Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Політика Румунії на окупованих українських землях у 1941 – 1944 рр.

Загрузка...

Політика Румунії на окупованих українських землях у 1941 – 1944 рр.

Назва:
Політика Румунії на окупованих українських землях у 1941 – 1944 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,77 KB
Завантажень:
140
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Політика Румунії на окупованих українських землях у 1941 – 1944 рр.


Сучасний етап розвитку української історичної науки вимагає оновлення тематики наукових досліджень. Одним з пріоритетних напрямків дослідження історії міжнародних зв’язків є проблема України в геополітичних схемах, доктринах, стратегіях європейських держав у ХХ ст.
Сьогодення румунсько-українських взаємин характеризуються як партнерські. Між суверенними державами встановлено дипломатичні зв’язки, відбувається обмін державними візитами, однак ще залишаються невирішені проблеми у відносинах. Саме тому активізація дослідницької роботи як з українського, так і з румунського боку мають сприяти послабленню напруги у взаєминах, створенню об’єктивної основи для рівноправного політичного та культурного діалогу, розвитку економічних відносин.
Румунія, західний сусід України, заслуговує значно більшої уваги з боку українських істориків і публіцистів, ніж це спостерігається у публікаціях пострадянського періоду.
Важливе місце у розробці цього напрямку займає питання ролі України в політиці Румунії у роки диктатури Іона Антонеску (1940 – 1944 рр.). Трагічний шлях Румунської держави в часи Другої світової війни від воєнного союзника гітлерівської Німеччини до становища сателіта, а пізніше (через складні проблеми воєнного, внутрішньополітичного і міжнародного характеру) до союзника антигітлерівської коаліції значною мірою відрізняється від долі інших європейських держав.
Вранці 22 червня 1941 р. король Румунії Міхай ІІ і голова Ради міністрів Іон Антонеску закликали румунів до “священної війни” за звільнення Бассарабії та Північної Буковини. Румунські газети, [ №1, 2] “Universul” (“Всесвіт”) та “Monitorul Oficial” (“Офіціальний монітор”) постійно інформували про просування німецько-румунських військ по території Бассарабії та Буковини. У цих офіційних виданнях мова йшла про ситуацію на фронтах, відзначалися міста і райони, які перейшли в підпорядкування румунських військ.
Захопивши Бассарабію та Північну Буковину, королівська Румунія приступила до подальшої реалізації агресивних планів вступивши за Дністер. Вихід румунської армії за Дністер супроводжувався пропагандистською акцією, суть якої полягала у так званому звільненні румунського задністровського населення. Солдатам оголошувалося, що вони мають виконати священну місію [№ 3], а боротьба на сході представлялася як боротьба європейської цивілізації з дикунством.
Одразу ж після захоплення Бассарабії та Північної Буковини у липні 1941 р., румунський уряд розпочав так звану “реінтеграцію” втрачених провінцій. З цією метою міністром закордонних справ Румунії Міхаєм Антонеску були розробленні спеціальні директиви та інструкції, які надавалися адміністраторам та преторам (pretor – рум. голова районної адміністрації) і направлялися в Бассарабію та Буковину [№ 4]. Згідно з інструкціями передбачалося, що “реінтеграція” Бассарабії та Північної Буковини відбуватиметься у два етапи. Крім того, рядом особливих пунктів визначалися заходи, які вимагали термінового впровадження. Так, основна увага надавалася збору та збереженню сільськогосподарської продукції, організації та повноцінному функціонуванню промислових підприємств. Особливий інтерес становить пункт № 10, який передбачав так зване “етнічне очищення румунської нації від чужорідних елементів” [№ 4].
Ці директиви та настанови стали основним програмним документом діяльності румунської адміністрації в окупованих Бассарабії та Північній Буковині.
“Реінтеграція” відвойованих провінцій активно обговорювалася в тогочасних румунських засобах масової інформації. Лідери румунських Націонал-цараністської та Націонал-ліберальної політичних партій, Ю. Маніу та К. Братіану неодноразово зверталися до генерала Антонеску зі своїми пропозиціями стосовно організації та встановлення румунської адміністрації в Бассарабії та Північній Буковині.
Незважаючи на те, що в королівській Румунії від 6 вересня 1940 р. фактично було встановлено одноосібну владу генерала І.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Політика Румунії на окупованих українських землях у 1941 – 1944 рр.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок