Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Походження українців

Походження українців

Назва:
Походження українців
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,57 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
План
1. Вступ.
Наукове осмислення проблеми походження українців.
2. Перші сліди життя людей в Україні.
2.1. Концепція етногенезу українців.
2.2. Поява перших слідів людей на українських землях.
2.3. Антропологічні ознаки.
2.4. Характеристика перших поселень в Україні.
3. Висновок.
Довгий час у науці панувала думка, мовляв, в Україні людина з'явилася значно пізніше, ніж у Західній Європі, і що в Україні не було палеоліту. Тому перша знахідка палеолітичних знарядь разом із кістками мамонтів, викрита на території України в 1871 р. Ф. І. Камінським біля села Гонців на Полтавщині, справила велике враження в наукових колах. Після того на території України було зроблено багато знахідок того ж роду. Пам'ятки палеолітичної доби знаходять здебільшого у так званих «стоянках»-стійбищах», де людина перебувала більш-менш довгий час, та у «майстернях» — місцях, де був відповідний до вимог техніки людини камінь. З ньо-го людина виробляла свої знаряддя й залишала уламки каменя.
Палеоліт поділяється на кілька періодів, які позначаються за назвами тих місцевостей, де вперше було їх знайдено. Найдавніша палеолітична доба —Шельська. — характеризується масивними миґдалевидними кам'яними ручними рубилами. Датується вона приблизно 200 000 років до Хр., коли, між періодами двох зледенінь, було в Європі тепло. Деякі археологи, як от І. Г. Шовкопляс, Я. Пастернак, відносять до Шельської доби знахідки біля с. Лука-Врублевська в Подністров'ї." Інші археологи, серед них В, Щербаківський, А. Л. Монгайт та інші, ставляться скептично до цього і вважають речі Луки-Врублевської пізнішої доби." Ана-логічні речі знайдено на півдні Англії, на верхів'ях Рони, Райну, Дунаю.
Більше матеріалів про людність України стосуються наступної доби — Ашельської. Вона збігається з на-ступом на Україну льодовика. Підсоння змінюється, зникають теп-лолюбні тварини, людина шукає захисту від холоду в печерах, гротах.
Наступна доба —Муст’єрська, що датується біля 100 000 років до Р. X., припадає на найбільше зледеніння в Україні. До цієї доби стосується вже багато пам'яток перебування людини в Україні.51
В. М. Щербаківський вважав, що людина з'явилася в Україні тільки за Муст’єрської доби. Територія, де перебувала людина, дуже обширна: на південь від Пинських боліт, басейну Десни, до Сіверського Дінця. Пам'ятки перебування людини знайдено в Черні-гівщині (біля Деркуль), на Дніпрі (Кодак, Запоріжжя), на Волині (Житомир), у Галичині (с. Касперівка) тощо.
До цієї доби належить найбільше відкриття, яке зробило будь-коли людство: вміння здобувати, вогонь. Людина користувалася з нього" для огрівання й освітлення житла, для печення та варення їжі. Глиняного посуду ще не було, і людина використовувала для варення черепи тварин. До цієї доби належать житла людини в землянках. Так, у Києві на Кирилівській вулиці знайшов археолог В. В. Хвойка селище з землянками та рештками 70 мамонтів. Решток людини цієї доби не знайдено в Україні, але у Криму, в печері Кіїк-Коба, серед крем'яних знарядь муст’єрського типу та кісток тварин знайдено такі рештки: руку та кістки дитини. Типом ця людина належить до «неандертальського», названого так за річкою Неандер, у Німеччині, де вперше було знайдено її череп: була невелика на зріст, присадкувата з низькочолим черепом, великими надбрівними дугами. Можливо, вона ще не володіла розчленованою мовою.
Але ця неандертальська людина вже відчувала існування ви-щої сили, що керує життям, і намагалася привернути до себе її увагу та прихильність.
Пізній палеоліт поділяється теж на три доби: Оріньякську, Солютрейську та Мадленську. За час пізнього палеоліту людність зайняла вже широкі простори в Європі: Францію, Іспанію, Бава-рію, Бельгію, Саксонію, Чехію, Білорусь, Україну, Крим, Кавказ. На півночі — фінські землі: верхів'я Волги, Пермщину до Уралу.
В Україні дуже багато знахідок пізнішого палеоліту (епохи: Оріньякська, Солютрейська, Мадленська). Крім гротів та печер, людина мешкає в житлах типу куреня.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Походження українців

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок