Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Матеріальна зацікавленість селян України в результатах своєї праці в ході проведення реформ 1953 -1965 pp.

Матеріальна зацікавленість селян України в результатах своєї праці в ході проведення реформ 1953 -1965 pp.

Назва:
Матеріальна зацікавленість селян України в результатах своєї праці в ході проведення реформ 1953 -1965 pp.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,16 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 323.325:94(477)"1953/1965"
Донець А.С., Донецький національний університет
Матеріальна зацікавленість селян України в результатах своєї праці в ході проведення реформ 1953
-1965 pp.
У даній статті вперше у вітчизняній історіографії зроблена спроба відобразити вплив результатів реформ які проводились радянським урядом в період 1953-1965 pp., на добробут безпосередніх виробників сільськогосподарської продукції - колгоспників. Аналізуючи зміст реформ з точки зору створення у*юв для *латеріальної зацікавленості колгоспників в результатах своєї роботи, автор доходить висновку, що відсутність такої була головною причиною низької продуктивності праці в колективних господарствах.
In the article for the first time in the national historiography there was made an attempt to reflect an influence of results of the reforms, implemented by the Soviet government in the period of 1953-1965, on the welfare of first-hand producers of agricultural products - collective farmers. Analyzing the reforms' content from the point of conditions creating for collective farmers' material interest in the results of their work, author makes conclusion that the absence of the last-named was the main reason of the low productivity in collective economies.Перегортаючи сторінки сучасних газет, чи не в кожному номері можна зустріти статтю про проблеми в агропромисловому комплексі Укра'іни Спектр їх достатньо широкий, але здається в основі кожної з них лежать одні й ті самі причини - відсутність чітких механізмів регулювання земельних відносин, оподаткування, системи кредитування тощо. Таке становище спричиняє відсутність адекватних стимулів заохочення селян до продуктивної праці, а саме - відсутність зацікавленості селянина у результатах своєї праці. Проте на ці недоліки в агропромисловому комплексі України ще в 1997 році вказував президент ЛДКучма: "На превеликий жаль, наші економісти, науковці не запропонували стимулюючого економічного механізму в реформуванні колективних підприємств. Оскільки ж таких стимулів немає, то переважно діємо звичайними адміністративними методами" [1]. На жаль, таких стимулів не існує і сьогодні. Селяни залишаються найбільш незахищеною верствою населеноня, 'їхня праця є найменш оплачуваною, а Україна, яка б могла стати головним постачальником сільськогосподарської продукції в Європі, і зараз залишається на другорядних позиціях.
Сільське господарство періоду реформ 1953- 1965 років достатньо активно вивчалося дослідниками різних галузей знань як під час проведення реформ, так і в подальшому. Всю наявну літературу можна поділити на дві групи: вузько- спеціалізовані дослідження, присвячені окремим галузям сільського господарства, та узагальнюючі роботи з аграрної історії України, в яких приділялась увага реформуванню агропромислового комплексу СРСР в зазначений період. Серед вузькоспеціалізованих робіт слід відмітити дослідження ЛВ.Вознесенської [2], ЇЛ.Лукінова [3], В.Г.Венжера [4]. В своїх роботах вказані фахівці досліджували рентабельність сільськогосподарського виробництва, ціноутворення на сільськогосподарську продукцію, працювали над методикою економічних досліджень в сільському господарстві. Особливу увагу з приводу економіки сільського господарства в зазначений період привертають роботи М.А.Безєніна [5], який на основі величезного фактологічного матеріалу доводить економічну перевагу індивідуальних допоміжних господарств селян над колективним господарством. У своїх роботах він ставить під сумнів правильність самого терміну "індивідуальні допоміжні господарства", визначаючи їх як основні джерела постачання багатьох сільськогосподарських продуктів на внутрішній ринок. Але більшість з цих праць несуть у собі величезне ідеологічне навантаження та позбавлені будь-якої критики реформаційних процесів, визнаючи безперечну правильність діяльності комуністичної партії.
Серед узагальнюючих робіт з аграрної історії, де певна увага приділялась і проблематиці нашого дослідження, слід відзначити багатотомні видання "Історія Української СРСР" та "Історія селянства Української РСР".

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Матеріальна зацікавленість селян України в результатах своєї праці в ході проведення реформ 1953 -1965 pp.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок