Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Один із західних "учителів-кочівників"

Один із західних "учителів-кочівників"

Назва:
Один із західних "учителів-кочівників"
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,13 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Один із західних "учителів-кочівників"
План
1. Чи приречене людство на лібералізм?
2. Неолібералізм
Щодо країн колишнього СРСР західні ідеологи й політики по-стійно застосовують політику подвійних стандартів. Що добре для Америки, те не пасує країнам Східної Європи. Один із остан-ніх західних "учителів" доктор Богдан Гаврилишин, позаштат-ний радник Голови Верховної Ради України і прем'єр-міністра України, член Римського клубу, Національної академії наук Ук-раїни, Всесвітньої академії науки і мистецтва, в газеті "Зеркало недели" (№ 38, 30.09.2000 р.) друкує статтю "Україна між Сходом і Заходом, Північчю і Півднем". Тут він розглядає можливість входження України у Східний слов'янський союз (ССС) або Євро-пейський Союз і зокрема зазначає: "Нині нерентабельно бути імперією. Краще домінувати над іншими країнами економічно, а не політично або територіально. Крім того, і це дуже важливий фактор, витрати на управління державою зростають у геомет-ричній прогресії зі збільшенням географічного простору й куль-турної різноманітності. Це одне з пояснень, чому багато малень-ких і гомогенних північноєвропейських держав досягли успіш-ного економічного розвитку. Чи потрібно Росії до її проблем управління федерацією додавати труднощі управління ССС?"
Уже не дивуєшся думці західних "учителів" про низькі розу-мові здібності українського та російського народів, які навіть не запитують себе: "А чому це Америці можна бути імперією, а Росії ні? Чому Європа і Латинська Америка створюють союзи, а нам не можна?" Адже сам пан Гаврилишин дуже тонко спостеріг, що "логіка створення ССС ґрунтується на географічній близькості, культурній і мовній схожості, вельми взаємозв'язаній економіці та спільній історії". Що іще потрібно для об'єднання? Гадаю, в Європейський Союз нас підштовхують з інших причин. Бо наве-дена Гаврилишиним аргументація не витримує критики.
Адже незримі керівники світу, що створили, до речі, й Рим-ський клуб, членом якого є пан Гаврилишин, мріють про світове панування, і на їхньому шляху до однополярного світу завжди стояла і стоїть Росія. Ось про що писав ще в 1904 році закритий журнал "Акація" (L'Acacia. De janvier a juin 1904, с. 96-98), який відображав намір керівництва масонських лож Великої ложі й Великого Сходу Франції: "Справжня політика Західної Європи повинна полягати в розчленуванні цього колоса (Російської імперії), доки він ще не став надто небезпечним. Треба було б використати можливу революцію для відновлення Польщі як за-хисного валу Європи, а решту Росії розділити на три або чотири держави. Політика рівноваги сил до виникнення Сполучених Штатів Європи, якій Франція буде сприяти, залишається, зреш-тою, єдино придатною в даних умовах". Ця ж політика залиша-лася в 1917 році й частково здійснювалася в 1991 році знову ж завдяки "п'ятій колоні", створеній невидимими правителями. Тож кому служить пан Гаврилишин: Україні чи тим, хто зробив її громадян жебраками й продовжує далі депопуляцію українців?
"Тісні економічні відносини, — пише Гаврилишин, — з Ро-сією бажані, враховуючи економічну взаємозалежність, і особли-во залежність України від російських енергоносіїв. Проте полі-тичний союз, найімовірніше, спричинив би катастрофічні на-слідки. Україна була б приречена на економічну відсталість, політичну субординацію та громадянські конфлікти. Її позбави-ли б можливості збудувати по-справжньому вільне, демокра-тичне суспільство з ефективною економікою, сильною колектив-ною самоповагою, самосвідомістю і можливістю почуватися ча-стиною прогресивного світового співтовариства".
Отже, нам дали можливість будувати не справжнє "вільне, де-мократичне суспільство"? Раніше у своїх працях пан Гаврили- шин говорив, що ми годуємо Росію, а тепер хочемо, щоб Росія давала нам енергоносії, а ми в цей час були б у Європейському Союзі, де ніхто нас не чекає і де ми нікому не потрібні. Він це доб-ре розуміє, тому пише: "В цей історичний для України момент у нас мають бути майже неосяжні мрії. згодом вони повинні трансформуватися в мобілізуючі бачення, а потім треба багато працювати, щоб перетворити їх у реальність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Один із західних "учителів-кочівників"

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок