Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Берестейська церковна унія 1596 року

Берестейська церковна унія 1596 року

Назва:
Берестейська церковна унія 1596 року
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,57 KB
Завантажень:
366
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Берестейська церковна унія 1596 року була значною подією на історичному
шляху українського народу


Берестейська церковна унія 1596 року була значною подією на історичному шляху українського народу. Виникнувши на тлі конкретних релігійних обставин, вона мала не лише релігійноконфесійний, але й соціальнополітичний, культурнонаціональний характер. Змінюючи загальний стан українського суспільства протягом століть, вона впливала на духовне й суспільне життя українців, тому факт укладення Берестейської церковної унії спонукає до осмислення її оцінки в національному розвитку українського народу.
Кінець ХVІ – I половина ХVП ст. є важливою епохою в житті українського народу. Це був час пробудження національної свідомості, культурнонаціонального самовизначення, перетворення українського народу в українську націю, час, “коли українська нація ледве пробудилася з віковічного сну, її спізнене національнокультурне життя щойно народжувалося” [1, с. 316]. Водночас це був складний період випробування життєвих сил і здібностей українського народу, коли розвиток національного буття відбувався під грізним наступом Польщі, експансія якої поширювалась на всіх ділянках як політичнокультурного, так і релігійного життя, що стосувалось усіх верств населення й було провідним у процесі полонізації. У справі окатоличення українців значну роль відіграли єзуїти, які в цей час розпочали енергійну діяльність щодо піднесення католицької церкви в Польщі та проти реформаційного руху. Ведучи боротьбу проти лютеранства, кальвінізму, соціанства, єзуїти боролися й проти православ’я, яке вони сприймали як схизму, а православних – як “іновірців”, яких потрібно навернути до “істинної” віри. Православна церква потребувала захисту й допомоги. Константинопольський патріарх не міг підтримати її, бо й сам був у важкому становищі, тож українська православна церква була залишена напризволяще, і духовенство її змушене було шукати підтримки в Римі, вибравши шлях саме церковного об’єднання.
Ідучи на союз з Католицькою Церквою, українські єпископи попередньо підготували проект статей, за якими Українська Православна Церква приступала до з’єднання з Римом. В основу цього проекту лягли постанови ФеррароФлорентійського Собору [1439 р.], на якому було проголошено примирення й об’єднання Західної і Східної Церков, узгоджено певні доктринальні розбіжності між ними, а саме: 1) про походження святого Духа – “всі християни повинні вірити, за правду віри приймати та ісповідувати, що Святий Дух від Отця і Сина відвічно є, і свою істотність і своє буття має від Отця разом і від Сина, і від обох відвічно, як від єдиного початку і від єдиного подиху, ісходить” [2, с. 86–87]; 2) про причастя – “… і на прісному, і на квашеному пшеничному хлібі справді звершується Тіло Христове. Нехай священики це чинять на одному з них, згідно зі звичаєм своєї Церкви – Східної чи Західної” [2, с. 87]; 3) про чистилище – “...ті, що розкаяно, в любові Божій померли, не мавши змоги принести плодів покаяння за свої гріхи і прогрішення, то їхні душі після смерти очищуються очисними муками...” [2, с. 87]; 4) про примат Папи – “...святий апостольський престол і Римські Архиєреї мають примат по всій землі, а сам Римський Архиєрей з наступником святого і верховного апостола Петра та правдивим намісником Христа і головою всієї Церкви” [2, с. 87].  
Крім того, що українська церква прийняла ухвали Флорентійського собору, в артикулах були також вимоги церковного й світського характеру для забезпечення інтересів нашої церкви. Обговоривши й затвердивши 33 умови укладення унії на Берестейському синоді в червні 1595 р., український єпископат передав їх (через апостольського нунція у Варшаві Маляспіну) Папі Клименту VШ. Провівши переговори з Римською курією, єпископиделегати Іпатій Потій та Кирило Терлецький 23 грудня 1595 року підписали в Римі акт з’єднання української церкви із Вселенською, який згодом (6 жовтня 1596 р. ) був ратифікований на соборі в Бересті й дістав назву Берестейської унії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Берестейська церковна унія 1596 року

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок