Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Гоголь М.В.

Гоголь М.В.

Назва:
Гоголь М.В.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,70 KB
Завантажень:
513
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Гоголь М.В.


План:
...Сльотавого холодного березневого дня.
ВІЧНИЙ БЛУКАЧ
ДВОЄ І ПУСТОТА
РУКОПИСИ НЕ ГОРЯТЬ?
ЯК СОЛОДКО ПОМИРАТИ!


За життя його називали Гомером. Після смерті - шизофреніком і релігійним фанатом. Яким він був насправді, не знали навіть найближчі друзі Миколи Гоголя. Його вважають російським письменником, але під його пером оживає Україна. Його твори дихають містикою, а трагічна доля письменника - ну чим не містичний роман?
...Сльотавого холодного березневого дня, дорогою від хутора Василівки до села Сорочинців Полтавської губернії рухалася підвода. Кутаючись у кожух, вагітна 18-річна Марія Гоголь-Яновська стиха молила Господа подарувати їй здорового хлопчика. Після смерті двох синів Василь Опанасович, по-боюючись втратити й третього, повіз удвічі молодшу дружину до найкра-щого лікаря в окрузі. У будинку про-фесора Трохимовського 20 березня (1 квітня) 1809 року і з'явився на світ малий Нікоша, як пестливо називала його мама.
Хлопчик народився таким кво-лим і слабким, що лікар засумнівався: чи виживе? У роду Гоголів-Яновських усі чоловіки жили недовго. Каза-ли, що над ними тяжіє прокляття... Мати майбутнього письменника, перша красуня в губернії, у 14 років вийшла заміж за поміщика Василя Гоголя і народила йому дванадцятеро дітей. Правда, вижило лише п’ять – Микола і чотири його сестри.
Релігійно екзальтована мама і неврівноважений батько, що страждав від різних фобій, неабияк вплинули на душевний стан сина. Змалку вразли-вого хлопчака мучили слухові галю-цинації та повсякчасний страх Божої кари. Здобувши домашню освіту, Нікоша студіює науки у Полтавсько-му училищі та Ніжинській гімназії, де вчиться грати на скрипці і бере участь у виставах як режисер і актор-комік. З грандіозними планами підкорити світ молодий Гоголь вирушає до Пе-тербурга. Але там його чекають роз-чарування: невдалі спроби стати ак-тором, потім — чиновником, повне фіаско повісті "Ганц Кюхельгартен", тираж якої Гоголь спалив...
Хто знає, як би склалася подаль-ша письменницька доля Гоголя, якби він не ввійшов до пушкінського ото-чення. Тут належно оцінили талант початківця, і Гоголь, зрозумівши, що Малоросія викликає неабияке зацікавлення, пише знамениті "Вечори на хуторі біля Диканьки". Після виходу в світ цієї книги письменник, можна сказати, прокинувся знаменитим. У цей час він пише повісті, які увійшли до двох наступних збірників - "Миргород" і "Арабески". У повістях про петербурзьке життя Гоголь, спираючись на народну демонологію і християнську міфологію, показав примарність, міражність столичного світу. Повною протилежністю до попередніх творів стала поява повісті "Тарас Бульба", яка зафіксувала історичний момент минулого, коли український народ, захищаючи свою незалежність, діяв спільно як сила, що визначає характер загальноєвропейської історії.
Восени 1835 року Гоголь береться за створення п'єси Ревізор", сюжет якого був підказаний Пушкіним, а вже 18 січня 1836 року читає комедію на вечірці Жуковського. Прем'єра п'єси відбулася на сцені петербурзького Олександрівського театру того ж року.
ВІЧНИЙ БЛУКАЧ
...Він жив у Римі, Франкфурті, Дюссельдорфі, Ніцці, Парижі, Остенді. Він ніколи не мав власного дому: готелі, наймані помешкання, роки життя у друзів та знайомих. Ніде не знаходила спокою його стражденна душа "Я — вічний блукач", — казав Гоголь, коли з далеких країн повер-тався у батьківський хутір. Та вже за тиждень йому ставало там сумно, і він наказував знову пакувати речі в дорогу.
Стара порепана валіза, з якою по-дорожував письменник, ще пам'ятає руки Миколи Васильовича. Це не єди-ний гоголівський раритет в експозиції сорочинського музею. Є тут і підфрачна жилетка та капелюх-циліндр, і особистий портфель Гоголя та його меморанди — дорожні нотатки фран-цузькою, акуратно виведені нерозбір-ливим почерком.
Де б не бував Гоголь, усюди брав-ся за перо, хоча здоров'я з кожним роком слабшало. Незважаючи на ліку-вання за кордоном, він постійно від-чував слабкість, запаморочення, ча-сто мав нервові напади.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Гоголь М.В.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок