Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> ПРИЧИНИ ВИСТУПУ ПРАВИХ ПАРТІЙ В РІВНОМУ 29 КВІТНЯ 1919 РОКУ

ПРИЧИНИ ВИСТУПУ ПРАВИХ ПАРТІЙ В РІВНОМУ 29 КВІТНЯ 1919 РОКУ

Назва:
ПРИЧИНИ ВИСТУПУ ПРАВИХ ПАРТІЙ В РІВНОМУ 29 КВІТНЯ 1919 РОКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,56 KB
Завантажень:
53
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Т.С. Геращенко
ПРИЧИНИ ВИСТУПУ ПРАВИХ ПАРТІЙ В РІВНОМУ 29 КВІТНЯ 1919 РОКУ
Процес розбудови держави вимагає виваженого всебічного аналізу пройденого шляху, врахування як позитивного, так і негативного досвіду, що дала історія. Без засвоєння її уроків, ми приречені залишатися на маргінесі суспільного розвитку. На жаль, деякі сучасні історики продовжують перебувати в полоні створеної століттями бездержавного існування історіографічної традиції, яка чорним та білим кольорами намагалася передати складні та багатобарвні сюжети минулого, ідеалізувала, наділяючи неіснуючими чеснотами одних, часто несправедливо засуджувала інших.
Яскравим прикладом однолінійного спрощеного зображення нашого минулого стала отаманщина. Це явище охопило Україну в період визвольних змагань 1917-1920 роках. її порівнювали із суспільною хворобою, що проявлялась у внутрішньому регіональному патріотизмі, амбітності її лідерів, небажанні підпорядкувати особисті інтереси державним. Величезна енергія витрачалася на внутрішню боротьбу, не залишаючи сил на боротьбу із зовнішньою небезпекою. Про масштаби цього явища свідчили виступи Махна, Зеленого, Григор'єва, Волоха, Семесенка, Козир-Зірки, Божка тощо. Свідки та безпосередні учасники подій, які представляли соціалістичний напрям в Директорії УНР та її урядах В. Винниченко [1], Б. Мартос [2], І. Мазепа [3], М. Ковалевський [4], П. Христюк [5] та інші типовим проявом отаманії вважали також виступ В. Оскілка.
Намагаючись з'ясувати коріння, зміст і наслідки цього явища, вони часто давали надто упереджені необ' єктивні оцінки. Ідейні розбіжності та особиста неприязнь до своїх політичних опонентів ставала чи не основною підставою для негативних оцінок та фальсифікацій. Поруч з негативними траплялися й більш стримані оцінки виступу. Автори, котрі належали до самостійницьких кіл, чи симпатизували останнім (поручик Генерального Штабу Армії УНР П. Єрошевич [6], член "Братства самостійників" Р. Бжеський, відомий під псевдонімом Млиновецький [7], В. Тимошевський (псевдонім О. Макаренка) [8], О. Андрієвський [9] та ін.), намагалися пом' якшити чи навіть виправдати ініціаторів виступу. На їх думку, всю відповідальність за спробу правого перевороту несли українські ліві партії й особисто С. Петлюра.
Відсутність комплексного дослідження із згаданої проблематики, різниця в оцінках виступу, спричинена належністю їх авторів до різних ідейних напрямків, віддаляли дослідників від об' єктивного уявлення про те, що ж насправді відбулося в Рівному 29 квітня 1919 р.
Для одних переворот виглядав політичною "авантюрою" та "зрадою", інші вбачали в ньому єдиний крок до порятунку держави, яка котилася до катастрофи. Останнє переконливо показали дальші події.
Для вивчення означеної проблеми автор використав різноманітні за змістом та характером матеріали центральних державних архівів України та Державного архіву Львівської області, які дозволяють під іншим кутом зору поглянути на проблему. Зокрема, Колекцію м/ф № 9: Матеріали архіву Наукового товариства ім. Т.Г. Шевченка у Львові з Національної бібліотеки у Варшаві та Колекцію документів про діяльність урядів армії УНР та ЗУНР (19141939) (Ф. 581 Центрального державного історичного архіву України у м. Львові) [10]; особистий фонд колишнього військового міністра УНР, начальника залоги в Кам'янці- Подільському в 1919 року О. Жуковського (Ф. 3543 Центрального державного архіву вищих органів влади та управління у м. Києві) [11]; матеріали Львівського наукового товариства з вивченню оборони Львова та Південно-східного воєводств у 1918-1920 рр. (Ф. 257 Державного архіву Львівської області) [12] тощо. Вони містять багатий фактологічний матеріал, листування державних установ УНР та ЗУНР, оцінки та характеристики урядових осіб, аналіз військово- політичної ситуації в Україні періоду Директорії УНР. Більшість з цих документів дослідниками не використовувалася раніше. Спираючись на загальновідомі матеріали, вони оцінювали переворот в Рівному в руслі уенерівської історіографічної традиції. Автор цієї статті спробував розібратися у розмаїтті думок, з'ясувати справжні причини виступу, які виявилися набагато глибшими та складнішими, ніж здавалося на перший погляд.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРИЧИНИ ВИСТУПУ ПРАВИХ ПАРТІЙ В РІВНОМУ 29 КВІТНЯ 1919 РОКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок