Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Нестор Махно

Нестор Махно

Назва:
Нестор Махно
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,18 KB
Завантажень:
354
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Науковий реферат з історії України
Нестор Махно


Вступ 3
План
 
Анархія в Росії 4
Махновщина : рух селян України 5
Ранні роки Нестора Махно 8
Початок Діяльності 9
Зародження комуни 10
Під прапорами анархії 11
Висновок 17
Список використаної літератури 18
Махно Нестор Іванович - селянин , який народився 27 жовтня 1889 р. виріс в селі Гуляй - Поле Олександрійського повіту Катеринославської губернії, син бідної селянської сім’ї. Його ім’я в нашій країні знають всі . Але для мільйонів людей батько Махно - скоріше казковий герой, ніж реальна історична особа.” Він бандит і народний герой, безстрашний лицар і символ протестуючого натовпу, практик анархії і диктатор, алкоголік з безтямним поглядом і практичний селянський ватажок” Російські міжусобиці початку ХХ ст.. в основному представлені в “ червоно - білому “ варіанті . Тоді ж появились і зелені , але не ті, які природу охороняли, а ті, які разом з “червоними “ і “білими” збурювали тупотом кінноти , осідланої озброєними до зубів анархістами на чолі з загально визнаним ватажком Нестором Махно .
До недавнього часу вітчизняні історики показували Махна як варвара , а зарубіжні - як героя. Кому ж вірити ? Судіть самі . Про Махна написано багато, але особливий інтерес представляють його спогади , які достатньо точні в описах подій, документів, людей . Заглянемо в них і спробуємо намалювати портрет російського анархіста.
Мій реферат складається з шести пунктів плану:
Анархія в Росії
Махновщина : рух селян України
Ранні роки Нестора Махно
Початок діяльності
Зародження комуни
Під прапорами анархії
У цьому рефераті висвітлено політичні події в Україні у
1917-1934 рр..
Для написання реферату я використав літературні фонди таких бібліотек: бібліотеки № 25, львівської державної обласної бібліотеки для дітей, бібліотеки ім.Драгоманова.
Анархія в Росії
Ідея анархії, бездержавності, як показує історія, завжди була цікавіша під час серйозної кризи влади і розвалу економіки. Недарма перебудовний час знову викликав до життя діяльність різноманітних анархістських груп і течій. У книзі П. А. Берліна, виданої в 1917 році, в якій популярно викладені ідеї Е. А. Бакуніна, П. А. Кропоткіна, А. Ч. Махаєва, погляди на революційний процес і майбутню будову світу зображені наступним чином : “від потужних революційних ударів світ повинен розколотися на окремі общини, федерації, існуючі на комуністичних ідеях”.
М. К. Лебедев писав : “При майбутньому соціалістичному устрої, коли всі землі, фабрики, заводи, рудники, шляхи сполучення і всі засоби виробництва стануть суспільною власністю, робочі організації замінять сучасні державні заклади”. Було б невірно стверджувати, що анархісти не пов’язували певних надій на здійснення своїх планів в результаті перемоги більшовиків. На перших порах після Жовтневого перевороту в Петрограді більшість анархістських груп дотримувались проголошеної одним із лідером анархо-комуністів тактики, яка висловлювалась гаслом
“ Іти порізну, бити разом ”, тобто тактики , орієнтованої на вирішення деструктивних завдань. Головний висновок анархічної теорії полягав у тому, що власність як соціальне зло при націоналізації не зникає, вона лише змінює свій зовнішній вигляд. Ця ідея всебічно розвинута в книзі одного із лідерів анархістів-комуністів, О. Кареліна “ Держава і анархія “ видану в 1918 році. Він писав : ” Робітники сьогодні ” націоналізованих підприємств залишились тими самими найманими робітниками, що і раніше. Вони працюють у виробництві, але над ними стоять такі ж владні господарі, як і в капіталістичних підприємствах. Хіба не все рівно – акціонерне товариство або держава будуть експлуатувати робітників. Різниця тільки в тому, що з державою як монополістом боротися важче “.
О. Карелін стверджував що часткова націоналізація, здійснена більшовиками - не крок до соціалізму, а крок до державного капіталізму.
В грудні 1918 року перший Всеросійський з’їзд анархістів-комуністів визнав, що націоналізовані майже всі великі промислові організації, і що це дало можливість пролетаріату “приймати тільки участь в організації виробництва”, не будучи при цьому “повним його організатором”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Нестор Махно

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок