Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Історіографія Зовнішньої політики Директорії

Історіографія Зовнішньої політики Директорії

Назва:
Історіографія Зовнішньої політики Директорії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,04 KB
Завантажень:
77
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Історіографія Зовнішньої політики Директорії


ЗМІСТ
Вступ
1. Система зовнішньополітичного інформування в період Директорії:
нове бачення
2. Участь Директорії УНР на Паризькій мирній конференції в оцінках зарубіжної та вітчизняної історіографії
Висновки
Список використаних джерел та літератури


Вступ
1. Актуальність. Світова суспільно-політична думка завжди справляла на міжнародну політику величезний вплив. В сучасних умовах ця тенденція значно посилилась і продовжує посилюватись. Міжнародна державна політика була і залишається надійним фактором зміцнення довіри і взаєморозуміння у стосунках суб'єктів міжнародних відносин.
Не доводиться забувати окремо і про таку функцію зовнішньої політики, як спростування тенденційних, іноді просто перекручених відомостей, котрі продукуються відвертими нашими недоброзичливцями з метою створити негативний імідж нашої держави за кордоном.
Започатковуючи сьогодні міжнародну діяльність на сучасних чинниках, не варто уникати наукового аналізу існуючого досвіду взаємовідносин України з навколишнім світом. Історія може дати багато повчального у цьому плані.
Зокрема, на думку автора, заслуговує на увагу проблема історіографії зовнішньої політики Директорії УHP.
Досі не існує синтетичних чи спеціальних праць з тематики зовнішньо-політичного курсу Директорії УHP.
У радянський період панував односторонній підхід до висвітлення визвольних змагань. Сім десятиліть замовчувалися, перекручувалися або й навіть спотворювалися історичні факти, які розходилися з офіційною концепцією "славних здобутків і перемог". Десятиліттями тяжів над дослідниками метод соціального замовлення, котрий свого часу влучно охарактеризував відомий російський філософ Г.П. Федотові "Історик отримує свої схеми готовими з якихось комітетів: йому залишається сумлінно і компетентно вишивати візерунки". Тому не дивно, що зовнішню політику УHP, як і в цілому діяльність урядів УНР, розглядали як антинародну і буржуазну. У зв'язку із цим історія становлення української дипломатії потребує переосмислення, глибокого вивчення її конкретно-історичних обставин.
2. Об'єкт і предмет дослідження, хронологічні рамки. З огляду на таку актуальність проблеми автор даної роботи обрав об'єктом свого дослідження історіографію зовнішньої політики УНР. Предметом дослідження являються причини і фактори, що зумовили характер висвітлення зовнішньої політики Директорії УНР, становлення її зовнішньо-політичної служби (зокрема інформаційна політика), спроба добитися визнання УНР на Паризькій мирній конференції.
Розпочинаючи розгляд визначеної теми з часу утворення Директорії УНР, автор намагався поєднати проблемність з принципом хронологічної послідовності викладу. З огляду на предмет дослідження, його хронологічні рамки охоплюють значний відрізок часу: к. 1918-1998 pp.
3. Мета дослідження. Досліджуючи вказану проблему автор поставив собі за
мету висвітлити найважливіші, на його думку, аспекти історіографії зовнішньої політики Директорії УНР, визначення ролі міжнародної діяльності молодої української республіки у процесі державотворення України на початку XX ст., утвердження України як рівноправного партнера на світовій арені.
4.Джерела та історіографія.
Для вирішення поставлених завдань і мети автор використав певну джерельну базу. Корпус джерел, де проблеми деяких аспектів зовнішньої політики Директорії є досить значний за чисельністю, тому автор намагався виділити окремі групи джерел.
Першу групу складають архівні джерела, які вводяться автором в науковий обіг вперше. Це фонди Центрального Державного Архіву Вищих Органів Державної Влади і Державного Управління України (ЦДАВО)


1. Система зовнішньополітичного інформування в часи Директорії: нове бачення
Основні завдання міжнародної політики Директорії УНР випливали з необхідності забезпечення сприятливих умов для державного будівництва, пошуки військово-політичних союзників у війнах проти більшовицької Росії, "білого руху" та інших ворогів української державності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Історіографія Зовнішньої політики Директорії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок