Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Основні тенденції розвитку тваринництва у східному регіоні України у 60-80-ті pp. XX ст.

Основні тенденції розвитку тваринництва у східному регіоні України у 60-80-ті pp. XX ст.

Назва:
Основні тенденції розвитку тваринництва у східному регіоні України у 60-80-ті pp. XX ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,19 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
УДК 9(477):63б
Саржан А.О., Донецький національний технічний університет
Основні тенденції розвитку тваринництва у східному регіоні України у 60-80-ті pp. XX ст.
Розглядаються питання розвитку тваринництва у східному регіоні України в 60-80-ті роки XXст Особлива увага зосереджується на таких проблемах, як поліпшення кормової бази, механізація виробничих процесів в галузі, роль особистих господарств у виробленні тваринницької продукції.
The questions of development of stock-raising industries in the East region of Ukraine in 1960s-J980s of the XXth century are considered. A special attention is given to such problems, as improvement of forrage base, mechanization of production processes in the branch, the role of personal facilities in manufactursng of cattle-breeding production.Сільське господарство на початку 60-х років, як і раніше, залишалося малопродуктивною, неефективною галуззю економіки. У цих умовах нове політичне керівництво країни в березні 1965 р. зробило чергову спробу вивести сільськогосподарське виробництво з кризи. Новою аграрною політикою передбачалася ціла система загальнодержавних заходів, спрямованих на підйом економіки колгоспів і радгоспів, гармонізацію державних, колективних і особистих інтересів в аграрному секторі виробництва. Для досягнення поставлених завдань передбачалося істотно збільшити інвестиції в аграрний сектор, зміцнити матеріально-технічну базу колгоспів і радгоспів, забезпечити сільське господарство спеціалістами, удосконалити систему управління й організації сільськогосподарського виробництва, провести широку меліорацію земель і хімізацію сільського господарства. Важливою особливістю цієї політики був новий порядок планування заготівель сільськогосподарських продуктів, економічне стимулювання виробництва.
На здійснення цієї політики були виділені значні кошти. Капітальні вкладення на розвиток аграрного сектора України по всьому комплексу робіт зросли з 8678 млн. крб. у 1961-1965 pp. до 13 982 млн. крб. у 1966-1970 pp. Питома вага капітальних вкладень на розвиток сільського господарства склала майже чверть загального обсягу інвестицій у народне господарство республіки [1]. Істотні кошти були інвестовані в сільське господарство східного регіону України. Капітальні вкладення тільки колгоспів Донецької області зросли в 1966-1970 pp. у порівнянні з попереднім п'ятиріччям майже в 1,5 раза, у Луганській області - в 1,8 раза [2]. Поряд з цим з колгоспів були списані борги за минулі роки.
Направлення значних інвестицій у сільське господарство дозволило зміцнити матеріально- технічну базу сільськогосподарського виробництва. Якщо в 1961-1965 pp. колгоспами Донецької області було введено в дію основних фондів на 224 млн. крб., то наступної п'ятирічки - на 327 млн. крб. Подібна тенденція була характерна і для Луганської області, де основні фонди колгоспів за цей період зросли більш ніж у 1,8 раза [3]. Це був позитивний факт, який свідчив, що держава прагнула вивести сільське господарство з перманентної кризи.
Але біда була в тому, що капітальні вкладення, як і в попередні роки, використовувалися нераціонально. Більша їх частина направлялася на будівництво дорогих приміщень і споруджень і значно менше коштів йшло на відновлення найбільш активної частини основних виробничих фондів - робочих машин і устаткування, від кількості і якості яких багато в чому безпосередньо залежала продуктивність праці. Протягом 1966-1970 pp. майже 66% капітальних вкладень колгоспів Донецької області були витрачені на будівельно-монтажні роботи. За цей період обсяг робіт, виконаних міжколгоспними підрядними будівельними організаціями, зріс майже в 2,4 раза [4]. У 1967 р. у структурі основних фондів сільськогосподарського призначення в колгоспах області виробничі приміщення і передатні механізми складали в середньому майже 61%, у той же час техніка - тільки 18,5 %, продуктивна худоба - 15,6% [5].
Зростання інвестицій у сільське господарство дозволило прискорити механізацію робіт на тваринницьких фермах регіону. Причому темпи її проведення були більш високими в колгоспах, тому що вони за багатьма показниками технічної оснащеності робіт відставали від радгоспів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Основні тенденції розвитку тваринництва у східному регіоні України у 60-80-ті pp. XX ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок