгресу було визначено ставлення Організації до військового питання. Так, передбачалося, що організація української військової сили буде розвиватися відповідно до трьох етапів політичного стану в Україні: ворожої окупації, національної революції та державного закріплення. Як бачимо, націоналізм – це не лише фактор боротьби, а й ідеологія державного закріплення. За умов підневільного стану нації ОУН, скеровуючи суспільство на боротьбу, водночас дивилася й на перспективу. В подальшому уступі постанови читаємо: "Оборону упорядкованої держави перебере єдина, регулярна, надкласова національна Армія і фльота, що враз із територіальними козачими частинами будуть збудовані на підставі загальної військової повинності". Визначався національний характер майбутньої армії, її понадпартійна і понадкласова сутність. Ці принципи, сформульовані Конгресом Українських Націоналістів, і сьогодні мають залишатися засадничими.
У подальшому націоналістичний рух, згідно з ідеологічними засадами українського націоналізму, розробленої методології і поточного політичного моменту, реалізував постанови Конгресу. Так постала Карпатська Січ на Закарпатті, так підчас другої світової війни зродилася легендарна УПА. Саме український націоналізм виплекав цілу плеяду талановитих військовиків: Є. Коновальця, А. Мельника, М. Капустянського, В. Курмановича, Р. Шухевича,– чий досвід, теоретичні напрацювання можуть стати у великій пригоді військовикам України.
Виходячи із основних ідейних засад ідеології українського націоналізму, його методології й традицій, важливо вже сьогодні сформулювати основні принципи структурного оформлення нації в ділянці національної безпеки, яку гарантують Збройні Сили України.
В основу такого підходу має лягти принцип народності, що за умов розбудови національної держави ідентифікується з поняттям нації. Українська армія – це частина української нації, державна інституція, що гарантує нації її розвиток ісамореалізацію. Лише національна армія може бути надійною захисницею прав, свобод і добробуту громадян України. Недотримання принципу народності – це шлях до легкої переорієнтації збройних сил проти свого народу.
Принцип легітимності
Волею долі склалося так, що розбудова Української Армії відбувається на основі трьох військових округів колишньої російської імперської армії. Це негативний момент, бо дуже уповільнює темпи зростання українського війська,– з другого боку, це фактор стабілізуючий.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Націоналізм і військо. Принцип легітимності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок