Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Урбаністичний розвиток м.Долини

Загрузка...

Урбаністичний розвиток м.Долини

Назва:
Урбаністичний розвиток м.Долини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,39 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Індивідуальна робота
На тему:
“Урбаністичний розвиток м.Долини.”


Зміст


Вступ
Долинський район розташований в західній частині Івано-Франківської області. Районним центром є м. Долина, яке знаходиться на відстані 58 км від обласного центру. Загальна площа території району - 1,25 тис. кв. км. В структурі адміністративно-територіального поділу Долинський район значиться з 1939 року.
Район межує з Львівською, Закарпатською областями, Рожнятівським та Калуським районами Івано-Франківської області.
Район зв'язаний автобусним та залізничним сполученням з багатьма містами західної частини України та з деякими містами зарубіжних країн: |
Івано-Франківськ | 58 км
Львів | 111 км
Тернопіль | 180 км
Чернівці | 220 км
Ужгород | 225 км
Київ | 716 км
Братислава | 820 км
Варшава | 648 км
Будапешт | 690 км
Кишинів | 550 км
Район - один із основних промислових районів області (за обсягами виробництва посідає 4 місце). Завдяки наявності важливих корисних копалин його народногосподарський комплекс має багатогалузевий характер.
Найстарішою галуззю промисловості району є солеваріння. З початком розробки соляних родовищ (друга половина X ст.) пов'язана історія виникнення міста Долини.
Важливе значення для розвитку району мало відкриття покладів нафти і газу. Розпочата в 1948 році експлуатація нафтогазових родовищ триває по даний час.Розширюються зовнішньоекономічні зв'язки району, суб'єкти господарювання району співпрацюють із зарубіжними партнерами таких країн, як Польща, Чехія, Німеччина, Словаччина, Туреччина, Молдова, Данія. Річний зовнішньоторговельний оборот району - 28 млн. дол. США, в тому числі експорт - 22,3 млн. грн., імпорт - 5,7 млн. грн.


І Краєзнавча характеристика
1. Історія досліджень
Історія Долини сягає сивої давнини, адже місто виникло у другій половині Х ст. і належить до найстаріших міст Прикарпаття. Заселення тутешніх земель швидше за все зумовлено тим, що тут виявлені поклади солі, а ліси багаті на деревину, гриби та ягоди. Перші згадки про Долину пов'язані з правлінням польського короля Владислава Ягайла. Оскільки в давнину руські князівства були поділені на повіти і Долина належала до Жидачівського. Земельні акти засвідчують те, що в 1443 році після смерті Ягели володарем Долини став Михайло Кастелян. У 1525 році на клопотання городян Долині було надане Магдебурзьке право і право на „роблення солі", а трохи пізніше на — палення горілки. Прибутки від цього йшли на ремонт міських валів.
Поруч з Долиною виникали і розвивалися інші населені пункти, де також було виявлено соляні джерела. Так з'явилися Тростянець, Солуків, Слобода-Долинська, Раків та ін. Місцеве населення взялося видобувати ропу, та перша Долинська солеварня — прообраз сьогоднішнього солекомбінату — з'явилася лише в 1900 році.Але не тільки солевиварюванням славилася Долинщина. В таких селах, як Витвиця, Гузіїв, Гериня наприкінці XVIII ст. діяли власні папірні. В Велдіжі (Шевченковому), Максимівці, Мізуні видобували залізну руду, займалися ливарною справою. Поряд з цими ремеслами розвивалися торгівля, землеробство, скотарство.Часто мирну працю мешканців Долини та її околиць порушували набіги монголо-татарських завойовників, війни. У XVI ст. повітове містечко захопили польські магнати і воно переходило від одного орендаря до іншого. Небувале спустошення пережило місто у 1594 році, коли опинилося у важкому ярмі татарських ненаситників. Але долиняни не мирилися із поневоленням. Досить, наприклад, було спалахнути визвольній війні українського народу проти польських загарбників під проводом Богдана Хмельницького, як багато з них пішло в загін Семена Височана. Коли ж вибухнуло визвольне повстання 1740—61 рр., то зброю в руки взяло майже все населення.Але сил, щоб здобути волю, а відтак утримати владу, було замало. При першому поділі Польщі 1772 року землі Долинщини потрапляють до рук Австро-Угорщини, яка зберегла своє панування в краї до 1918 року.Коли в Україні з'явилась можливість здобути державну незалежність, багато жителів міста і повіту стали на захист Західноукраїнської Народної Республіки, гарячою лавиною влилися в ряди Української Галицької Армії.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Урбаністичний розвиток м.Долини

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок