Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Етноатропологічні чинники формування ментальності національних меншин

Етноатропологічні чинники формування ментальності національних меншин

Назва:
Етноатропологічні чинники формування ментальності національних меншин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,60 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Етноатропологічні чинники формування ментальності національних меншин


Людина – це, безперечно, органічна істота, яка живе в світі й наділена необхідною психікою для збереження й розвитку життя . Для свого існування людина потребує розкриття цього багатства своєї сутності, усього свого внутрішнього психологічного життя в структурі шарів і смуг: сприймань, пам’яті, уявлення, мислення, прагнень та бажань. В інтроспективному розділі феноменів людської психіки ми нерідко вбачаємо такі явища, як: переживання релігійних, етичних, естетичних, соціальних чи політичних вартостей, що обов’язкові для всіх людей у своїх загальноважливих вимогах щодо піднесення людської натури домаганнями вищого шару – духовності. При цьому жодна культура не є і не може бути цілковитим витвором лише однієї національної спільноти. Адже існують спільні “культурні кола” і до того ж, кожна нація обирає певні компоненти культури з даного кола і якоюсь мірою її перетворює.
На сучасному етапі розвитку українського суспільства перед прогресивними політичними силами країни постає завдання консолідації нації з метою реалізації політичних, економічних і соціальних реформ. Цей процес неможливий без відродження і формування духовності нації, національної свідомості і самосвідомості. Йдеться про завдання стимулювання національного відродження, оновлення в усіх його аспектах, консолідації української нації, становлення народу України як соціуму, включення держави в загальноцивілізаційний процес. Розв’язання цих питань дасть змогу подолати відчуження людей, як представників різних етносів, уникнути міжетнічних сутичок і конфліктів, оскільки національної злагоди можна досягти лише міцними й конкретними гарантіями національної рівноваги.
В історичному процесі самоствердження нації, через зв’язок часів, зберігається певний варіант поведінки, що реалізується на спільній мовній культурній та морально-етичній основі. Етнічна структурованість людства породжує відповідно структурованість культури, і навпаки, культурна цілісність етносів підтримує їх збереження як культурних одиниць антропосфери. Це дозволяє народові зберегти самобутність у всіх історичних перипетіях, пронести через “малі Апокаліпсиси” історії самосвідомість як єдину обов’язкову ознаку етносу. На рівні філософської рефлексії це можна визначити як “душу народу”.
Спроби пізнати національні відмінності мають дуже давню історію. Відомо, що народи з давніх часів спілкувались між собою, намагались зрозуміти один одного, помічали якісь характерні риси своїх сусідів, давали їм певну характеристику. На основі порівняння своєї групи з іншими етнічними спільнотами формується етнічна ідентичність. Це усвідомлення себе представником певного етносу, відчуття людиною своєї тотожності з однією етнічною спільнотою та відокремлення від інших. Етнічна ідентичність помітніше виявляється в тих людей, які живуть в культурному середовищі, що значно відрізняється від власного. Важливу роль відіграє те, до якої групи - етнічної більшості чи меншості - належить людина. Адже уявлення про етнічну групу швидше та гостріше формується в представників етнічної меншості, які часто мають занижену самооцінку, хворобливе самолюбство та надчуттєвість дискримінації. Однією із характеристик наслідків комплексу меншовартості вважається підсвідома настанова ворожості, що виступає за одночасного зміцнення зовнішніх чужонаціональних сил, які такій настанові не дозволяють виявитися, відсуваючи її у підсвідоме. [10;158]
На ступінь їх культурно-психологічної дистанції впливають такі чинники, як наявність чи відсутність конфліктів, війн, геноциду та історія взаємовідносин між двома народами; ступінь знайомства з особливостями культури країни, перебування та компетентності в чужій мові; рівність чи нерівність статусів та наявність чи відсутність загальних цілей при міжкультурних контактах; особливості різної культури. Тому головною визначальною рисою етнічної меншини є, насамперед, прагнення до збереження і розвитку етнокультурної ідентичності, що необов’язково ставиться у залежність від адміністративно-територіальної цілісності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Етноатропологічні чинники формування ментальності національних меншин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок