Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Історія УПА: історіографія, архіви, спогади

Історія УПА: історіографія, архіви, спогади

Назва:
Історія УПА: історіографія, архіви, спогади
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,73 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат
Історія УПА: історіографія, архіви, спогади


План
Тема ОУН-УПА в працях українських істориків та інших дослідників.
Створення УПА – причини виникнення, структура.
Характеристика життя й подвигів справжнього українського героя – Голового Командира УПА Р. Шухевича.
Бойові дії УПА в 1942-1943 рр.
Піднесення національно-визвольного руху в 1944 р..
Перша конференція поневолених народів Східної Європи та Азії.
Створення Українського Революційного Парламену – УГВР.
Закордонні рейди УПА.
Трагічна статистика злочинів більшовиків проти свідомих українців.
Феномен УПА в сучасному світі.
“Історія УПА: історіографія, архіви, спогади”
Знайте, що такої героїчної доби взагалі не знає історія людства. В тінь пішли прославлені досі Фермопіли… На героїзмі УПА і визвольно-революційного підпілля будуть виховуватися нові українські покоління. Боєць УПА і українский революціонер заступить місце мужнього спартанця в історії людства.
Генерал Т.Чупринка (Роман Шухевич)
…1939 рік – пакт Молотова –Ріббентропа, позитивні оцінки фашизму на сторінках раянських газет, поділ Польщі, дії радянської армії на Західній Україні, - ці та інші події довго чекали та ще й досі чекаюь на своє спавжнє тлумачення. Надії народу Західної України на свободу і братерство зі Східною Україною виявилися марними. За неповних два роки радянської влади на Західній Україні було репресовано понад 1,5 млн. чоловік. А розстріляних? Лише у Львові їх було 10 тис., у Вінниці – 3 тис.. І так у кожному місті… І це лише на початку війни, перед вступом німців на територію України. Досі не розкриті імена тих, хто давав команду розстрілювати засуджених… Хто міг любити таку владу?
22 червня 1941 року розпочалася німецько-радянська війна. З відходом радянських військ у Львові силами проводу ОУН 30 червня 1941 року був оголошений “Акт проголошення відновлення Української держави”, прем’єром нового уряду став Ярослав Стецько. Гітлер казився з люті, що українці створили свій незалежний уряд. Степана Бандеру і майже всіх членів уряду було арештовано. В гестапо загинув провідник ОУН Іван Климів. З цього часу починається вже гітлерівський терор проти нашого народу. Арешти, концтабори, розстріли. Народ масово гнали на рабську працю в Німеччину.
“Акт проголошення відновлення Української держави” та благословення митрополита Андрія Шептицького були широко оприлюднені, в тому числі й через львівську радіостанцію, захоплену Українськими Національними Зборами.
Ці та подальші шляхи формування і діяльності ОУН-УПА висвітлені в багатьох фундаментальних працях українських істориків В.Косика, П.Мірчука, В.Сергійчука, М Лебедя, В. Северина, С.Гамалая, Г.Бурнашова та інших дослідників цієї раніше утаємниченої теми.
Отже, створення УПА припадає на козацьке свято Покрови – 14 жовтня 1942 р. “УПА стала унікальним явищем ХХ століття, за яким – героїзм і трагедія, віра і забуття, самопожертва й осудження. Сотням тисяч українців у сорокових , в розпалі Другї світової війни здалося, що незалежна Україна можлива вже тоді. І вони піднялися з колін…”, - писав Г. Бурнашов в книзі “Лицарі честі і чину”.
Перший відділ Української Повстанської Армії зорганізував на Поліссі в жовтні 1942 року Остап, військовий референт Краєвого Проводу ОУН на Північно-Західних землях. Справжнє ім’я Остапа – Сергій Качинський. Він був сином православного священника на Поліссі, а також колишнім старшиною польської армії.
Причиною того, що перший відділ УПА повстає саме на Поліссі було те, що тут крім німецьких утисків взнаки населенню давалися ще більшовиькі партизани та польські “пляцуфки”.
В подібному положенні до Полісся була й сусідня Волинь. Тому й тут вже осінню 1942 року повстає сотня УПА під командою сотника Довбешки-Коробки (справжнє прізвище – Перегійняк, уродженець Волині, визначний член ОУН).
УПА була створена для захисту українського населення. Структура її повязувалася по територіальному принципу і поділялася вона у звязку з цим на чотири групи: УПА-Північ, УПА-Захід, УПА-Південь, УПА-Схід.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Історія УПА: історіографія, архіви, спогади

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок