Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Процес організаційного та ідеологічного оформлення есерівського руху в Україні на початок російської революціі 1905-1907рр. 

Процес організаційного та ідеологічного оформлення есерівського руху в Україні на початок російської революціі 1905-1907рр. 

Назва:
Процес організаційного та ідеологічного оформлення есерівського руху в Україні на початок російської революціі 1905-1907рр. 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,27 KB
Завантажень:
349
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Процес організаційного та ідеологічного оформлення есерівського руху в Україні на початок російської революціі 1905-1907рр. 


Кінець XX - початок XXI століття став часом радикальних суспільно-політичних зрушень, зумовлених вибухом невдоволення народних мас попранням демократичних свобод і бажанням бути дійсно спроможними певним чином впливати на долю своєї країни.
Звісно ж, історія - це колесо, і тому суспільна думка поринає в минуле, шукаючи відповідей на ії перехрестях. 100 років тому, у 1905 році, Російська імперія, через невирішеність проблем теж дозріла до революції.
І хоча народний вибух закінчився жорстокою реакцією, але ж революційний рух, як впертий криголам зрушив міцну кригу імперського буття, розчищаючи шлях для демократичних перетворень. Тоді боротьбу з царатом в Україні очолили як національні так і більш організовані та досвідчені загальноросійські партії. Одна з впливовіших партій, яка поширила спектр лівих сил на межі століть - це Партія соціалістів - революціонерів (ПСР).
Тому завдання цієї роботи - висвітлити питання становлення есерівського руху в Україні на початок революції 1905-1907 року: його ідеологічний, тактичний, структурний фундамент, на якому була збудована міцна споруда, яка залишила помітний слід в політичному житті XX століття.
Перші організації соціал - революціонерів побудовані на ідеалах народництва з`явилися наприкінці XIX століття: «Союз руських Социал - революционеров» (Берн, Швейцария, 1893); Київська група; «Союз социал - революционеров» у Саратові (1895 - 1896 рр). У 1897 році у Воронежі відбувся з`їзд у роботі якого взяли участь представники Київської, Полтавської, Харківської, Воронезької, Петербурзької груп. З`їзд ухвалив їх об`єднання, створивши «Партію Соціалістів - Революціонерів». До кінця століття відбулося ще три з`їзди - у Полтаві (листопад 1897 р), Києві (серпень 1899 р), Харкові (кінець літа 1900 р). Але новостворена «партія» стала лише регіональним відділенням руху «Південною партією».[ 3; с.109]
Ідейна платформа есерів складалася за рахунок поєднання різних елементів народницької ідеології. В цілому вони вірили в революційні ідеали своїх попередників, але мали сумніви щодо обґрунтування цих ідеалів. Це було пов`язано з попередніми невдачами народницького руху, розвитком російського капіталізму та успіхами розповсюдження марксизму в Росії. Есери визнавали успіх марксизму, користувалися його термінологією, але разом з тим не вважали його за ґрунтовне явище в російських умовах вони заперечували марксистський монізм, який ставив долю соціалізму в залежність від капіталістичних відносин. Есери вважали, що рушійною силою на шляху до мети стане не капіталізм (який, на їх думку мав негативні тенденції в російських умовах), а криза землеробства започаткована ще реформою 1861 року. Ця ідея разом з бажанням позбавити мук і страждань трудовий народ, насамперед селян, і пояснювала головну роль селянства в революції.
Протягом перших років XX століття есерівські групи і комітети почали діяти в усіх українських губерніях, зокрема в Харкові, Житомирі, Олександрівську, Кременчуці, Бахмуті, Миколаєві, Чернігові, Новгород- Волинську.
Оскільки в Україні на початку XX століття, зокрема у 1902 році, в Полтавській і Харківській губерніях відбувалися широкі селянські виступи проти поміщиків, есери мали сприятливий ґрунт для своєї праці. Через це вже в перші роки існування партія есерів мала прихильників в українському селі.
Разом з цим есери ведуть роботу по поширенню свого впливу на різні верстви населення: з`являється Крестьянский союз партии социал- революционеров (1902), «Союз народных учителей» (1903), «Рабочие союзы».
Звичайно, стара народницька ідеологія потребувала реформувань. І на початку XX століття молодими народниками - економістами закладаються основи неонародництва. Теоретиком нового народництва стає В.М. Чернов – автор соціалістичної теорії пристосованої до країн з здебільше селянським населенням.
Першим програмним документом неонародників став «Маніфест» виданий «Південною партією» в 1900 році.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Процес організаційного та ідеологічного оформлення есерівського руху в Україні на початок російської революціі 1905-1907рр. 

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок