Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Осип Назарук: Обираючи консерватизм

Загрузка...

Осип Назарук: Обираючи консерватизм

Назва:
Осип Назарук: Обираючи консерватизм
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,86 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Осип Назарук: Обираючи консерватизм


Його численні праці із суспільно – політичної проблематики (“Що то є суспільні кляси, боротьба кляс, буржуазія, пролетаріат і організація” (1907), “Що є народ або нація” (1911), “Військо і політика” (1919), “Греко – Католицька Церква і українська ліберальна інтелігенція” (1929), “Ідеологічні основи Української Католицької Народної Партії” (1931), “Вибір звання” (1934), “Галичина й Велика Україна” (1936), “Значення партій” (1939), “Замах на церкву” (1939)) та величезна кількість статей, написаних з приводу гострих питань денних, досьогодні досі не вивчені. Увагу дослідників більше привертає доля та світоглядна еволюція цього блискучого журналіста і редактора міжвоєнної доби. І це видається цілком природнім. Як занотував Іван Кедрин – Рудницький у спогадах: “Не було здається, в історії України другого діяча, який переходив стільки еволюцій світогляду і такі зміни політичних орієнтацій, як Осип Назарук”. Розгляд переходу прибічника у юності радикальних поглядів на консервативні позиції є лише дозволяє краще зрозуміти шлях конкретної особистості, але і відбиває специфіку доби, яка підштовхувала людей робити певний вибір. Тож розглянемо шлях Осипа Назарука до консерватизму, але не забуватиме про характеристику, дану йому Міленою Рудницькою: “з нього “бухала” стихійна сила, джерелом якої був тісний зв’язок з народом, а може краще сказати – зв’язок з землею, з її побутом і традицією...Вже сама його зовнішність була незаперечною ознакою селянського походження: незграбний, некрасивий, великі тяжкі руки, оброслі рудими волосками...Від селянських предків успадкував здоровий бистрий розум, прагматичний спосіб мислення, реалізм, невгамовний темперамент. Також його розсудливість, особиста обережність, його дотепність і спритність мали мужицьку закраску... Погляди Назарука мінялись, але він сам не мінявся – він залишився той самий”.
Осип Назарук народився 31 серпня 1883 р. в містечку Бучачі на галицькому Поділлі, в селянсько – міщанській родині, його батько був кушнірським майстром. Юнак вивчав право у Львівському та Віденському університетах, в останньому здобув звання доктора юридичних наук. Вже зі студентських років стало зрозуміло, що його природньою стихією є політика. Приєднавшись до Української Радикальної Партії, О. Назарук здобув славу невтомного агітатора й успішного промовця. Тоді ж виявилися неабиякі публіцистичні здібності юнака. Він розпочав писати ще зовсім молодим, його першим публікаційним твором був допис у місячнику “Молода Україна” 1901 р., згодом редагував радикальні видання, і ще до 1914 року став автором низки брошур з політичних питань. Він також пробував сили і у белетристиці, у 1910 р. у Львові вийшов його історичний роман “Князь Ярослав Осьмомисл”. Подальша доля склалася так, що О. Назарук, правник за фахом, саме в журналістиці досягнув найбільшої вправності та знайшов своє покликання.
Переломний період у житті О. Назарука наступив з подіями Першої світової війни. З її вибухом він пов’язав свою долю з Українськими Січовими Стрільцями, працюючи у пресовій квартирі Леґіону. Результатом зобов’язання перед “Бойовою Управою” “совісно писати про все, що мені про стрільців попаде в руки, очи чи вуха”, стала відома книжка воєнних репортажів О. Назарука “Слідами Українських Січових Стрільців” (Львів, 1916).
Після перевороту 1 листопада 1918 р. О. Назарук виїхав з дорученням львівської Української Національної Ради до Києва просити гетьмана Скоропадського збройної допомоги проти поляків. Але на Наддніпрянщині вже готувалося антигетьманське повстання, у якому сам О. Назарук узяв активну участь як член Стрілецької Ради та політичний дорадник при командуванні Окремого Загону Січових Стрільців, що відіграв у повстанні важливу роль.
Після приходу до влади Директорії О. Назарук увійшов до складу уряду УНР, узявши пост керівника Українського Телеграфного Аґенства та Головного Управління Преси і Пропаґанди. Він формально залишився на міністерській посаді і тоді, коли з початку лютого 1919 р.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Осип Назарук: Обираючи консерватизм

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок