Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> «Волинь у роки перебудови»

«Волинь у роки перебудови»

Назва:
«Волинь у роки перебудови»
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,51 KB
Завантажень:
482
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
«Волинь у роки перебудови»


ЗМІСТ
Вступ.
Розділ 1. Основні події суспільно-політичного життя Волині у 1988-1989 роках.
Розділ 2. Напередодні проголошення незалежності України (1990 рік). Завершення перебудови.
Розділ 3. Політичне протистояння 1991 року на Волині
Висновки.
Література.
 


Вступ
Здобуття Україною незалежності відкрило широкі можливості для розбудови держави, яка враховує історичну та національну самобутність українського народу і ?рунтується на загальнолюдських цінностях. Одним з головних напрямків багатогранного процесу національного відродження є утвердження громадянського суспільства. На ?рунті давніх гуманістичних традицій переосмислення і засвоєння нагромадженого людством досвіду народ України формує державні, суспільно-політичні та громадянські інститути демократичної, соціальної та правової держави.
Волинська область, як складова частина суверенної України є активним суб'єктом державотворення. Волинь – це споконвічна українська земля. Вона має багате історичне минуле, значний соціально-економічний потенціал, визначається динамічними процесами розвитку усіх сфер суспільного життя.
На характер суспільно-політичних відносин в краї у 90-і роки XX ст. значною мірою впливали особливі економічні, політичні, географічні та історичні чинники. За рівнем розвитку й соціально-економічним потенціалом Волинь належить до тих областей, які значно пізніше стали на шлях індустріального розвитку, що не могло не позначитися на економічній та соціальній інфраструктурі краю, характері соціальних зв'язків. За своїм географічним розташуванням Волинь є своєрідним "містком" між Сходом і Заходом, що певною мірою позначилося на суспільній свідомості волинян, особливостях формування політичної культури населення.
Волинь є багатонаціональним і поліконфесійним регіоном, де впродовж століть мирно співіснували представники великої кількості конфесій різних церков, переважно православних.
Тисячі волинян виборювали волю під час війн, національно-визвольних змагань і рухів. Славні традиції боротьби за незалежність, розбудови української держави продовжили наші сучасники, покоління волинян, які взяли активну участь у революційних перетвореннях в Україні наприкінці XX ст.
Наприкінці 70-х – початку 80-х pp. існуючий комуністичний режим почав проявляти всі ознаки неперехідної економічної, політичної, соціальної кризи. Ставало вочевидь необхідним проведення докорінних реформ політичної системи країни, економіки, соціальних відносин загалом. Це розуміли і деякі партійно-державні керівники СРСР. Курс на перебудову, проголошений навесні 1985 p. Генеральним секретарем ЦК КПРС М.С.Горбачовим, призвів до глобальної кризи. Її не передбачали ні самі ініціатори перебудови, ні друзі або ідеологічні противники комуністичного режиму. Саме в цей час відбулися кардинальні зрушення у всіх сферах суспільного життя: ідеологічній, політичній, економічній, соціальній. Спостерігалося стрімке зростання національної свідомості громадян. Розрахована на зміцнення існуючої політичної системи "демократизація" і "гласність" прискорили розвал Радянського Союзу. Бюрократична перебудова поклала початок національній революції.
Таким чином, значущість вказаних подій у суспільно-політичному житті області зумовлює актуальність дослідження курсової роботи.
Об’єктом дослідження курсової роботи є суспільно-політичне життя України в період перебудови.
Предмет дослідження – особливості перебудовчих процесів на Волині.
Метою курсової роботи є дослідження суспільно-політичних подій на Волині в період перебудови.
Мета роботи реалізується шляхом виконання таких завдань:–
охарактеризувати основні події суспільно-політичного життя Волині у 1988-1989 роках;–
з’ясувати особливості співвідношення політичних сил Волині напередодні проголошення незалежності України;–
дослідити політичне протистояння 1991 року на Волині.
Дослідження здійснене на основі системного підходу з використанням таких методів: структурного аналізу, порівняльного, історичного, систематизації тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: «Волинь у роки перебудови»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок