Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> ОРГАНІЗАЦІЯ ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ ДІТЕЙ-СИРІТ ПІСЛЯВОЄННОГО ДОНБАСУ

ОРГАНІЗАЦІЯ ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ ДІТЕЙ-СИРІТ ПІСЛЯВОЄННОГО ДОНБАСУ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЯ ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ ДІТЕЙ-СИРІТ ПІСЛЯВОЄННОГО ДОНБАСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,97 KB
Завантажень:
213
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
УДК 94(477.6):37Касьянова Н.М.ОРГАНІЗАЦІЯ ВИХОВНОГО
ПРОЦЕСУ ДІТЕЙ-СИРІТ ПІСЛЯВОЄННОГО ДОНБАСУ
У статті висвітлюється організаційна та практична робота центральних і місцевих органів влади, а також громадських організацій щодо процесу виховання дітей-сиріт у повоєнному Донбасі. Визначено основні напрямки та види виховної роботи. Окреслено позитивні та негативні моменти виховання дітей і підлітків.
Ключові слова: Донбас, післявоєнний період, органи влади, громадські організації, виховання, діти-сироти.
В статье освещается организационная и практическая работа центральных и местных органов власти, а также общественных организаций по воспитанию детей-сирот в послевоенном Донбассе. Указаны основные направления и виды воспитательной работы. Отмечено положительные и отрицательные моменты в воспитании детей и подростков.
Ключевые слова: Донбасс, послевоенный период, органы власти, общественные организации, воспитание, дети-сироты.
In the article organizational and practical work of central and local organs of power is viewed, and also public organizations in relation to the process of education of children- orphans in the post-war Donbass. Basic directions and types of educational work are defined. The positive and negative moments of education of children and teenagers are marked.
Key words: Donbass, the post-war period, authorities, public organizations, education, children-orphans.У процесі зростання молодого покоління радянська держава завжди надавала великої уваги організації виховання дітей та підлітків, що у своїй сутності передбачає формування моральних якостей особистості в площині загально- прийнятних норм людської поведінки. Утім, у періоди суспільних криз, як-то війни, революції, соціально-економічні та політичні труднощі, громадяни можуть відхилятися від норм моралі та породжувати значні девіації. Однією з форм кризових девіацій є дитяче сирітство, як біологічне так і соціальне і, як наслідок, безпритульність та злочинність дітей та підлітків. У сучасній Україні ці явища є поширеними. Офіційна статистика налічує близько 126 тис. дітей без батьківської опіки, які мешкають на вулиці. Однак йдеться лише про тих дітей, яких зареєструвала кримінальна міліція у справах неповнолітніх. За різними неофіційними даними у країні від 145 до 300 тисяч безпритульних дітей [1]. Держава намагається боротися з проявами дитячої безпритульності та бездоглядності. Переважна більшість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, утримується, виховується та навчається в державних дитячих закладах. Проте сучасні механізми вирішення проблеми мають багато складнощів та хиб, а сама система виховного процесу дітей-сиріт недосконала через обмеженість фінансування та майже повну відсутність громадської турботи про дану категорію дітей.
З огляду на окреслену проблему автор ставить за мету розглянути механізми організації виховного процесу дітей-сиріт у радянських дитячих установах на прикладі Донбасу повоєнного часу.
Історіографія проблеми налічує значну кількість робіт педагогічного спрямування. До висвітлення питання зверталися представники педагогічної думки Родіонов П.А., Корольов А.М., Волков Ю.Е. та інші [2], які всебічно висвітлюють теоретичну частину процесу виховання дітей та приділяють значну роль у вирішенні цього питання комсомольським організаціям. Спеціальні історичні дослідження, присвячені даній тематиці також наголошують на провідній ролі комсомолу [3]. Серед сучасників, які прямо або побіжно торкаються питання, можна виокремити праці як педагогічного, так і історичного спрямування [4].
Джерельна база представлена документами чотирьох архівів - Центрального державного архіву громадських об'єднань України (ЦДАГОУ), Центрального державного архіву вищих органів влади України (ЦДАВОВУ) та державними архівами Донецької і Луганської областей. Це фонди центральних та обласних комітетів партії, ВЛКСМ та профспілок.
Надзвичайно важливе значення для дослідження організації процесу виховання дітей-сиріт мають опубліковані владні постанови, які містяться у збірках документів [5].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЯ ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ ДІТЕЙ-СИРІТ ПІСЛЯВОЄННОГО ДОНБАСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок